Wysyłka leku z IV-P za granicę

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 1924 / 210 / 1

Cześć, jak wyslac legalnie ww lek z Polski do krsju UE?
Potrzeba jakiegos kwitu, czy jak zapakuje w paczuszke oryginalnie zapakowane leki kupione legalnje w Polsce, to dojdzie bez problemu?

ZX

• 742 / 258 / 0

to zalezy jaki lek i do jakiego kraju. Ale generalnie nie, nie mozesz slac nic na recepte, natomiast bez recepty tak. I to mam na mysli EU<->EU, no i nie kazda firma kurierska na to zezwala.

Handlarze narkotyków wyjaśniają, dlaczego koronawirus psuje im biznes

Chemikalia używane do produkcji metamfetaminy i fentanylu pochodzą głównie z Chin, a kartele w Meksyku zaczynają poważnie odczuwać ich brak...

Królowa dopalaczy dziękuje prokuratorowi: wsadził mnie za kraty i ocalił życie

Sprawa stała się głośna w całej Polsce na przełomie 2018 i 2019 roku. W trzy miesiące po zażyciu dopalaczy w Zawierciu zmarło sześć osób. Policja dość szybko namierzyła handlarzy tych środków. Właśnie stanęli przed sądem.
  • 1924 / 210 / 1

Myślałem o poczcie.
Lek na RP, tak jak pisałem- z gr 4-p

Co się stanie jeśli np taką alprę bym posłał zwykłym listem do Nider? Oczywiscie jeśli by to ktoś jakoś trzepnął? Słuzba celna? Co wtedy?
Jeśli juz bym tak zrobił, jak oceniacie szanse powodzenia? Lepiej wtedy zostawic w oryginalnym opakowaniu wydusić tabsy?
Kurde.

Jacy kurierzy jeżdzą do NL?
  • 480 / 29 / 0

Na Holandię ja wysylalem mst i oxycodon do tego często benzodiazepiny normalnie zwykłym listem lotniczym lub paczka nigdy nie było problemu .choc tym lotniczym listem to jeśli chodzi o majke i oxy to małe ilości zazwyczaj gdyż bałem się straty towaru ale paczką juz leciały cale paczki mstkow i oxycontinow nigdy nie było problemu .holandia bardziej kontroluje to co wylatuje niz to co przylatuje.dobrym pomysłem są też busy przewozace osoby oni jak biora paczke z pl to nie patrzą co biora raz tylko mialem przypal bo kierowca otworzył paczke i było tam cale op oxycontinu 80mg ale marudził udałem głupka ze nie wiedzialem ze nie można tak mocnych lekow wysylac i dostarczył wziol kwit 30e i tyle .
  • 1911 / 328 / 2

Wpisz jako nadawcę nie swoje dane, jak dojdzie (ponad 90 % szans poleconym priorytetem) to ok, jak lipa to lipa. U mnie na dziesiątki paczek wpadła jedna, ale nic nie było z tego bo nadawca był wymyślony. Szkoda tylko towaru :( A no i na tej poczcie już się nie pokażesz gdzie to nadałeś. Jak chcesz wysłać bez lipy kurierem to napisz pw.
  • 1924 / 210 / 1

Dzieki Panowie za rzeczowe info!
  • 849 / 60 / 0

Prawda jesli chodzi o dane trzeba słać na tak zwane " martwe dusze " czyt. Wymyslone dane bo mozna narobic sobie problemu ..

ZX

• 742 / 258 / 0

albo na dane komendanta policji ;-)
Choc jakbym byl komendantem, to bym zamawial dragi i twiedzil, ze jakas wredna kurwa robi mi przypal i co piata paczke bym zachowywal jako dowod.
  • 480 / 29 / 0

No zawsze adres moze byc dobry tylko dane zmienic wlasnie .może wroci paczka.zbytnio nie ma co dygac jesli to benzo jakies bo z jednej paczki jeszcze szlo by sie jakos wytlumaczyc sensownie ze to dla czlonka rodziny lek nabyty w sposob legalny itp .choc konsekwencje i tak by byly jakies napewno
  • 1924 / 210 / 1

Adresat tez zmyslony? Czy tylko nadawca? Skoro list nie ma byc polecony.
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 1062 uczestników Wejdź na czata