Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 224 • Strona 22 z 23
  • 856 / 138 / 0
U mnie też przy 5 mg nic złego się nie działo, przy 10 zaczęły się schody.
  • 738 / 12 / 0
A to wogole ma szanse pomoc? Trochę robię dziwny miks do tego biorę moklar abilify i pregabaline
  • 856 / 138 / 0
Szansa jest na pewno, wortio to nie tylko kolejny SSRI, ma też jakiś inny, unikalny wpływ na receptory serotoninowe. Moklar też zupełnie inny od reszty antydepów. No i ten arypiprazol, mi naprawdę pomógł 7,5 mg).
  • 31 / 1 / 0
A mi się udało odstawić od tygodnia bez Brintellixu i czuje się mega dobrze ❤️

cut

Wycięto część niezgodną z regulaminem działu — CATCHaFALL
  • 856 / 138 / 0
@Ralfid a długo go brałeś, działał coś?
  • 31 / 1 / 0
3 miesiące 10mg przed esci 10mg cały rok i szczerze nie działał na mnie był gorszy niż esci strasznie mega obojętność co nie spodobało mi się ale każdy reaguję inaczej
  • 14 / 1 / 0
Dostałem 2 miesiące temu na depresje lekooporną, światło w tunelu się zapaliło i nadal się tli, ale szału nie ma. Biorę 20 mg / doba, do tego lit i reboksetyna.

Przez pierwszy tydzień brałem samą worio i pozytywnym efektem był lepszy rozruch, mam wrażenie, że mniej snu potrzebuję. Paradoksalnie - anhedonia nadal występuje mimo tego, że jest wiecej energii - czyli np. idę na trening, ale kompletnie mi to radości nie sprawia, to samo dotyczy pracy = taki tryb robota / zombie.

Liczę, że z czasem wpadnie trochę dopaminy, która zaleje mi mózg, póki co - susza.
  • 856 / 138 / 0
@Pieniacz ale wortioksetyna ma jakiś wpływ na dopaminę?
  • 14 / 1 / 0
Strzelam na ślepo - jak to w psychiatrii....
Mechanizm działania wortioksetyny nie jest w pełni poznany. Na podstawie wyników badań na zwierzętach uważa się, że wortioksetyna moduluje aktywność receptorów serotoniny i hamuje aktywność jej transportera, przez co wpływa na neuroprzekaźnictwo w kilku układach (serotoniny, noradrenaliny, dopaminy, histaminy, acetylocholiny, GABA i glutaminianu).

Sama worioksetyna raczej cudów nie zdziała, testowałem w różnych konfiguracjach - z reboksetyna, litem, sulpirydem, flupentyksolem (oczywiście nie na raz).
Biorę ponad 2 miesiące, daję jeszcze szanse i ostatnie combo robię z trazodonem 300 mg.

Plusem worio jest to, że nie ma skoku masy ciała i obniżenia libido.
  • 856 / 138 / 0
10 mg wortioksetyny bardzo kiepsko na mnie działało, szybko zjebał mi się nastrój i pojawił lęk, ale udało się to opanować flupentiksolem 2x1 lub 1,5 mg. W sumie brałem go ponad miesiąc, najpierw 5, potem 10 mg i znowu 5. Teraz odstawiłem całkowicie. Nie wydaje mi się żeby mi w czymkolwiek pomógł, na przykład nie zauważyłem tego niby wpływu na pamięć i kojarzenie.
ODPOWIEDZ
Posty: 224 • Strona 22 z 23
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.