Wpływ leków na męskie plemniki i poczęcie dziecka.

Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.

Moderatorzy: Leki, Advanced, Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
  • 1 / / 0

Mam pytanie do osób które biorą lub brały leki typu SSRI, neuroleptyki np. sulpiryd i w trakcie ich brania poczęły dziecko.

Wiele się piszę i mówi o szkodliwości dla dziecka jeśli bierze je kobieta w trakcie ciąży a mało jest informacji o ich wpływie na męski plemniki.
Wiem że zmniejsza się ilość plemników i trudniej o zapłodnienie ale chciałbym wiedzieć czy nie ma to wpływu na zdrowie dziecka.

Chcemy z żoną mieć drugie dziecko a lekarz przepisał mi zoloft i pregabalinę na nerwicę lękową w małych dawkach, mówił że nie mam się czego obawiać ale może wypowie się ktoś kto już przez to przechodził.
Dzięki za odpowiedzi.
  • 2594 / 920 / 1

Na forum nie ma w tej chwili osoby wykwalifikowanej w tym temacie. Jeżeli starasz się o dziecko zgłoś się do lekarza specjalisty i zadaj odpowiednie pytania. Problem jest tak złożony, że nawet specjalista z wieloletnim doświadczeniem może mieć problemy z odpowiedzią na Twoje pytania. Jednak to tam powinieneś szukać odpowiedzi, a nie tutaj. Powodzenia w staraniu się. Dzieci to najpiękniejsze co może człowieka spotkać... do czasu aż dorosną:P

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Częstochowscy policjanci zamieszani w handel dopalaczami?

Jak donosi dziś „Gazeta wyborcza”, we wtorek na polecenie Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury zatrzymanych zostało trzech policjantów z Częstochowy.
  • 1602 / 308 / 0

Też uważam, że nie ma tutaj odpowiednich specjalistów, by wypowiedzieć się wystarczająco rzeczowo. Nie ręczę za aktualność mojej wiedzy- może pojawiły się jakieś nowe badania, których nie znam. W każdym razie zażywanie SSRI powoduje, że więcej plemników (niż u ich nieprzyjmujących) ma uszkodzoną chromatynę plemnikową (w tym i DNA), co zmniejsza szansę na zapłodnienie. Przy czym:
Nie ma też doniesień o częstszym występowaniu aberracji chromosomowych u urodzonych dzieci w przypadku nieprawidłowych wyników testów oceniających strukturę chromatyny, choć niektórzy badacze donoszą o większym ryzyku poronienia, co może być związane z aberracjami powodującymi obumarcie zarodka na bardzo wczesnym etapie.
Adverse effect of paroxetine on sperm” (Fertil Steril. 2010 Aug;94(3):1021-6)
Wróć do „Psychofarmakologia”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata