Współpracujemy przy projekcie badawczym Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR" - czytać pierwszy post

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 1759 / 437 / 0

02 sierpnia 2020nanawacin pisze:
czym się różni ćpanie według zaleceń doktora, od ćpania "randomowego"?

bo sorry, ale jeśli się zjada X substancji działających na OUN, to tak czy inaczej...
Pewnie w tym samym założeniu, jakie każe zastępować walenie helu metadonem: dla substytucji i redukcji szkód. To bardzo odważne w naszych warunkach.

Czy założenie takie jest słuszne? Na to pytanie nie odpowiem, bo potrzeba by naprawdę sporej grupy statystycznej. Mogę tylko powiedzieć w swoim imieniu, że mi póki co leki rozkręcają się bardzo obiecująco i na dniach zamierzam znów odwiedzić ordynatora oddziału psychiatrycznego hajperril.info celem rozwagi sytuacji. %-D
  • 1286 / 132 / 0

23 lipca 2020rooney pisze:
Tak chyba zrobie, wyśle oświadczenie a w międzyczasie pojade do tego zjebanego urzędu pracy, nienawidze tam chodzić odwlekam to od miesięcy ale chyba muszę iść tam.
Tak tylko wtrącę na temat ubezpieczenia zdrowotnego - można takie uzyskać również z MOPS-u. Jest to czasowe ubezpieczenie zdrowotne, dostaje się od razu na papierze i można je przedstawić w stosownym miejscu. Z tego, co rozumiem, może być przedłużane z konkretnego powodu - myślę, że podjęcie się leczenia takim powodem jest.

Problem z dopalaczami nie zniknie, dopóki nie zniesiemy kar za tradycyjne narkotyki

Nowe substancje psychoaktywne, popularnie zwane dopalaczami, to najszybciej rozwijający się, a jednocześnie najmniej znany segment rynku narkotykowego. Piszemy o raporcie z Mołdawii, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Serbii i Kirgistanu, który rzuca światło na sytuację w regionie.

Dron zrzucił w centrum miasta kilogram marihuany. "Będziemy powtarzać tę akcję co tydzień"

Sytuacja, w której niezidentyfikowany dron zrzuca torebki z marihuaną w centrum dużego miasta, brzmi jak scenariusz komedii, a jednak taka sytuacja wydarzyła się naprawdę. Mieszkańcy Tel Awiwu mieli powody do radości.
Użytkownik zbanowany
  • 1230 / 176 / 0

08 sierpnia 2020Teabadger pisze:
23 lipca 2020rooney pisze:
Tak chyba zrobie, wyśle oświadczenie a w międzyczasie pojade do tego zjebanego urzędu pracy, nienawidze tam chodzić odwlekam to od miesięcy ale chyba muszę iść tam.
Tak tylko wtrącę na temat ubezpieczenia zdrowotnego - można takie uzyskać również z MOPS-u. Jest to czasowe ubezpieczenie zdrowotne, dostaje się od razu na papierze i można je przedstawić w stosownym miejscu. Z tego, co rozumiem, może być przedłużane z konkretnego powodu - myślę, że podjęcie się leczenia takim powodem jest.
Już tam kiedyś dzwoniłem i jest z tym tyle zachodu i łażenia, wywiady środowiskowe itd że se odpuściłem. Niestety nie ma tak że sie idzie i ma sie z miejsca ubezpieczenie. Sto razy prościej już dla mnie sie po prostu zarejestrować w pośredniaku.
  • 3443 / 421 / 0

Pamiętaj że w pośrednika jak sie zarejestrujesz a oni Ci zaproponują pracę to musisz do niej iść. Kiedyś jeszcze można było 2 razy odmówić i dopiero za 3 trzeba bylo przyjąć ofertę. Teraz już chyba nie można odmówić o ile się nie mylę. Ale ze 2-3 miechy zanim znajdą Ci pracę zejdzie.
  • 6261 / 1104 / 2

Ktoś poza @VladTepes i @Lobo87 kontynuuje leczenie i jest z niego zadowolony ?
  • 14 / 2 / 0

Jestem skłonny do pisemnej rozmowy z Panem Edwardem. Jeśli chodzi o mnie to nie czuję się uzależniony, ale jestem na "dobrej" drodze ku temu. Mam silną wolę i potrafię sie ograniczać, jednak niemałe problemy sprawiają, że kupuję aby poczuć się jakkolwiek inaczej. Ale to nie znaczy, że nie mamy sobie za wiele do powiedzenia, wręcz przeciwnie. Jednak interesuje mnie tylko pisemna rozmowa, nie 'stacjonarna' terapia, gdyż ona może mi bardziej pomóc. Wyrażam zgodę na udostępnienie informacji kontraktowych, jednocześnie proszę o wiadomość od pana Edwarda.
  • 2844 / 785 / 0

@Sniffgarden Uderzaj na Skype profesora.

@Stteetart Mam terapię na dwie ręce, dwóch psychiatrów czuwa, przy czym jeden wie o drugim, a drugi nie.
Do zestawu prawej ręki, mianowicie: wenlafaksyna, pregabalina, lamotrygina, kwetiapina, amisulpryd, topiramat - dokładam zestaw Pana profesora: metylofenidat 20mg CR/d, reboksetyna 8mg/d (docelowo niby 16, zobaczymy, bo to ponadmaks :-D), trazodon 100mg/d.

Jak ja się czuję? Dobrze. Może od razu wymienię uboki: trzęsące się ręce, niesamowity jadłowstręt (muszę dużo się odchudzić), fale gorąca, sraczka/zaparcie czy jeszcze są jakieś musiałabym pomyśleć.
Użytkownik nieaktywny
  • 348 / 80 / 0

Ja też się zgłosiłem do prof. Gorzelańczyka, odesłałem już wypełnioną ankietę i czekam
  • 1759 / 437 / 0

11 sierpnia 2020Stteetart pisze:
Ktoś poza @VladTepes i @Lobo87 kontynuuje leczenie i jest z niego zadowolony ?
Ja.
  • 359 / 83 / 0

Ja również.
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1488 uczestników Wejdź na czata