Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.
ODPOWIEDZ
Posty: 82 • Strona 7 z 9
  • 27 / / 0
Witam, nigdzie nie znalazłem pytanie być może trochę odbiegające od tematu ale czy Ilex Guayusa oraz yerba mate regenerują serotoninę? Z góry dziękuję za odpowiedzi hajpki :patrzy:
  • 399 / 27 / 0
Wątpie
Uwaga! Użytkownik vzpe nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 686 / 116 / 0
La Merced de Campo - jak ktoś szuka mocnej mate to ta jest bardzo mocna, najmocniejsza jaką piłem. Pierwsza liga, bardzo wyrazisty smak i moc.
  • 10 / 3 / 0
Jestem zadeklarowanym fanem Pajarito. W swojej przygodzie yerbacza trochę opakowań różnych zdarzyło mi się już przerobić, ale nic nigdy nie przebiło satysfakcji z działania Pajarito, jedyne mate, które potrafiło mi dać euforię. Nie wiem, czy potrafi dalej, bo sypię znacznie mniej niż niegdyś - obecnie, dając przyjemnego kopa na cały dzień, zadowalają mnie dwa zalania z 15-20 gramów, kiedyś sypałem 40-45 i piłem jedno zalanie za drugim, aż do całkowitego wypłukania.

Smak pajarito jest typowo dymny, albo polubisz, albo znienawidzisz. To typowa paragwajka, zupełnie inny smak niż mate argentyńskie - które mi nie podchodzą - czy brazylijskie - te są bardzo smaczne, trawiaste, lecz przez drobne zmielenie upierdliwe w konsumpcji.
  • 155 / 16 / 0
Wiem, że Yerba nie pobudza jak kofeina itd. Ale szukam jakiejś fajnej yerby która dobrze by się komponowała z metkatynonem. Jakieś propozycje? :-)
  • 686 / 116 / 0
Rosa Monta - argentyńska mate. Zalewa się ją nieco bardziej gorąca wodą, około 85stopni C. Pobudza porównywalnie do kawy lub mocniej. Wyostrza myślenie, pomaga w skupieniu. Idealna do nauki i pracy. Wygląd i smak bez szału ale działanie bardzo dobre. Podobno to jedna z najlepszych argentyńskich mate.
  • 4 / / 0
Nazwa: Colon seleccion especial
Cena: ok 20zł za 1kg. jak kupujesz duży zapas.
Granulacja: Średnio posiekany susz.
Max. liczba zalań: Standardowo 1 zlanie wylewam. Następnie pije 3-4 razy z tego 4 jest wodnisty.
Woń: Intensywny zapach suszu jak i gotowego napoju, trochę zapachu dymu
Smak: Pierwsze dwa zalania bardzo intensywne, po 4-5 zalaniu coraz mniej intensywnie. Smak zrównoważony podobny do wielu yerb z Paragwaju, delikatniejszy niż Pajarito.
Działanie/Energia: moc lepiej niż średnia.
Terrere: Próbowałem z wodą gazowaną jako 2,3,4 zalanie i jest ok oczywiście mniej mocy
Inne uwagi: To jest to samo co zwykły colon
- Cena 6/6
- Smak 4,5/6
- Działanie 4,5/6
  • 110 / 16 / 0
Yerba + THC = To jakieś pierdolone mistrzostwo xD.
what are we to do with an elf ?
  • 730 / 178 / 0
@Dualizm22 hippie speedball %-D
23 października 2020Dualizm22 pisze:
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ ? DOPAL TO CO ZOSTAŁO W BUTELCE.
:halu:
  • 110 / 16 / 0
Serio ziomek, zostałem ogromnym fanem yerby nie tylko ze względu na ten mix.
Yerba daje mi dużo więcej energii na dużo dłużej niż kawa.
Ta stymulacja jest inna niż kawa. Kawa dla mnie jest nieco "brutalna", jebie mi kichy i często czuję jak mi dosłownie schodzi i wtedy potrafi mi twarz spaść.

Szlug - kawa / służą mi do takich akcji jak musze się złamać, lol.

Tabaka / Yerba / THC - do codziennego funkcjonowania. Polecam
what are we to do with an elf ?
ODPOWIEDZ
Posty: 82 • Strona 7 z 9
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.