Yerba Mate

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 653 / 128 / 0

^ To po prostu skutek działania dużej dawki kofeiny. Czy to było coś takiego? https://youtu.be/4z_nwlo_FFg
%-D
(właśnie nadrabiam "Breaking bad" i tak mi się skojarzyło ;))
  • 1838 / 616 / 0

07 maja 2019eiffel65 pisze:
@LOBO87 no mówię te no namy są nic nie warte ;p
Zwracam honor panu El Gaucho %-D Wczoraj 4 torebki zielonej herbaty, doprawione 10 łyżkami ww. yerby w french presie, ok 3 dolewki, wystrzeliło mnie bardzo ładnie na cały dzień, także nie jest źle :patrzy:
07 maja 2019cebex pisze:
Witam

Slyszal ktos o bezkofeinowej yerba mate? Nie moge kofeiny a smak lubie
Gdzieś kiedyś przemknęło mi info o takiej yerbie, pytaj g00gle :extasy: @vortexxix Hahaha dokładnie, wczoraj po kawie i dzbanku yerby z zieloną herbatą, miałem taki wulkan z dupy, na szczęście nie w gacie jak ten dziadzio :korposzczur:
Ostatnio zmieniony 24 maja 2019 przez LOBO87, łącznie zmieniany 2 razy.

Kiedy konopia zaczyna być inna, niż włóknista

...czyli o przedmiocie czynności wykonawczej przestępstwa uprawy.

Tajlandia: Policja przejęła ponad tonę metamfetaminy

Tajlandzka policja poinformowała w poniedziałek, że podczas serii obław skonfiskowała ponad tonę metamfetaminy w formie kryształów, a także przejęła w tym miesiącu ponad 10 milionów tabletek tego narkotyku.
  • 776 / 145 / 0

Właśnie wygrzebałem z szafki niejaką Taragui więc odświeżę sobie znajomość z yerbą.

Kiedyś namiętnie pijałem Krausa.
Kraus Organica to yerba mate absolutnie naturalna. Jej krzewy wzrastają na ekologicznej plantacji w zgodzie ze środowiskiem. Zbiory są limitowane ze względu na charakter uprawy, wolnej od środków ochrony i stymulacji chemicznej. Także innowacyjna metoda suszenia surowca czyni Krausa wyjątkowym.. Zazwyczaj yerba mate jest suszona (wędzona) w dymie ogniska, tutaj zastosowano innowacyjną technologię suszenia za pomocą gorącego powietrza. Taka metoda uwalnia napar od dymnego i ostrzejszego posmaku. Kraus Organica jest nadal gorzką yerbą, ale o nieco trawiastym (świeżym) posmaku. Łagodny smak pobudzenia. Polecamy.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2019 przez blokowiska666, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 789 / 84 / 0

Ja pije curupi clasica i juz sie nie moge doczekac do pierwszego zalania w dniu dzisiejszym. Wywar jest mega gorzki ale tez mocny - po zalaniu bardzo sie pieni u gory wiec az tryska sokami - zaplacilem ok 30 zl za 250 g ale bylo warto. Niecale pol kubka zalewam co najmniej 5 razy i dalej czuc smak pierwsze kilka zalan sa bardzo gorzkie (taka odmiana). Ile razy to zalewacie?
  • 83 / 10 / 0

Panowie! Ale pytając czy "ktoś też tak ma" miałem na myśli nie odczuwanie w ogóle uzależnienia od kofeiny, nie problemy gastryczne :pacman:
  • 1838 / 616 / 0

Aaa, to ja tak mam chyba, mogę pić kawe, yerbe, herbate, energole tygodniami i przestać ot tak :extasy:
  • 262 / 29 / 0

ja też nic nie czułem jak przestałem pić kawę, a potrafiłem wyjebać ponad 11 na dzień i to nie szczyny tylko dość mocne
  • 1838 / 616 / 0

El Gaucho się kończy, teraz zamawiam Taragui energia. Dobry stosunek ceny do jakości 15,99zł + 11zł przesyłka, wychodzi podobnie co w stacjonarnym zielarskim, ale tej nie mają, a Amanda czy Pajarito powyżej 30zł stoi.
  • 789 / 84 / 0

Wydaje mi sie, ze yerba fajnie pobudza, ale trzeba caly czas robic przepluczki, bo dosc krotko trzyma. Przy czym raczej ciezko ja "przedawkowac", jak np kawe. Jest bardziej ergonomiczna.

• 1838 / 616 / 0

Dlatego ja ładuję dużo suszu do french pressa, 15 min zaparzania ok 3 kubków wychodzi trzaskam na szybko, zalewam jeszcze raz i mi na cały dzień styka :extasy:
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata