Yerba Mate

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 5431 / 904 / 2

Generalnie od zawsze w stosunku do yerby jest jeden glowny zarzut: kurewsko odwadnia.

I to w moim jak i kilku innych znajomych z podobnych jest ciężkie do przeskoczenia.
Uczucie niepewności, spadek apetytu czasem problem ze snem....
  • 121 / 19 / 0

Może zabrzmię dziwnie, ale jakie harm reduction tu stosować przy okazjonalnym użyciu? Smak jest świetny, ale uboki tu są okropne: drżenia, bezsenność i właśnie to bardzo częste sikanie, które odwadnia i wypłukuje z elektrolitów. Obstawiałbym dużo węglowodanów, nawadnianie się, uzupełnianie sodu, potasu, magnezu i podwyższenie glikemii tuż przed snem jakimś miodem lub bananami. Dobrze myślę? Trochę boję się przetestować bez weryfikacji, bo ta bezsenność jest okropna.

Politycy i prezydenci przeciwni marihuanie, którzy nie mogli oprzeć się jej urokowi

Niesprawiedliwa delegalizacja konopi indyjskich to temat, który jednoczy użytkowników marihuany na całym świecie. Być może, najbardziej irytujące zachowanie przejawiają przywódcy polityczni, którzy utrzymują swój sprzeciw wobec marihuany, mimo że sami z niej korzystają.

"Medyczny olej" z Ukrainy. Zatrzymany transport substancji do produkcji heroiny

KAS zatrzymała transport 4 tys. litrów bezwodnika octowego - tzw. prekursora, czyli substancji, która ma legalne zastosowanie, ale może też służyć do produkcji heroiny - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa.
  • 701 / 158 / 0

^ Nasypuj mniejsze porcje suszu, powinno pomóc :) Ja na jedno zaparzenie sypię maksymalnie 15-20 g (czyli 6 kopiastych, typowych łyżeczek od herbaty), piję raz dziennie, od rana, z dolewkami kończę około 13:00 i jest w sam raz, zero jakichkolwiek uboków.
  • 121 / 19 / 0

Sypię zawsze 40-50 g, bo inaczej w smaku dla mnie za słaba. :)
Uwielbiam ten jej tytoniowy posmak i to głównie dla niego ją piłem. To nawet nie chodzi o ilość, bo to samo mam po kawie czy nawet herbacie. Kiedyś też nie miałem większych uboków, ale jak piłem co 2-3 dni, to potem były coraz gorsze i odczuwam je do teraz, jeśli nawet raz na miesiąc się napiję.
  • 701 / 158 / 0

Jeśli nie chcesz tracić smaku, możesz zaparzać mniejszą ilość w mniejszym naczyniu.
Podobne problemy do Twoich często pojawiały się w przypadkach stosowania MPH lub 4F-MPH, spróbuj poszukać porad żywieniowych w tamtych wątkach (albo w dziale doping mózgu).
  • 5431 / 904 / 2

29 maja 2019Odmozdzony123 pisze:
Może zabrzmię dziwnie, ale jakie harm reduction tu stosować przy okazjonalnym użyciu? Smak jest świetny, ale uboki tu są okropne: drżenia, bezsenność i właśnie to bardzo częste sikanie, które odwadnia i wypłukuje z elektrolitów. Obstawiałbym dużo węglowodanów, nawadnianie się, uzupełnianie sodu, potasu, magnezu i podwyższenie glikemii tuż przed snem jakimś miodem lub bananami. Dobrze myślę? Trochę boję się przetestować bez weryfikacji, bo ta bezsenność jest okropna.
Generalnie...
Kupujesz wody jan+ muszynianka+ ktoras z sodem (henryk lub franciszek) + jakas zwykla.

Mieszasz w stosunku 0.4l+ 0.4l + 0.2l + dopelniasz zwykla.
Do wody wrzucasz lyzeczke miodu i popijasz- nie pijesz po 0.5l na hejnał bo sie odwodnisz.
Do tego co wieczor kapiel z dodatkiem soli sodowej.

Co do duzej ilosci wegli czy cukrow to problem stanowia skoki cukru. Jak za szybko wrzucisz cukier to szybko skoczy- jeszcze szybciej spadnie.
Efekt bedzie piorunujacy %-D
Tu trzeba patrzec na caloksztalt.
Czesto gesto to wynika z braku bialka a zwlaszcza tluszczy w diecie.

Generalnie ostatnio po ciezkim weekendzie mialem ciezki poniedzialek. W ramach wsparcia zarzucilem ok 12 ginkgo bilobe a po pracy ok 16.00 bombille (taki napoj w butelce 0.4l).
Liczylem na zbicie zmeczenia. I zbilo do 02.00 %-D. A do pracy wstawalem o 04.00.

Byc moze to mix tak zadzialal, byc moze weekendowe picie a byc moze i to i to, ale to juz nie pierwszy raz i nie tylko u mnie.
Juz kawa czy zielona herbata lepiej i stabilniej na mnie dzialaja.

Zwlaszcza, ze w drugim przypadku mamy inhibitor comt w pakiecie. Po dorzuceniu kakao gorzkiego (przed i po wypiciu green tee) mamy wydluzenie dzialania i jego "wygladzenie".
Nie ma tak agresywnego i chaotycznego wejscia- przewaza spokojniejsze ale i bardziej clearheadowe dzialanie.
-

To o czym piszecie to uwrazliwienie na efekty. Spada wrazliwosc na pozytywy - rosnie na negatywy.
Cofniecie tego jest nieco wiekszym wyzwaniem i wymaga wlaczenia kilku rzeczy.
Poza uzupelnieniem elektryki to tez szereg subsdtancji uspokajacych regulujacych prace ukladow cholinergicznego i gabaergicznego.
Kluczem hedzie tu jednak odpowiedni ładunek kaloryczny / energetyczny, nawodnienie itd.
  • 282 / 59 / 0

Mam zerową tolerke na nikotyne bo nie pale, dla smaku strzeliłem sobie cygarete z kolegą a potem dopiłem dwoma zalaniami. Bardzo przyjemna stymulacja i euforia.
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 113 / 0

A co sie dzieje, jak sie zaleje yerbe np wrzatkiem, albo np 92 st. C.? Bo powinno byc ok 75-80 st. C. W przypadku jak temp wyzsza , yerba traci jakies wlasciwosci czy walory smakowe? Bo wszedzie zawsze podkreslaja, ze temperatura to podstawa.
  • 1706 / 683 / 0

Robi się bardzo gorzka, czy traci właściwości? Jakieś na pewno, kilka stron wcześniej pisałem o różnych temp. parzenia. Przy wrzątku szybko się zaparzy i wystrzał może być aż za mocny %-D
5. Woda 90*C bardzo szybko zaparzy nam Yerba Mate, dlatego po krótkim (do 1 minuty) parzeniu najlepiej przelać przez sitko nasz napar, żeby dłużej się nie parzył dając nieprzyjemny gorzki smaki.
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 113 / 0

Dzieki- tak myslalem. Hmmm te sklepy internetowe z yerbami...czasami za przesylke placi sie tyle co za sama yerbe. Ale ogolnie nie jest to taka droga zabawa, szacuje ze kilogram mi wystarczy na caly miesiac a noze na dwa.

Czy yerba Guarani Energia tez jest spoko pod wzgledem mocy? Silniejsza niz przecietna yerba? Bo w sklepie z ktorego mi sie oplaca zamowic ja maja a energia plus juz nie. Pil ktos? W takim czerwono-czarnym opakowaniu.

Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 814 uczestników Wejdź na czata