Yerba Mate

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 789 / 84 / 0

Ja w ogole nie ruszam ani nigdy nie ruszalem zadnych stimow poza kofeina (nie liczac pojedynczych eksperymentow z feta i MDMA)- stad yerba mate albo kawa wyraznie mnie pobudzaja. Yerba subtelniej, kawa potrafi wystrzelic. Zastepuje kawe yerba oszczedzajac tym samym zoladek.
  • 249 / 19 / 0

07 czerwca 2019Stteetart pisze:
07 czerwca 2019Mefistofeles1945 pisze:
Ja biore duzy garnek parze 1,5 litra wody zalewam do tego garnka z yerba. Przykrywam pokrywka czekam 10 minut odkrywam biore drugi garnek przelewam przez sitko i pije. Nie bawie sie w bombille.
Generalnie przy tych wszystkich parzeniach pilnuje sie kilku rzeczy- raz temperatury, dwa czasu i trzy jak najmniejszej ingerencji metalu.
05 czerwca 2019siostrorelanium pisze:
^ bede musial sprobowac lisciastej melissy, poniewaz ta w torebkach to bezwartosciowe siano.
Plotka mowi, ze jest taki odsetek ziół ktory wymaga odpowiedniego podejscia i przygotowania. Ponoc np melisa swoja moc pokazuje tylko jak jest swieza.
Mozesz tez sprobowac olejku melisowego.
Pilnowac temperatury i metalu? Heh to dla pedantow. Bierzecie garnek sypiecie kilka duzych lych mate zalewacie wrzatkiem i zostawiacie. Mozna nawet do zimna rana przecedzacie sitem i mate jak ulal.

Bezpieczne wkłucie po kanadyjsku

Autorzy Krytyki Politycznej odwiedzaja pokój do bezpiecznych iniekcji w Vancouver, gdzie osoby uzależnione mogą przyjąć narkotyki pod okiem personelu medycznego.

USA: Marihuana jest legalna - młodzi sięgają po nią rzadziej

Nowe badania wskazują, że zalegalizowanie tzw. rekreacyjnego używania marihuany przez niektóre stany USA, prowadzi do niewielkiego spadku liczby nastolatków, którzy sięgają po ten narkotyk - informuje Associated Press.
  • 789 / 84 / 0

Mam metalowa bombille. Czy mozna ja potraktowac do palenia suszu? Czy jak poloze topka na sitku to normalnie mozna buchy lapac?
  • 83 / 10 / 0

Pewnie się da, ale po co? :korposzczur:
  • 789 / 84 / 0

A nie wiem lol. Tak sobie patrze na ta bombilke i mysle, ze wyglada jak akcesorium pod sciaganie buchow. Pewnie jakbym dobrze skruszyl to by ladne zeszly, w dodatku metalowa wiec tez spoczko.
  • 83 / 10 / 0

Też o tym kiedyś myślałem, też tak czysto teoretycznie. Ciekawe jakby potem te Yerba smakowała z takiej osmolonej bombilli haha
  • 461 / 41 / 0

Jak można pić przefiltrowaną yerbę? W dodatku zalaną wrzątkiem? To obrzydliwe, nie tknąłbym. Smak zupełnie nijak ma się do tego co świeżo wysysa się spod suszu bombillą. To najgorsze sponiewieranie napoju yerbowego o jakim słyszałem. Człowieku Mefistofeles1945 powyżej, opamiętaj się!

NTM

• 10 / / 0

+ Spożywając yerbe zalaną wrzątkiem zwiększamy prawdopodobieństwo raka przełyku.
  • 161 / 5 / 0

24 czerwca 2019Mefistofeles1945 pisze:
Pilnowac temperatury i metalu? Heh to dla pedantow. Bierzecie garnek sypiecie kilka duzych lych mate zalewacie wrzatkiem i zostawiacie. Mozna nawet do zimna rana przecedzacie sitem i mate jak ulal.
Yerba Mate NIGDY nie zalewa się wrzątkiem! Człowieku jak się nie znasz to się nie wypowiadaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd!

Yerba zalana wrzątkiem będzie ohydna, pozbawiona ogromu witamin i minerałów oraz prawdopodobnie bardzo niezdrowa...
Swoją drogą, nawet gdy zaleje się ciepłą wodą o odpowiedniej temperaturze i zostawi się to na kilka godzin, to już będzie okropne w smaku :trucizna:
  • 83 / 10 / 0

Jakoś mnie to okropieństwo pociąga i smakuje :)
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata