Współpracujemy przy projekcie badawczym Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR" - czytać pierwszy post

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 1759 / 437 / 0

że co? skąd mam wziąć takowe zaświadczenie? z roboty?
Użytkownik zbanowany
  • 1161 / 121 / 0

@rooney , to wypełnij formularz. Zdaje się, że tam też jest pozycja o nieposiadaniu ubezpieczenia.

Co z tym adresem? Rzeźnickiego???

Negatywny, to jest potrzebne, by wystawił ci drugą reckę. Wyślą papier na maila, wydrukujesz i wyślesz na jakiś tam adres. Pewnie na Rzeźnickiego, ale wolę się upewnić.

Co wiemy (i czego nie wiemy) o "paraliżu drewnolubnych"?

W ostatnich latach odnotowano, że niektóre gatunki grzybów psylocybinowych występujące na całym świecie mogą dawać dziwny i przerażający efekt uboczny zwany „paraliżem drewnolubnych” [wood-lovers paralysis, WLP]. Jest to krótkotrwały okres osłabienia lub sztywności mięśni, tudzież utraty pełni funkcji motorycznych, pojawiający się kilka godzin po przyjęciu dawki grzybów.

Zrobili rentgen ciężarówce, udaremnili przemyt narkotyków. "Jeden z największych w tym roku"

Aż 46 kilogramów metamfetaminy ukryte było w ciężarówce wjeżdżającej z Ukrainy do Polski w Dorohusku. Narkotyki znaleźli funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 2,3 mln złotych.
  • 3443 / 421 / 0

A skąd mam wziąć to zaświadczenie o ubezpieczeniu?
Użytkownik zbanowany
  • 1230 / 176 / 0

@mniemanolog No właśnie nie ma tam takiej wzmianki, tylko jest przeciwna: "oświadczenie o przysługującym prawie opieki zdrowotnej" cos takiego. To tak jak bym składał oświadczenie że mam ubezpieczenie, no ale ja mówiłem na wstępie że jego nie mam i teraz nie wiadomo co robić. Gdyby jedynym ryzykiem było to że kiedyś NFZ się dopatrzy to te 96 zł do zapłaty jeszcze przeboleje ale nie wiem czy nie będzie innych problemów z tego tytułu, o to mi chodzi.
Użytkownik zbanowany
  • 1161 / 121 / 0

Próbuj dzwonić na stacjonarny i wyjaśniać. Na skype coś ostatnio ciężko się połączyć. Mamy lipiec, czyżby urlop?
Użytkownik zbanowany
  • 1230 / 176 / 0

@mniemanolog znalazłem coś ciekawego na temat ubezpieczen
https://prawnieomedycynie.pl/wsteczne-z ... rowotnego/

z tego artykulu wynika że nie ma żadnej kary za takie fałszywe oświadczenie o ubezpieczeniu. jak to wykryją to wystawiają wsteczne zgłoszenie. Czyli nawet nie placi sie tych 96 zł jak pan profesor pisął. Albo ja już nie rozumiem z tego nic sam nie wiem
Użytkownik zbanowany
  • 1161 / 121 / 0

Może lekarz w takim przypadku jest stratny? Nie wiem, nigdy się w temat nie zagłębiałem. Nie możesz zarejestrować się w Urzędzie Pracy?
Co w razie np. wypadku komunikacyjnego i leczenia za 100 000 zł+?
Użytkownik zbanowany
  • 1230 / 176 / 0

Tak chyba zrobie, wyśle oświadczenie a w międzyczasie pojade do tego zjebanego urzędu pracy, nienawidze tam chodzić odwlekam to od miesięcy ale chyba muszę iść tam.
  • 3743 / 476 / 0

Moj temat zatrzymał sie w miejscu. Moze doktor zapracowany i nie ma czasu na rozmowy telefoniczne. Stanęło na propozycji takiej rozmowy z mojej strony. Zostawiłem nr telefonu a doktor napisał ze odezwie sie na dniach a jakby nie to żebym sie przypomniał. W sumie nie dziwie sie, ze to tak wolno idzie bo pewnie ten projekt spotkał sie ze sporym zainteresowaniem ze doktor by musiał zrezygnować z reszty obowiązków i poswiecic sie HR
  • 1805 / 733 / 0

Nie kumam o co biega z tymi oświadczeniami, mi nic na ten temat profesor nie wspominał.
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1489 uczestników Wejdź na czata