Ashwaganda (Withania somnifera) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy uważasz ,że Ashwaganda działa?

73%
1.TAK
11
Brak głosów
2 .W miksach
20%
3.Trochę
3
7%
4.Nie
1

Liczba głosów: 15

• 18 / / 0

@misspill Dzięki za odpowiedź, masz jakąś rade jak to dawkować? W kapsułce jest 230 mg wyciągu z korzenia (16 mg witanolidów). Na opakowaniu proponują jedną kapsułkę dziennie, czy to nie będzie jednak za mało żeby odczuć efekty? Zdaję sobie sprawę, że zioła potrzebują czasu do uaktywnienia się w pełni, jednakże nie chcę brać mikrodawek, które dadzą efekty po pół roku. :|
  • 1579 / 331 / 25

Ja biorę dwie kapsułki wieczorem razem z magnezem i cynkiem, efekty są zadowalające. Mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia, że ashwagandha wchodzi w dobrą synergię z macą, którą biorę rano do posiłku, albo 30 min przed. Według mnie możesz spokojnie brać dwie kapsułki dziennie, ewentualnie zacznij od jednej i po tygodniu zacznij dorzucać drugą.

Politycy i prezydenci przeciwni marihuanie, którzy nie mogli oprzeć się jej urokowi

Niesprawiedliwa delegalizacja konopi indyjskich to temat, który jednoczy użytkowników marihuany na całym świecie. Być może, najbardziej irytujące zachowanie przejawiają przywódcy polityczni, którzy utrzymują swój sprzeciw wobec marihuany, mimo że sami z niej korzystają.

Posłanki Razem: Brakuje marihuany. Piszą do ministra

Czy Ministerstwo Zdrowia podjęło kroki, by zdiagnozować przyczynę i jak najszybciej rozwiązać problem braku dostępu do medycznej marihuany? - piszą do ministra zdrowia posłanki Razem Magdalena Biejat i Marcelina Zawisza.
  • 765 / 151 / 2

Ashwaganda jakoś się gryzie z psychodelikami/MDMA?
  • 1579 / 331 / 25

Z psychodelikami nie, wiele tripów miałem podczas suplementacji ashwagandhą i nie zauważyłem nic nadzwyczajnego. Z MDMA nie wiem, jak ostatnio brałem emkę to chyba brałem ashwę, ale nie jestem pewien więc nie będę nic doradzał.
  • 1805 / 250 / 0

Do tej pory leciałem systematycznie na Bacopie, zamierzam dorzucić do niej teraz Ashwe, w związku z tym szybkie pytania.

Pytanie numer jeden; czy oba ziółka można stosować przez dłuższy czas? Tj. kilka miesięcy on, potem miesiąc off i znów on?

Pytanie numer dwa; jak wygląda połączenie z metylofenidatem? W tym przypadku nie mówię o systematycznym mixowaniu, a raczej o sytuacjach wyjątkowych w których wypadnie więcej pracy umysłowej. Domyślam się, że nie powinno się łączyć (chyba, że bez problemu można, wtedy poprosiłbym o wyprowadzenie z błędu), więc jaka minimum przerwa od ziółek aby móc wrzucić MPH bezpiecznie?

Pytanie numer trzy; połączenie z lekami przeciwbólowymi jest bezpieczne? Nie mówię o opio, raczej o takich standardowych - pyralgina, paracetamol, ibuprom? %-D

@AnnaS?
  • 2019 / 1169 / 34

Ashwa moze spowodować komplikacje, nawet ze zwykłymi lekami kazdy ma inny organizm wiec odpowiedź jest ogolnikowa.
Ashwa to demon.
Dobra i silna roslina ja sama czasem jak wymieniam stacki to tez długo myślę czy czasem nie skończy się źle.
Obserwuj organizm nie szarzuj ok.

Niby natura ale to jak jazda w słoneczny dzień samochodem mozna najszybciej zginąć trzeba uważać.
  • 731 / 50 / 0

Jaka ashwe polecacie ktora dobrze dziala ? Bo sporo jest tego i prosze o rade w ktora warto celowac
  • 1805 / 250 / 0

@AnnaS ok, wrzucać razem z Bacopą, czy robić jakiś odstęp czasowy? BM biorę w południe przy drugim śniadaniu, do tego witaminki etc.
  • 2019 / 1169 / 34

Rób odstęp czasowy z 4godziny.
  • 1670 / 357 / 0

Pierwsze spotkanie wczoraj, więc szerszą relację podam po bliższym zbadaniu tego wynalazku. Pierwsze wnioski- działanie jak na ziółko z ynternetu dość imponujące, niewątpliwie nowa, mocna pozycja w moim menu. :krowa:
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 803 uczestników Wejdź na czata