Ashwaganda (Withania somnifera) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 183 Strona 18 z 19
Rejestracja: 2018
  • 18 / / 0


@misspill Dzięki za odpowiedź, masz jakąś rade jak to dawkować? W kapsułce jest 230 mg wyciągu z korzenia (16 mg witanolidów). Na opakowaniu proponują jedną kapsułkę dziennie, czy to nie będzie jednak za mało żeby odczuć efekty? Zdaję sobie sprawę, że zioła potrzebują czasu do uaktywnienia się w pełni, jednakże nie chcę brać mikrodawek, które dadzą efekty po pół roku. :|
Rejestracja: 2018
  • 1141 / 174 / 7


Ja biorę dwie kapsułki wieczorem razem z magnezem i cynkiem, efekty są zadowalające. Mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia, że ashwagandha wchodzi w dobrą synergię z macą, którą biorę rano do posiłku, albo 30 min przed. Według mnie możesz spokojnie brać dwie kapsułki dziennie, ewentualnie zacznij od jednej i po tygodniu zacznij dorzucać drugą.

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

Kolor oczu a skłonność do alkoholizmu. Sprawdź, czy tobie grozi uzależnienie

Twój kolor oczu wpływa na to, ile alkoholu jesteś w stanie wypić — brzmi abstrakcyjnie, ale do takich właśnie wniosków doszli naukowcy ze Stanów Zjednoczonych. Osoby o niebieskich czy brązowych oczach piją więcej? Naukowcy nie pozostawiają złudzeń.
Rejestracja: 2014
  • 727 / 121 / 2


Ashwaganda jakoś się gryzie z psychodelikami/MDMA?
Rejestracja: 2018
  • 1141 / 174 / 7


Z psychodelikami nie, wiele tripów miałem podczas suplementacji ashwagandhą i nie zauważyłem nic nadzwyczajnego. Z MDMA nie wiem, jak ostatnio brałem emkę to chyba brałem ashwę, ale nie jestem pewien więc nie będę nic doradzał.
Rejestracja: 2011
  • 1404 / 135 / 0


Do tej pory leciałem systematycznie na Bacopie, zamierzam dorzucić do niej teraz Ashwe, w związku z tym szybkie pytania.

Pytanie numer jeden; czy oba ziółka można stosować przez dłuższy czas? Tj. kilka miesięcy on, potem miesiąc off i znów on?

Pytanie numer dwa; jak wygląda połączenie z metylofenidatem? W tym przypadku nie mówię o systematycznym mixowaniu, a raczej o sytuacjach wyjątkowych w których wypadnie więcej pracy umysłowej. Domyślam się, że nie powinno się łączyć (chyba, że bez problemu można, wtedy poprosiłbym o wyprowadzenie z błędu), więc jaka minimum przerwa od ziółek aby móc wrzucić MPH bezpiecznie?

Pytanie numer trzy; połączenie z lekami przeciwbólowymi jest bezpieczne? Nie mówię o opio, raczej o takich standardowych - pyralgina, paracetamol, ibuprom? %-D

@AnnaS?
Rejestracja: 2017
  • 3095 / 1038 / 0


Ashwa moze spowodować komplikacje, nawet ze zwykłymi lekami kazdy ma inny organizm wiec odpowiedź jest ogolnikowa.
Ashwa to demon.
Dobra i silna roslina ja sama czasem jak wymieniam stacki to tez długo myślę czy czasem nie skończy się źle.
Obserwuj organizm nie szarzuj ok.

Niby natura ale to jak jazda w słoneczny dzień samochodem mozna najszybciej zginąć trzeba uważać.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 413 / 17 / 0


Jaka ashwe polecacie ktora dobrze dziala ? Bo sporo jest tego i prosze o rade w ktora warto celowac
Rejestracja: 2011
  • 1404 / 135 / 0


@AnnaS ok, wrzucać razem z Bacopą, czy robić jakiś odstęp czasowy? BM biorę w południe przy drugim śniadaniu, do tego witaminki etc.
Rejestracja: 2017
  • 3095 / 1038 / 0


Rób odstęp czasowy z 4godziny.
Rejestracja: 2014
  • 1602 / 308 / 0


Pierwsze spotkanie wczoraj, więc szerszą relację podam po bliższym zbadaniu tego wynalazku. Pierwsze wnioski- działanie jak na ziółko z ynternetu dość imponujące, niewątpliwie nowa, mocna pozycja w moim menu. :krowa:
Posty: 183 Strona 18 z 19
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość