Współpracujemy przy projekcie badawczym Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR" - czytać pierwszy post

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 3139 / 1278 / 1

Powodzenia wszystkim w próbie zmiany własnego życia. Zdrowia.
  • 320 / 16 / 0

Czy ktoś kto nigdy nie był u psychiatry jedynie psychoterapia kwalifikuję się na leczenie czy trzeba mieć już jakieś diagnozy?

Koszmary białej Ameryki

U podstaw epidemii opioidowej, która przeorała Stany Zjednoczone wzdłuż i wszerz, leży właściwa wszystkiemu, co żyje, chęć uniknięcia bólu. Wyeliminowanie go opatrzone jest ryzykiem, na które pozwolić sobie mogą przede wszystkim ci lepiej sytuowani. To o nich przeczytamy w książce „Dreamland” Sama Quinonesa. Na historię cierpienia niebiałej Ameryki musimy jeszcze poczekać.

"Widmo" podpowie służbom, czy to narkotyk, czy słodzik

Wykryją narkotyki, materiały wybuchowe i inne nielegalne substancje za pomocą... widma. Gdańscy pogranicznicy rozpisali właśnie przetarg na specjalne urządzenie, które pozwoli im w błyskawicznym tempie ustalić, czy substancja, którą znajdą podczas kontroli, jest niebezpieczna albo zakazana prawem.
  • 2908 / 803 / 0

31 sierpnia 2020STR88 pisze:

Nie wiem skąd wyciągnęłaś te wnioski, skoro nie wiesz nic o moim leczeniu, o którym, jak napisałem wyżej, nie chcę tutaj pisać. Poza tym nie leczę się wyłącznie farmakologicznie.
Jakiś moderator nieszczęśnie wyciął post. Odpowiadałam na coś innego.
  • 170 / 47 / 0

31 maja 2020Stteetart pisze:
31 maja 2020IvoPartisan pisze:
oprócz kleru oczywiście, bo to siedlisko ciemnoty
Pomiedzy tym co widzisz a tym jakie sa fakty jest kurewna różnica.
Niestety ty tam widzisz ciemnote a ja ludzi mtorym ciemnote narzucil ktos wyzej zyjacy zasadami lat 30 XIIIw.
Ja pomiędzy ciemnotami, a ciemnotami, bo im ktoś ciemnoty narzucił, nie widzę żadnej różnicy, a co dopiero kurewnej różnicy.
31 maja 2020pradziadprzysaniach pisze:
Każde przestepstwo powinno byc tylko i wylacznie oceniane poprzez wplyw na "ofiarę". Szkodliwosc tego, ze cpam jest zerowa, bo nikogo nie zaczepiam, nie prowadze pod wplywem, a pieniadze na srodki odurzajace czerpie z wlasnej pracy
Stawiam, ze masz gora 25 lat lub myslisz jak te dzieciaki.
Cpajmy bez ograniczeń ale podstnicy niech płacą za leczenie.
Gdybys mial troszke oleju w glowie to wiedzialbys, ze sa ruchy mające takie poglady ale w zamian za wolnosc cpania Ty płacisz za swoje leczenie.

I co juz nie jeat takie fajne?
Chlejmy alkohol bez ograniczeń, ale podatnicy niech płacą za leczenie. W zamian za wolność chlania nie trzeba płacić za swoje leczenie, a za wolność ćpania miałoby być inaczej?
31 maja 2020Psychowygrzew pisze:
Zawsze sie dopieprzalem do frazesow w ktorych ludzie pokazywli jak bardzo chcą legalnego cpania i nie przedstawiali konsekwencji takiego postepowania.
Przecież koleś w ogóle nie pisze, że chce legalnego ćpania, tylko że ludzie maja mentalnosc taka, ze zycza cpunom, zeby ich nalog skonczyl sie jak najgorzej, w dodatku najchetniej odmowiliby im leczenia. Idac tym tropem nie powinnismy tez leczyc raka płuc od tytoniu, otyłości lub cukrzycy od obżarstwa lub zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa od siedzenia.

Zreszta napisal, ze jest za prywatna sluzba zdrowia. Ja sam tez widze ze sie do niego przypierdalasz od czasów jak obraził connecta w temacie o sprzedawcach.

Jak widać można być moderatorem i mieć czytanie ze zrozumieniem na poziomie gimazjum
Kompetentnym moderatorem.
..a za fragment:
31 maja 2020Psychowygrzew pisze:
Jak widać można być moderatorem i mieć czytanie ze zrozumieniem na poziomie gimazjum
Powinienem Ci wlepic warna za wycieczki personalne.
Stawiam, ze masz gora 25 lat...
Gdybys mial troszke oleju w glowie to wiedzialbys...
A za te wycieczki personalne też powinieneś wlepić warna?
Ja też zasłużyłem na warna?
31 maja 2020metadon1962 pisze:
Teza, ze Projekt ma związek z przydzielaniem kredytów jest dla mnie zaskakujący. Projekt ma charakter poznawczy i ma na celu wzmocnienie kategorii UZALEZNIENIE w systemie opieki medycznej w Polsce.
Akurat zaskakujący. Każdy, kto się interesuje sieciami neuronowymi wie do czego można wykorzystać taką bazę diagnoz typu choroba psychiczna,uzależnienie, itp (co tam jeszcze macie w formularzach i diagnozach) rozpoznawane za pomocą kilku napisanych zdań. Taka wytrenowana sieć, będzie mogła określić jaką chorobę psychiczną lub od czego jest uzależniona każda osoba na choćby Facebooku, czy jakimkolwiek forum. Taka sieć się wtedy świetnie sprawdza do reklamy, produktów finansowych, ubezpieczeń, sprzedaży leków(np. w substytucyjnym leczeniu uzależnień) itp.
Nie oszukujmy się. Taka sieć będzie pomagała tam, gdzie większy zysk. Przecież nie po to inwestuje się w sieć kupę pieniędzy, czasu i pracy zaplecza wielu osób, by ulżyć kilku ćpunom z Hyperreal'a.
Ostatnio zmieniony 01 września 2020 przez mefistofeles85, łącznie zmieniany 2 razy.
  • 6325 / 1116 / 2

01 września 2020mefistofeles85 pisze:
Ja też zasłużyłem na warna?
CZy ja wiem ?
W sumie jako tako zrozumiałem tylko ostatni akapit więc jak możesz napisz na spokojnie co Ci siedzi na wątrobie.
  • 170 / 47 / 0

@Stteetart
Tak tylko się czepiam.
02 sierpnia 2020nanawacin pisze:
czym się różni ćpanie według zaleceń doktora, od ćpania "randomowego"?

bo sorry, ale jeśli się zjada X substancji działających na OUN, to tak czy inaczej...
Czym przekupić ćpuna do swoich celów? Wypisując kwit na ćpanie. :mniam:
  • 57 / 10 / 0

Po 2 miesiącach dobrego samopoczucia gdy był luz było okej, teraz jak startuje na studia i inne dodatkowe zajęcia, wróciło złe samopoczucie, trzęsące ręce, roztrzepanie, ból brzucha, zły humor.
Mam mnóstwo leków, nie pokładam w nich nadziei, raczej biorę według wskazań i zapominam po sekundzie o nich.
Psychoterapia, doktor mówił ze opcjonalnie ale mi się wydaje ze obowiązkowo praca nad sobą z terapeutą się przyda.
Ps. Moi przyjaciele <3 to ADHD, OCD, podobno CHAD- to niepewne oraz nerwica napewno. Towarzyszy temu chęć wzięcia czegoś żebym zapomniał na chwile. Od 3 miesięcy już nic nie biorę prawie, oprócz paru wpadek z alko.

Boże weż ode mnie te katorgi ! XD
  • 9 / 2 / 0

Ja uważam, że to jest wysoce niebezpieczne . Bo jeżeli mamy teraz u władzy PiSiorów. Mamy tak nastawionych na wyniszczenie nas - ostatnie pokolenia Hippisów - osobników w rządzie, że szczerze wątpię w jakiekolwiek dobre intencje. Jak dla mnie to ma dać pewniej grupie osób dodatkowe info. - Co bierzemy , Skąd bierzemy . Już głupi acodin jest uwalony - kolej na inne leki - Już widzę rozmowę "Panie doktorze jak clonazepam i to i tamto bo mi pomaga - a później będzie zdziwko, że jeszcze benzo wpierd***ą na czerwoną receptę ;-x
Oczywiście tak , to pół żartem pół serio . Jednak widzę co robi rząd obecnie i wejście na hyperreal z takim tematem jest co najmniej nie smaczne . Czy ktoś ma choć trochę zbliżone odczucia w tej sprawie? :kreska: :nos: :strzykawka: :bongo: :liść: :amfa: :skret: :lsd: :ghb: :hel: :ojeju: :uwaga:
Użytkownik nieaktywny
  • 143 / 21 / 0

Leczenie psychiatryczne jest w Polsce poddane szczególnej ochronie. Nawet pielęgniarka nie ma prawa nawet wspomnieć komukolwiek, że leczysz się na głowę. Byli w tym wątku ludzie, którzy przeprowadzili dokładną analizę od strony prawnej.

Reasumując: uskuteczniasz jedynie głupie gadanie.

Aha, każdy kto głosował na PiS to najgorszy dobry ludzi i jeśli jesteś narkomanem i na nich głosowałeś, to cóż, nie jesteś najostrzejszym narzędziem w szopie, jak to mówią Amerykanie. Oczywiście rozumiem, że ta partia ma dość swobodne podejście do prawa (oraz sprawiedliwości), ale obsrywanie się na zaś jest głupie. Naprawdę uważacie, że nastąpiła jakaś jakościowa zmiana odkąd jest PiS zamiast PO? PO zamiast AWS, SLD? SLD, AWS amiast PZPR? Chciałem Ci tylko przypomnieć, że w kwestii uprzykrzania życia ćpunom wszyscy zawsze mówili w Polsce jednym głosem. Może jeszcze napisz, że myślisz że Ci lewica zalegalizuje dragi, po tym jak PZPR-owski, przepraszam, SLD-owski Minister Zdrowia nic nie zrobil jak wprowadzano karę za posiadanie, a potem SLD-owski prezydent (którego jak przed 89 widziałem we telewizji jak zachwalał PZPR) to podpisał?
Użytkownik nieaktywny
  • 143 / 21 / 0

*najgorszy dobry ludzi = najgorszy sort ludzi
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1608 uczestników Wejdź na czata