Współpracujemy przy projekcie badawczym Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR" - czytać pierwszy post

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 491 Strona 42 z 50
Rejestracja: 2020
  • 9 / 2 / 0

Dobrze zgadzam się, że ogólne przepisy są dobrze napisane tak jak to stwierdziłeś np.""Leczenie psychiatryczne jest w Polsce poddane szczególnej ochronie. Nawet pielęgniarka nie ma prawa nawet wspomnieć komukolwiek, że leczysz się na głowę. Byli w tym wątku ludzie, którzy przeprowadzili dokładną analizę od strony prawnej."" Cytat wypowiedzi użytkownika wzwood . Jednak dalej sam przyznałeś mi racje pisząc ""Oczywiście rozumiem, że ta partia ma dość swobodne podejście do prawa (oraz sprawiedliwości), ale obsrywanie się na zaś jest głupie. "" Tak ma luźne podejście do prawa i mnie osobiście po tym co obecnie widzę i kolejno patronat samego ministra zdrowia nad tym projektem jest bardzo wątpliwy . Skoro różne dawne wypływają, były drukowane pakiety wyborcze a samorządy niektórych miast udostępniły dane zwykłych przeciętnych Kowalskich - to z jakiej racji mieliby nie udostępnić danych, kogoś kogo leczą psychiatrycznie przecież dla nich to wariat i tak jego słowa, są wątpliwe a lekarz, jest za to bardzoO wiarygodny . Proponuje trochę szersze spojrzenie na to :). Ja nie mam tu celu nikogo zniechęcać do tego typu ("Projektów") Tylko zależy mi, aby nikt nieświadomie nie wpier***ił się w gó*no . :) Bo to jednak są konsekwencje na całe życie
Rejestracja: 2020
Użytkownik nieaktywny
  • 143 / 21 / 0

No ok, ale idąc tym tropem to policja powinna pukać do każdego kto nie stawił się na substytucję, bo wiadomo że zaćpał i można go zwinąć z heroiną. Ja wiem, że PiS to nie tylko skurwysyny (bo wtedy by się skupiali tylko na kradzieży publicznych pieniędzy), ale również pospolite oszołomy.

Po prostu nie obserwuję większej nagonki na ćpunów teraz, niż kiedykolwiek indziej, ale jak masz jakieś argumenty że nasza sytuacja jest gorsza, niż za PO (albo kogokolwiek innego) to chętnie posłucham. Tylko proszę o konkrety

I nie wierzę, że profesor, który poświęcił życie na pracę z uzależnionymi jest aparatczykiem władzy, a - jakkolwiek jest prawie pewne, że policja ma swoich ludzi na forum - nie sądzę żeby komuś się chciało rozpracowywać ćpunów z hyperreala ze względu na posiadanie, bo są znacznie prostsze sposoby nabijania statystyk. A jak przyznajesz się np. do hodowli albo handlu na forum i to takim, które ciężko obsługiwać bez JavaScriptu, to domyślam się, że używasz do tego setupu tak mocnego, jak do kupowania z DarkNetu, a więc co najmniej używasz Tor Browser z wyłączonym JS na Tails.

Na chyba że nie %-D. To pozdrawiam

Co wiemy (i czego nie wiemy) o "paraliżu drewnolubnych"?

W ostatnich latach odnotowano, że niektóre gatunki grzybów psylocybinowych występujące na całym świecie mogą dawać dziwny i przerażający efekt uboczny zwany „paraliżem drewnolubnych” [wood-lovers paralysis, WLP]. Jest to krótkotrwały okres osłabienia lub sztywności mięśni, tudzież utraty pełni funkcji motorycznych, pojawiający się kilka godzin po przyjęciu dawki grzybów.

Polskie uderzenie w kartel z Medellin, czyli CBŚP wspomina chwile chwały

Wspominkowy artykuł z numeru czasopisma "Policja 997" poświęconego w całości osiągnięciom CBŚP ;)
Rejestracja: 2020
  • 9 / 2 / 0

Jak dla mnie Twoja wypowiedź wygląda jak psychiatry z programu :) :niewiem:
Wyczerpałem temat, który chciałem poruszyć. Każdy ma swój rozum ja tylko chcę dać do myślenia %-D
Rejestracja: 2020
Użytkownik nieaktywny
  • 143 / 21 / 0

Szkoda, miałem nadzieję, że rzucisz jakieś argumenty oparte na faktach, a nie domysłach. Każdy kolejny powód żeby nienawidzieć PiSu jest dla mnie dobry, a już nienawidzę ich jak ortodoksyjny żyd Jezusa ;).
03 września 2020podampozniej33 pisze:
Jak dla mnie Twoja wypowiedź wygląda jak psychiatry z programu :) :niewiem:
No a Twoja wygląda jak typowa wypowiedź polaczka - nie znam się to się wypowiem. Nie zdziwiłbym się jakbyś napisał, że koronawirus nie istnieje albo że nikt nie zarabia w Polsce powyżej średniej krajowej, bo przecież znasz tylko takich samych niewykształconych polaczków ;)

Wybacz ad personam, ale jeśli czegoś nie można użyć w jakiejkolwiek quasi-naukowej dyskusji, bo jest niesprawdzalny (jak te Twoje domniemania niepoparte żadnymi faktami), to prawdopodobnie nie jest to żaden argument. Nie znajduję żadnych argumentów w Twoich wypowiedziach. Narkomania w wydaniu alkoholowym czy opioidowym jest chorobą śmiertelną i uważam, że nie powinieneś nikogo odwodzić od leczenia tym, że jako ćpun zacząłeś bać się pierdnąć we własnym kraju.

Pozdrawiam
Rejestracja: 2020
  • 9 / 2 / 0

Ja nikogo nie odwodzę od leczenia . Mam kontakt z osobami, które pomagają i nie ma obaw przed tym, żeby zrobili krzywdę :) . Jednak bez względu na wywody, które podajesz nawet nazywając mnie "tłukiem" nie zmienisz mojego zdania akurat co do tego programu . Tak - zgadza się, akurat ten wzbudza moje duże wątpliwości :) Dlaczego? Ponieważ umiem czytać ze zrozumieniem, to co jest napisane w ogłoszeniu ze strony "MAR" . Pozdrawiam Zdrówka Życzę :korposzczur:
Rejestracja: 2020
Użytkownik nieaktywny
  • 143 / 21 / 0

@podampozniej33, to może oświeć nas, co takiego jest tam napisane, co niechybnie pchnie narkomanów z hyperreala w ręce PiSu, bo jakoś nic niepokojącego tam nie widzę.

Nie nazwałem Cię tłukiem, tylko napisałem, że brzmisz jak polaczek, co było tylko odpowiedzią na tak samo sformułowany zarzut z dupy, że jestem psychiatrą z programu. Nie jestem związany ze służbą zdrowia.

Co więcej uważam że wiele osób jeszcze będzie płakać odstawiając tą paletę leków od profesora na co dzień nigdy nie stosowanych razem poza psychiatrią i to w dodatku "nową szkołą" - mówię tu o prapranololu, baklofenie itd. - żadna z instytucji medycznych, w żadnym kraju i żadna organizacja międzynarodowa nie publikuje wytycznych, ani rekomendacji dla takiego leczenia. To nie są praktyki kliniczne, których uczą na uczelniach, bo póki co są eksperymentalne

Pomijam kwestie typu wpływ tych wszystkich leków w takich i miksach i ilości na organy wewnętrzne, mnie profesor w ogóle nie kazał badać sobie wątroby, nerek, trzustki, tarczycy, a mogą one być w zasadzie w dowolnym stanie patrząc na moją historię.
Rejestracja: 2020
  • 9 / 2 / 0

Kwestia dawek i leków i tego co robią z organizmem to co innego . Zwyczajnie jest to żerowanie na czyimś problemie . Może zmieniłbym zdanie choć trochę gdyby podjęcie współpracy przy "projekcie" byłoby płatne . Propranolol akurat jest korzystnym środkiem ze względu na wzmocnienie pracy serca , jeszcze przy takich "lekach" ... :ziew:
Rejestracja: 2020
Użytkownik nieaktywny
  • 143 / 21 / 0

No, ale weź, nie trzymaj w niepewności - co takiego wyczytałeś na stronie MAR, że wietrzysz rychłą zagładę narkomańskiego narodu w państwie PiSu?
Rejestracja: 2020
  • 57 / 10 / 0

Odpowiada Wam profesor na skype?
Ja nie mam żadnego odzewu, a pytałem o kontakt z psychoterapeutą i parę innych istotnych dla mnie rzeczy.
Więc zacząłem się zastanawiać dokąd zaprowadzi mnie to badanie, co gdy się skończy, co z moją wątrobą za jakiś czas?
Szybka diagnoza, na początku rozmowy na skype co tydzień a teraz kontakt pacjent-lekarz praktycznie na zerowym poziomie.
Czy nie jesteśmy szczurami doświadczalnymi?
Niektórym wygodnie dostać zapas leków co tydzień nic nie robić żeby zmienić nawyki, oczywiście nie mówię o wszystkich.

Zastanawiam się czemu doktor nie proponuje niektórym, z zaburzeniami współistniejącym, terapii która jest kluczowa i daje wskazówki jak żyć z chorobą/zaburzeniem.
Rejestracja: 2010
  • 1380 / 169 / 0

Fakt jest taki, że leki mają za zadanie aktywizować pacjenta, uwolnić go na jakiś czas od dolegliwości, które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Pacjent w tym czasie powinien podjąć się terapii (u odpowiedniego specjalisty, z czym jak wiemy, bywa trudno), żeby znaleźć w sobie przyczynę np. lęków, zrozumieć ją i usunąć. To oczywiście dotyczy schorzeń psychosomatycznych. Niektórzy zdają się tego nie rozumieć - skaczą z leku na lek, odbijają się od lekarza do lekarza, ale z antydepresantami jest jak z opio - zaleczają skutek problemu, ale nie leczą jego powodu.
Posty: 491 Strona 42 z 50
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1608 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość