Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 206 • Strona 19 z 21
  • 42 / 2 / 0
23 lutego 2022Pathfinder pisze:
Jeżeli ktoś jest na solidnej dawce wenlafaksyny (150 mg - uważam, że to relatywnie sporo, jako że na depresję o średnim nasileniu często zapisuje się 75) i jego stan jest, jak zostało to określone "w miarę stabilny, choć bez rewelacji", to niech w żadnym wypadku nie łudzi się, że na 10 czy 15 mg wortioksetyny uzyska porównywalny efekt przeciwdepresyjny. Działanie wortio na depresję jest słabiutkie, a na lęki żadne. Sfera seksualna będzie bez zarzutu, libido większe, brak problemów z erekcją i orgazmem, ale co z tego, skoro depresja podniesie swój paskudny łeb, a lęki będą szaleć i dusić?
W punkt. Wortio to jest dla młodych ludzi co mają lekką depreche, nic wiecej raczej
  • 1872 / 168 / 0
Zacząłem brać wortioksetyne. Jest zdecydowanie za wcześnie, bym mógł coś konkretnie powiedzieć (jutro będzie 7 dzień) ale coś powiem.

Biorę obecnie "na zakładkę" bo schodzę jeszcze z paroksetyny. Niestety, ale tym razem nie wypaliło. Biorę rano 10mg wortio i 10mg paro przez tydzień. Jutro ostatni dzień z paroksetyna. Póki co wróciły mi chęci do robienia czegoś, więcej energii. Ale deprecha jak mnie męczyła, tak mnie męczy. Zobaczy się. Dam znać jak minie miesiąc ;)
Take DXM and Be Happy
  • 15 / / 0
To wortio można łączyć z SSRI? Magiczna paroksetyne z 60mg zmniejszyła na 40 a ten lek dodała 10mg i po 2tg pozwoliła na 20mg zwiększyć. To nie grozi zespołem serotoninowym?
  • 8 / / 0
W ulotce są wymienione konkretne substancje z którymi łączyć nie można.
U mnie teraz jest wortio, trazodon i MPH
  • 101 / 2 / 0
@lelo1s Jak oceniasz połączenie wortioksetyna plus metylofenidat? Daje coś ta wortio, czuć działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe, działa coś na lęki, masz porównanie z innymi ssri/snri i jak wypada wortio na ich tle?
  • 1 / / 0
Heja, biorie worio od 3 tygodni, 10 mg w sumie nie działa badziewie. efekt uboczny to tylko zwiekszony glod xD
  • 56 / 6 / 0
Zapytałem w wątku z wenlą zapytam i tutaj: łączył ktoś wenlafaksynę z wortioksertną?
  • 28 / 2 / 0
Dzień dobry, ja biorę od 2 tygodni wortioksetynę w dawce 5 mg, skutków ubocznych brak, na początku były niewielkie mdłości po przyjęciu tabletki, ale potem to przeszło. Psychicznie czuję się lepiej i ogólnie spokojniej, choć mam napady wkurwu. Natomiast jest dużo lepiej jeśli chodzi o sen i to mnie bardzo cieszy. Przed wortio brałam na sen 100 mg trazodonu i 50 mg kwetiapiny, teraz zeszłam o połowę z dawek i to wystarcza, wysypiam się bardzo dobrze, śpię ok 9 godzin i jest to regenerujący sen, nie mam gonitwy myśli, która powodowała u mnie bezsenność. Także na razie jestem na tak, jeśli chodzi o ten lek i cieszę się efektami.
  • 28 / 2 / 0
Od tygodnia na 10 mg, zdarzają mi się zawroty głowy, ale takie dziwne, że mam uczucie jakbym stała obok siebie. Psychicznie jest ok, czuję się jak normalny człowiek. Na terapii zaczęłam rozmawiać o planach na przyszłość, zamiast ciągle grzebać w przeszłości. Apetyt mam naturalnie słaby i w tym względzie nic się nie zmieniło. Intensywne sny w klimatach sci-fi, nawet nie trzeba oglądać filmów. Ogólnie nadal uważam, że lek dobrze dobrany i pomaga.
  • 680 / 96 / 0
@cabotine a czujesz na wortioksetynie coś w rodzaju rozluźnienia, większej pewności siebie? Ja zmagam się głównie z fobią społeczną która objawia się napięciem i unikaniem, na lekach które biorę teraz jest nawet ok ale wortio nigdy nie stosowałem.
ODPOWIEDZ
Posty: 206 • Strona 19 z 21
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.