Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 2 z 2
  • 1234 / 10 / 0
Nieprzeczytany post autor: MaciekB »
Wg wikipedi agoniści receptora 5-HT-2b to:
* BW-723C86
* Ro60-0175
* α-Methyl-5-HT
* MDMA (ecstasy)[14]
* MDA[14]
* Pergolide[15]
* Cabergoline
* Norfenfluramine[12]
* Chlorphentermine
* Aminorex
* mCPP
* Bromo-DragonFLY

Problem w tym, że każda modyfikacja pierścienia aminorexu powoduje, że "siada" on na inne receptory. Selektywnie nie da się wzmocnić jego działania. Bardzo potężne są aminorexy z pierścieniem indolowym. Ale one ekstremalnie długo działają, tak że po pewnym czasie człowiek ma już po prostu najzwyczajniej dosyć.
Uwaga! Użytkownik MaciekB nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1444 / 10 / 0
Nieprzeczytany post autor: moloch »
Chodzi Ci tutaj o podgrupy receptorow czy o zupelnie rózne receptory? Czym tak dokladnie aminorex sie wyroznia w zakresie farmakodynamiki? Czy jako taki posiada jakas aktywnosc opioidowa, chocby minimalna? Jesli nie to jest relane go zmodyfikowac aby mial?
  • 1234 / 10 / 0
Nieprzeczytany post autor: MaciekB »
Nie to nie możliwe.
Uwaga! Użytkownik MaciekB nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.