Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 218 • Strona 18 z 22
  • 106 / 5 / 0
@lelo1s Jak oceniasz połączenie wortioksetyna plus metylofenidat? Daje coś ta wortio, czuć działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe, działa coś na lęki, masz porównanie z innymi ssri/snri i jak wypada wortio na ich tle?
  • 1 / / 0
Heja, biorie worio od 3 tygodni, 10 mg w sumie nie działa badziewie. efekt uboczny to tylko zwiekszony glod xD
  • 56 / 6 / 0
Zapytałem w wątku z wenlą zapytam i tutaj: łączył ktoś wenlafaksynę z wortioksertną?
  • 28 / 2 / 0
Dzień dobry, ja biorę od 2 tygodni wortioksetynę w dawce 5 mg, skutków ubocznych brak, na początku były niewielkie mdłości po przyjęciu tabletki, ale potem to przeszło. Psychicznie czuję się lepiej i ogólnie spokojniej, choć mam napady wkurwu. Natomiast jest dużo lepiej jeśli chodzi o sen i to mnie bardzo cieszy. Przed wortio brałam na sen 100 mg trazodonu i 50 mg kwetiapiny, teraz zeszłam o połowę z dawek i to wystarcza, wysypiam się bardzo dobrze, śpię ok 9 godzin i jest to regenerujący sen, nie mam gonitwy myśli, która powodowała u mnie bezsenność. Także na razie jestem na tak, jeśli chodzi o ten lek i cieszę się efektami.
  • 28 / 2 / 0
Od tygodnia na 10 mg, zdarzają mi się zawroty głowy, ale takie dziwne, że mam uczucie jakbym stała obok siebie. Psychicznie jest ok, czuję się jak normalny człowiek. Na terapii zaczęłam rozmawiać o planach na przyszłość, zamiast ciągle grzebać w przeszłości. Apetyt mam naturalnie słaby i w tym względzie nic się nie zmieniło. Intensywne sny w klimatach sci-fi, nawet nie trzeba oglądać filmów. Ogólnie nadal uważam, że lek dobrze dobrany i pomaga.
  • 757 / 124 / 0
@cabotine a czujesz na wortioksetynie coś w rodzaju rozluźnienia, większej pewności siebie? Ja zmagam się głównie z fobią społeczną która objawia się napięciem i unikaniem, na lekach które biorę teraz jest nawet ok ale wortio nigdy nie stosowałem.
  • 2 / 1 / 0
Na forum jestem od kilku chwil ale z wariosetyną znam się od prawie dwóch lat. Brintelix
aktualnie w dawce 10 mg ale schodzę z 20. Do tego trazodon na noc.
Więc jeśli ktoś szuka opinii po dość długim stosowaniu służę. Początki słodko-gorzkie. Ból głowy, nudności -przeszło po kilku tygodniach. Zmniejszone stany lękowe, za to pewność siebie, ogólne ogarnięcie tematów bardzo na plus. Poza tym ta cudowna myśl każdego dnia, że było szambo ale będzie lepiej. Za to duży plus. Ale... apetyt- masakra- mogłabym wszystko smarować majonezem! Libido- słabo, choć nie bez sukcesów, I najważniejsze- po dłuższym zażywaniu czujesz się jak owinięty w folię bąbelkową. W sumie wiesz co się dzieje ale kładziesz na to laskę. Nic nie rusza. Jeśli szukasz takiego efektu- może to substancja godna rozważenia.
  • 28 / 2 / 0
@zburzony
Może minimalnie. Ogólnie jestem nietowarzyska i lek tego nie zmienia. To co zmienił na plus to brak myśli s., widzę przyszłość w jaśniejszych barwach niż wcześniej, nie wracam tak do przeszłości i nie katuję się przykrymi myślami. No i sen zdecydowanie na plus. Miałam bezsenność przez męczącą gonitwę myśli, a teraz nie mam z tym problemu. Łatwiej mi też zapanować nad umysłem, mam większy wpływ na to, co myślę. Psychiatra trafiła w lek i chwała jej za to, ale jak wiadomo, to kwestia osobnicza.

Scalono — CATCHaFALL

Aha, jeszcze jedno do wortio, mam więcej energii i mniej się męczę. Zanim zaczęłam brać leki, to często miałam tak, że czułam się ospała i zmęczona po południu, teraz już nie widzę takiego problemu.
  • 89 / 4 / 0
Czy ktoś brał tianeptyne i ma porównanie - tianeptyna vs wortio? Jak odczucia jeśli chodzi o działanie obydwu substancji i Ew skutki uboczne?
  • 8 / / 0
Biore 10mg Brintellix ale ani gorzej ani lepiej

Co powiecie na 20mg Brintellix-u ?? Mam paraliżujące lęki nie dające żyć
ODPOWIEDZ
Posty: 218 • Strona 18 z 22
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.