Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 147 • Strona 14 z 15
  • 227 / 10 / 0
06 lutego 2021Baltimore pisze:
Mam taką natrętną myśl, że przez swoje siedem lat ćpania (z czego pięć lat w ciągach) skróciłem sobie już teraz życie o kilkanaście od średniej przewidywanej, że - tfu, tfu (to też kompulsywne)! - odejdę po pięćdziesiątce, a przed sześćdziesiątką. Ale może jeśli zacznę ćwiczyć na świeżym powietrzu (jem już raczej zdrowo, nie palę, nie jaram, nie ćpam) i zrobię się kozakiem w najbliższych miesiącach i latach, to dożyję sędziwej starości.

Jakie leki pomogły Wam przy takim całodobowym rozpierdolu na bani?
sertralina ja mam ostre porycie mózgu a ona mi pomogła w dawce 25 mg na natrętne myśli, tyle że z tymi pojebanymi lekami jest problem ze stepiaja emocje , nie można do nich chlac i powodują to że się jebać nie chce, zawiechy mózgu itd.. ale ogólnie jest "clearhead" wiesz co masz robić pierdolisz inne rzeczy myślisz chłodno, jest stabilnie, nie czułem się sobą aczkolwiek jakiś nastrój miałem w miarę ok, nagle rzeczy które rozkminjalem przestały mieć znaczenie żyłem swoim życiem.
"Niejednemu tu psychiatra jestem pewien nie pomoże,"
  • 32 / 3 / 0
OCD do tej pory leczyłem sertraliną, escitalopramem, pregabaliną, bupropionem
sertralina - bardzo dobra, jedynie problem z niemożnością osiągnięcia orgazmu przy prawidłowej erekcji. Być może połączenie np. z trazodonem lub bupropionem, które poprawiają funkcje seksualne rozwiązałoby problem, jednak na własnej skórze nie przetestowałem
escitalopram + pregabalina - bardzo fajny mix na chill, całkowicie myśli nie skasuje, ale na pewno podniesie jakość życia z zaburzeniem
escitalopram + bupropion - mój obecny mix, bardzo fajny, oczywiście w jakimś procencie obsesje występują szczególnie z rana gdy jeszcze nie wezmę leków, ale też bardzo mocno podnosi jakość życia. Docelowo jeszcze będę kombinować przejścia z escitalopramu na inny SSRI, może SNRI (obecnie uważam na leki powodujące zwiększenie apetytu, przytyłem na predze, stąd bupropionik żeby dał kopa i pomógł wziać się za porządne treningi :D)
  • 41 / 5 / 0
07 lutego 2021mustafaq pisze:
Ktoś stosuje może leki przeciwpsychotyczne w niskich dawkach na OCD?
Tak, ja stosuję risperidon 0,5 - 0 - 0,5. Bardzo mi pomógł, ale opinie o tym leku są najróżniejsze. Wiele osób mi go odradzało, a ja ogromnie go sobie chwalę.
rzeczy dzieją się tylko w twojej głowie
  • 181 / 25 / 0
Miał ktoś tak że OCD na tyle spłyca myślenie że podejmowaliscie pochopne decyzje pod wplywem chwili i potem ich żałowaliscie? Ja tak mam czasem i to wkurwia mocno.
Nie wiem z czego to wynika bo mam też kilka innych zaburzeń ale właśnie takie nierozsądne decyzje by pasowały do tego zaburzenia
Jakie leki/suplementy pomagają na to pomijając jakieś ssri i inne?
  • 149 / 7 / 0
Powtórka z rozrywki, ludzie skończcie napierdalac tą chemię. To nie ma prawa wam pomóc. Ludzki organizm jako nierozłączna część natury musi działać z nią w harmonii. Takie ingerowanie w działanie chemii mózgu to gwarancja jeszcze większej dekoherencji. W naturalnym porządku to bodźce z zewnątrz regulują to wszystko. A te zaburzenia wskazują na problem a nie są jego efektem ubocznym. Poza tym to zakrawa o rozdwojenie osobowości. Te myśli i to co je interpretuje nigdy nie jest obecne w tym samym momencie. Prosta mantra, da nieporównywalnie lepszy efekt od bezpośredniej ingerencji. Mantra to też jest półśrodek, ale przybliża do problemu, a nie tuszuje go przy okazji rozpierdalajac inne układy tworząc jeszcze większą separację. Pokażcie chociaż jeden przypadek który wyszedł na plus w ogólnym rozrachunku. A swoją drogą to ciekawi mnie czy Kratom nie sprawdziłby się lepiej niz te wszystkie psychotropy.
  • 181 / 25 / 0
Jeśli po treningu mam stany euforyczne pomieszane z nerwowością i nasilonymi objawami ocd to mam za dużo dopaminy!?
Boje sie że neuroleptyki będe musiał brać a boje sie tego chyba bardziej niż jakichkolwiek narkotyków
Na codzień jeszcze depresja mi życie niszczy więc to już całkowita porażka
  • 149 / 7 / 0
Stany euforyczne przy depresji raczej się to wyklucza z definicji, dalej jeśli mogą się w głowie pojawiać myśli które negatywie wpływają na twoje samopoczucie, to dlaczego nie może być całkowicie robią coś pozytywnego. Następna rzecz dlaczego sądzisz że masz doepresje? Czym ona się objawia? Po jeśli obniżonym nastrojem i smutkiem, to chce Cie pocieszyć że to są twoje myśli na których skupiasz uwagę, a te myśli że masz depresje mielone w koło mają bez pośrednie oddziaływanie na ekspresję genów i tak powodują zmęczenie i inne symptomy. Powodem twoich przypadłości jest przekonanie że ty to twoje myśli i że nie masz.nad niki kontroli, ale wysterczy uwagę na czym innym skupić i tych myslna magicznie nie ma. Tutaj nie ma nic więcej do poiwedzenia, sa oczywiście jakieś dużo głębsze przekonania ale to jest twoja misja żeby się tym zająć. Mogę Ci zagwarantować że jesteś zdrowy, a napierdalanie neuroleptyków zafunduje Ci stan o wiele gorszy od obecnego. Pomódl się do Boga, albo pomedytuj odrazu będzie Ci lżej.
  • 49 / 4 / 0
17 września 2021Zniszczony34 pisze:
Miał ktoś tak że OCD na tyle spłyca myślenie że podejmowaliscie pochopne decyzje pod wplywem chwili i potem ich żałowaliscie? Ja tak mam czasem i to wkurwia mocno.
Nie wiem z czego to wynika bo mam też kilka innych zaburzeń ale właśnie takie nierozsądne decyzje by pasowały do tego zaburzenia
Jakie leki/suplementy pomagają na to pomijając jakieś ssri i inne?
Powiem ci szczerze, że mi pomaga dosyć duża dawka magnezu. Nie wiem na ile to placebo, a na ile rzeczywiście to działa, ale nie zaszkodzi spróbować
  • 49 / 4 / 0
Ja mam nerwice natręctw odkąd pamiętam, poradziłem sobie z nią samemu i miałem kilka miesięcy spokoju. Niestety ten syf odnowa mnie dręczy i tym razem jest o wiele gorzej, dużo więcej natrętnych myśli, tiki z oczami, które zauważyło dosyć dużo osób. No ale cóż tak to jest, gdy jest się zbyt dużo pizdą, aby iść z tym do odpowiedniego specjalisty.
  • 181 / 25 / 0
@Anonim512 serio magnez ci pomagał na to?
U mnie to już jest chyba zbyt rozwinięte żeby magnez pomógł, tymbardziej że oprócz ocd mam inne zaburzenia
ODPOWIEDZ
Posty: 147 • Strona 14 z 15
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.