Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.
ODPOWIEDZ
Posty: 82 • Strona 8 z 9
  • 3 / / 0
sposoby na wode w temp 70'C do zalania Yerby bez termometru ?
1/5 t.pokojowej plus 4/5 wrzątku ? macie jakies metody?
  • 731 / 178 / 0
Wyczujesz to z czasem
23 października 2020Dualizm22 pisze:
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ ? DOPAL TO CO ZOSTAŁO W BUTELCE.
:halu:
  • 1555 / 249 / 0
13 sierpnia 2021saeure pisze:
sposoby na wode w temp 70'C do zalania Yerby bez termometru ?
1/5 t.pokojowej plus 4/5 wrzątku ? macie jakies metody?
Temperatura wody zagotowanej w czajniku spada średnio o 10 st. C co 10 minut.
  • 1051 / 100 / 3
Wpadła mi w ręce ostatnio 250 gramowa paczuszka yerby pochodzącej z Ameryki Płd co normalne (konkretnie Argentyna). Ale konfekcjonowana na rynek Środkowej Azji (Uzbekistan czy Turkmenistan?) z jednej strony znajduje się napis Kharta Khadra a z drugiej strony są napisy w języku arabskim.

Jakby ktoś miał okazje to nie polecam bo tam chyba straszne śmietki są, strasznie się kurzy a smakuje tak no nijako. kofeiny chyba za dużo też nie ma za bardzo.

Ogólnie tak jak ktoś lubi testować żeby testować to może ale lepiej nie.
  • 32 / 4 / 0
Najgorsza yerba jaką piłem to taragui. Była taka zmielona z ogromną ilośćią pyłu że bimbijka się zpychała i nie dało się w ogóle pić. Najlepsza z bezpylastych to amanda despalada, a ze zwykłych pajarito elaborada. Jest smaczna i ma 780mg kofeiny na 100gram suszu, ale jest bardzo dymna i czuć to mocno. Ale mi bardzo smakuje.
  • 4 / / 0
Nazwa: cbse energia guarana, plantacja Santa Ana w Argentynie
Cena: 43.98/KG
Granulacja: Listki są cięte dość drobno spora zawartość gałązek i fragmentów kory, mocno pyli podczas zasypiania
Max. Liczba zalań: Uważam że 3/4 zalania to max, dalej trzeba liczyć się z utratą smaku oraz działań pobudzających
Woń: Zapach zalanego suszu słodka mocna guma balonowa
Smak: W pierwszych kilku łychach intensywny smak słodkiej cytrynowej gumy do żucia w kolejnej fazie wchodzi olejek i aromat guarany
Działanie/energia: Odczuwalne podwójne pobudzenie  uwodzi zmysł, oprócz tego działa wspomagająco na układ krążenia i bywa pomocna w problemach jelitowych.
Terrere: Yerba przygotowana w następujący sposób: wode z syropem malinowym, wycisnąć do tego jedną cytrynę. I takie terere na bazie CBSe Energia Guarana wyszło całkiem przyzwoite. Co prawda susz jest cięty dość drobno, ale mimo udało się wydobyć pełny smak z yerby. Odpowiednia bombilla, oraz dobrze usypany kopczyk dobrze pomogły powstrzymać pył przed wciąganiem przez rurkę.
Inne uwagi: Kupując napój energetyczny musisz liczyć się z tym, że zawiera substancje, które mogą wpłynąć negatywnie na Twój organizm. Energia Guarana to mieszanka, która powstała z myślą o ludziach aktywnych i oczekujących naturalnych bodźców energetycznych bez konieczności inwestycji w napoje zapakowane w puszki. Yerba Mate z dodatkiem guarany sprawdzi się zarówno podczas ciepłych dni , jak i zimnych, a jej intensywnie egzotyczny aromat przypadnie do gustu wielu miłośnikom yerba mate.
Podsumowanie: Cena 5/6, smak 6/6, działanie 5/6. Polecam serdecznie wszystkim :))
powiedz ziomkom żeby wzieli bongo
  • 2175 / 209 / 210
A ja wrzucam klasyk jak jeszcze piłem.

https://www.yerbamarket.com/product-pol ... ted_size=B

Pajarito zawsze w sercu. Ciężka, cierpka i bardzo mocna. Jak piliśmy i jechaliśmy gdzieś daleko w trasę to tylko to. Klepało bardzo mocno, zasnąć nie dało. Pobudza to na maksa i jeżeli ktoś jeszcze jej nie pił to polecam.
Zakres działania daje 10/10 bo to jest po prostu siekiera. Smak 5/10 bo jednak jest to jedna z cierpkich i ciężkich yerb, cena 8/10 bo względnie tania, a moc i czas działania bardzo długi.
deep mod
  • 895 / 9 / 0
Co można dołożyć do yerba aby hylo większe pobudzenie ?
  • 4 / / 0
Spróbuj z zen szeniem
  • 2175 / 209 / 210
@pauleta1987 mam wrażenie, albo w każdym temacie ciągle pytasz o to samo.

Pisane było multum razy. kofeina sama z siebie, ewentualnie zielona herbata lub dodatkowo guarana.
deep mod
ODPOWIEDZ
Posty: 82 • Strona 8 z 9
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.