Wpływ leków na męskie plemniki i poczęcie dziecka.

Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.

Moderatorzy: Leki, Advanced, Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
Posty: 3 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0


Mam pytanie do osób które biorą lub brały leki typu SSRI, neuroleptyki np. sulpiryd i w trakcie ich brania poczęły dziecko.

Wiele się piszę i mówi o szkodliwości dla dziecka jeśli bierze je kobieta w trakcie ciąży a mało jest informacji o ich wpływie na męski plemniki.
Wiem że zmniejsza się ilość plemników i trudniej o zapłodnienie ale chciałbym wiedzieć czy nie ma to wpływu na zdrowie dziecka.

Chcemy z żoną mieć drugie dziecko a lekarz przepisał mi zoloft i pregabalinę na nerwicę lękową w małych dawkach, mówił że nie mam się czego obawiać ale może wypowie się ktoś kto już przez to przechodził.
Dzięki za odpowiedzi.
Rejestracja: 2018
  • 1985 / 639 / 1


Na forum nie ma w tej chwili osoby wykwalifikowanej w tym temacie. Jeżeli starasz się o dziecko zgłoś się do lekarza specjalisty i zadaj odpowiednie pytania. Problem jest tak złożony, że nawet specjalista z wieloletnim doświadczeniem może mieć problemy z odpowiedzią na Twoje pytania. Jednak to tam powinieneś szukać odpowiedzi, a nie tutaj. Powodzenia w staraniu się. Dzieci to najpiękniejsze co może człowieka spotkać... do czasu aż dorosną:P

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

Niemcy: Nauka picia w szkole. „Lepiej mądry niż pijany”

W szkołach w Brandenburgii od 12 lat odbywają się lekcje kontrolowanej konsumpcji alkoholu.
Rejestracja: 2014
  • 1499 / 204 / 0


Też uważam, że nie ma tutaj odpowiednich specjalistów, by wypowiedzieć się wystarczająco rzeczowo. Nie ręczę za aktualność mojej wiedzy- może pojawiły się jakieś nowe badania, których nie znam. W każdym razie zażywanie SSRI powoduje, że więcej plemników (niż u ich nieprzyjmujących) ma uszkodzoną chromatynę plemnikową (w tym i DNA), co zmniejsza szansę na zapłodnienie. Przy czym:
Nie ma też doniesień o częstszym występowaniu aberracji chromosomowych u urodzonych dzieci w przypadku nieprawidłowych wyników testów oceniających strukturę chromatyny, choć niektórzy badacze donoszą o większym ryzyku poronienia, co może być związane z aberracjami powodującymi obumarcie zarodka na bardzo wczesnym etapie.
Adverse effect of paroxetine on sperm” (Fertil Steril. 2010 Aug;94(3):1021-6)
Posty: 3 Strona 1 z 1
Wróć do „Psychofarmakologia”
Na czacie siedzi 48 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości