...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje
ODPOWIEDZ
Posty: 243 • Strona 4 z 25
  • 38 / 48 / 0
Dwie sprawy: w sprawie projektu
1) Żeby można było skorzystać z wypowiedzi w celach diagnostycznych (w ramach projektu) trzeba przyporządkować wypowiedzi do konkretnego rozpoznania (rozpoznań)
2) Żeby pomóc w sensie medycznym konkretnej osobie (np. wystawić recepty) muszę zrobić badanie i przejść przez procedurę. Bez tego nie jest możliwa rzeczywista pomoc.
W każdym bądź razie pełna dyskrecja. To wynika z umowy między pacjentem a lekarzem. Od 2005 roku na co dzień zajmuje się osobami uzależnionymi – znacząca część z tych osób miała i ma problemy z prawem. Jednak nie przełożyło się to nigdy na konsekwencje prawne. Raczej jest w odwrotną stronę – organy ścigania wyłapują osoby, które przekroczyły prawo i okazuje się, że to są pacjenci w jakimś miejscu leczeni. Jestem lekarzem – obowiązuje mnie tajemnica lekarska. Zgadzam się poglądem, że w Polsce jest podejście penalizujące do osób uzależnionych. Jesteśmy jako Stowarzyszenie za depenalizacją. Łagodzenie prawa przeprowadzono w innych krajach – jak np. w Portugalii. Tam gdzie łagodzi się prawo zmniejsza się konsumpcja substancji psychoaktywnych
  • 1972 / 471 / 0
Bardzo chwalę za działanie. Jednak Przydałoby się kilka rzeczy wyjaśnień:

1. Na czym polega projekt. Interesujące dla mnie jest to stwierdzenie "tworzymy narzędzie do automatycznego diagnozowania osób z zaburzeniami psychicznymi na podstawie wypowiedzi". Zakładam, że nie piszecie sieci neuronowej, która na wejściu dostałaby wszystkie posty danego użytkownika a na wyjściu wypluła możliwe diagnozy wraz z przyporządkowanym prawdopodobieństwem wystąpienia. Więc na czym polega ta automatyzacja?

2. Czy badanie jest skierowane tylko dla osób uzależnionych ?

3. Jak dużej próbki danych (postów) potrzebujecie, żeby być w stanie na tej podstawie wyciągnąć jakieś wnioski ?

4. Czy osoba biorąca udział w badaniu jeśli chce dostać tylko diagnozę może zachować anonimowość?

5. Jaką pomoc mogą dostać osoby uzależnione ?
  • 38 / 48 / 0
Odnosząc się do:
[„Bardzo chwalę za działanie. Jednak Przydałoby się kilka rzeczy wyjaśnień:”]
WYAJAŚNIAM
„1. Na czym polega projekt. Interesujące dla mnie jest to stwierdzenie "tworzymy narzędzie do automatycznego diagnozowania osób z zaburzeniami psychicznymi na podstawie wypowiedzi".] Zakładam, że nie piszecie sieci neuronowej, która na wejściu dostałaby wszystkie posty danego użytkownika a na wyjściu wypluła możliwe diagnozy wraz z przyporządkowanym prawdopodobieństwem wystąpienia. Więc na czym polega ta automatyzacja?”
POLEGA NA TYM WŁASNIE BY PRZYPORZADKOWAĆ WYPOWIEDŹ DO DIAGNOZY. Korzystamy z uczenia się maszynowego. Rzeczywiście na wejściu są posty a na wyjściu mają być diagnozy. Do tego by to zadziałało postanowiliśmy zdiagnozować klasycznie uczestników hyperreal klasycznie przez psychiatrę w ramach badania klasycznego. Tak zdiagnozowana grupa osób ma być podstawą do uczenia maszynowego (cały szereg metod). Efektem końcowym mam być możliwość diagnozowania wstępnego na podstawie tekstu – takie próby już podjęto. My mamy ambicje zrobić to na wielką skalę.

[„2. Czy badanie jest skierowane tylko dla osób uzależnionych ?”]
Nie tylko – choć w Hyperreal spodziewamy się, że odsetek osób uzależnionych jest znaczący. Projekt ma szerszy wymiar – bardzo rzadko mamy do czynienia z czystym uzależnieniem. W przytłaczającej większości uzależnienie jest wtórne do konkretnych zaburzeń, np. zaburzenia lękowo-depresyjne, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, ADHD, schizofrenia, zaburzenia dysocjacyjne, zaburzenia osobowości, uzależnienia behawioralne (hazard) i inne. Specyfikę wypowiedzi tych wyróżnionych grup chcemy ustalić.

[„3. Jak dużej próbki danych (postów) potrzebujecie, żeby być w stanie na tej podstawie wyciągnąć jakieś wnioski ?”]
Założyliśmy zdiagnozowanie klasycznie około stu osób i zacząć uczyć system rozpoznawania automatycznie.

[„4. Czy osoba biorąca udział w badaniu jeśli chce dostać tylko diagnozę może zachować anonimowość?”]
Anonimowość w sensie tajemnicy lekarskiej oczywiście. Natomiast by móc skorzystać z wypowiedzi (postów) konieczne jest przyporządkowanie osoby (w tym przypadku nick) do postów. Stąd dla projektu przydatne są właśnie takie przyporządkowania (nick – diagnoza psychiatryczna – posty).

[„5. Jaką pomoc mogą dostać osoby uzależnione ?”]
Na etapie diagnostyki psychiatrycznej otrzymać bezpłatnie diagnozę i propozycję leczenia neuropsychofarmakologicznego a po ustabilizowaniu funkcjonowania propozycję psychoterapii.

ZACHĘCAM DO WŁĄCZENIA SIĘ DO PROJEKTU
  • 380 / 87 / 0
[„4. Czy osoba biorąca udział w badaniu jeśli chce dostać tylko diagnozę może zachować anonimowość?”]
Anonimowość w sensie tajemnicy lekarskiej oczywiście. Natomiast by móc skorzystać z wypowiedzi (postów) konieczne jest przyporządkowanie osoby (w tym przypadku nick) do postów. Stąd dla projektu przydatne są właśnie takie przyporządkowania (nick – diagnoza psychiatryczna – posty).
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,ale jeśli tak to wyrażam zgode na postawienie diagnozy na podstawie moich postów. Jeśli macie jakieś pytania
Panie Doktorze to wyślijcie mi prywatną wiadomość.
:fuj: :fuj: :fuj:
  • 440 / 13 / 2
@metadon1962
Widzę tu jakiś spory nacisk na opioidy, zaczynając od Pańskiego nicka, po sam adres strony (metadonowy). Czy projekt jest skierowany, albo nastawiony przede wszystkim na osoby uzależnione od opioidów?
  • 38 / 48 / 0
Projekt jest nastawiony na uzależnienia - w tym uzależnienia od opioidów. Szerzej - projekt jest nastawiony na diagnostykę zaburzeń psychicznych na podstawie analizy tekstu. Rzeczywiście zarówno nick jak i nazwa strony zwiazana jest z lekiem stosowanym w substytucji opioidowej - wynika to z tego, że mam dużą styczność z pacjentami uzaleznionymi od opioidów. Zapraszam osoby z Hyperreal do współpracy.
  • 440 / 13 / 2
@metadon1962
OK, napisałem przez formularz na stronie.
  • 2 / / 0
Dzień dobry lub dobry wieczór jak kto woli.
Nowa tu nie jestem, siedzę na portalu od około pięciu lat, tyle że się nigdzie nie udzielałam.
Właśnie przed chwilką natknęłam się na ten temat i przeczytałam o co bieega
Z wielką chęcią i otwartością chciałabym wziąć udział w tym projekcie, mam bardzo dużo do przekazania pod kątem psychiki i psychologii związanej z tym całym ćpuńskim syfem. Sama biorę, od paru ładnych lat w ciągu więc uważam że jestem odpowiednią osobą do takiego projektu. Wyrażam się także z szacunkiem i kulturalnym językiem. Liczę na odzew, pozdrawiam całą hyperrealową rodzinę
- J :kreska:
Pozdrawiam,
- J
. :nos:
  • 440 / 13 / 2
31 maja 2020KrolowaJaszczurek pisze:
Dzień dobry lub dobry wieczór jak kto woli.
Pisz na maila do nich, bo przez formularz nie ma odzewu (chyba że to przez weekend).
  • 100 / 20 / 0
No właśnie, ćpuny, pomyślcie, że Pan profesor ma weekend, cały świat nie kręci się wokół was :)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2020 przez pradziadprzysaniach, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik pradziadprzysaniach nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 243 • Strona 4 z 25
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.