Ashwaganda (Withania somnifera) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 230 Strona 17 z 23

Czy uważasz ,że Ashwaganda działa?

65%
1.TAK
22
3%
2 .W miksach
1
21%
3.Trochę
7
12%
4.Nie
4

Liczba głosów: 34

Rejestracja: 2017
  • 2255 / 1229 / 34

@tracershy
Absolutnie nie polecam ponieważ Ashwaganda dziala na serotonine i wenlafaksyna tez.
Uwazaj i zastanów się 2x naprawdę .
Rejestracja: 2017
  • 29 / 1 / 0

W takim razie nie wiem czy nie odłożę w czasie stosowania wenlafaksyny bo chciałbym mimo wszystko dokończyć serię z ashwagandhą. Już po kilku dniach czuję że to zioło wyraźnie uspokaja, ale niestety nie wpływa na bezsenność na co trochę liczyłem.

Psychoterapia z użyciem MDMA. Jak to działa?

Maciej Lorenc rozmawia z Peterem Oehenem, psychiatrą, psychoterapeutą i członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa na rzecz Terapii Psycholitycznej. Oehen przeprowadził jedno z pierwszych badań klinicznych dotyczących wpływu MDMA na pacjentów cierpiących na zespół stresu pourazowego i uzyskał od szwajcarskiego rządu pozwolenie na stosowanie tej substancji w ramach prywatnej praktyki terapeutycznej.

Naukowcy: alkohol w małych dawkach poprawia pracę mózgu na starość

Przybywa dowodów na związek między regularnym, acz umiarkowanym piciem alkoholu a lepszymi funkcjami kognitywnymi osób w średnim wieku i starszych.
Rejestracja: 2013
  • 1834 / 205 / 0

Ta Ashwaganda chyba coś mi nie służy. Prócz tego, że ospały jestem, to coś często boli mnie głowa od kiedy zacząłem ją przyjmować. Może się rozkręci i ustabilizuje jeszcze, zobaczymy. Będę do niej teraz przyjmował Bacopa Monnieri. Jak łączyłem z Maca to miałem wrażenie, że te dwie substancje się ze sobą gryzą, i Maca odstawiłem na razie.
Rejestracja: 2009
  • 862 / 118 / 0

Przereklamowane to to, lekko uspokajało ale spać nie spałem raczej po tym. Ale pamiętam że jak jeszcze ćpałem leki i łączyłem z ashwą to fajnie klepało niezły odlot w miare był, choć czytałem później że nie wolno robić takich mixów
Rejestracja: 2018
  • 1232 / 176 / 0

Muszę nadmienić że cięty korzeń jest 3 tysiące razy lepszy niż Ashwa mielona, na allegro można kupić pół kilo za 8 dych, firma z Hajnówki, polecam, a 100 gram mielonego korzenia kosztuje do 3 dych nawet, ale działanie naparu z ciętej ashwagandhy ma dużo wyrazniejsze działanie, długie, płynne w przebiegu i ciężko jest się rozkojarzyć na tym uspokojeniu, przynajmniej ja mam takie spostrzeżenia, a już kilka dni testuję cięty korzeń.
Rejestracja: 2016
  • 141 / 1 / 0

VERBALHOLOGRAM pisze:
Muszę nadmienić że cięty korzeń jest 3 tysiące razy lepszy niż Ashwa mielona, na allegro można kupić pół kilo za 8 dych, firma z Hajnówki, polecam, a 100 gram mielonego korzenia kosztuje do 3 dych nawet, ale działanie naparu z ciętej ashwagandhy ma dużo wyrazniejsze działanie, długie, płynne w przebiegu i ciężko jest się rozkojarzyć na tym uspokojeniu, przynajmniej ja mam takie spostrzeżenia, a już kilka dni testuję cięty korzeń.
Dzięki za info, kiedyś brałem regularnie i dawało całkiem fajne efekty, ale wszystko zeżarłem i od tamtej pory nie kupiłem
Rejestracja: 2018
  • 210 / 21 / 0

15 marca 2019Terence pisze:
Jakie cykle stosujecie? Ja stosuję po 3 msc ashwe, mace i rhodiole na przemian. Ashwa ma chyba najlepsze efekty na mnie. Można te suple mieszać?
Ja mieszam Mace z Ashwą. Fajne połączenie.
Rejestracja: 2018
  • 1761 / 363 / 25

Maca rano przed posiłkiem, ashwagandha wieczorem. U mnie to połączenie sprawdza się bardzo dobrze, choć zdecydowanie więcej zasług muszę przypisać macy. Różeńca na razie nie biorę, nie zauważyłem, żeby działał na mnie jakoś dobrze i nie odczułem odstawienia. Po wakacjach może do niego wrócę, choć mam w planach włączenie bacopa monnieri najpierw.
Rejestracja: 2018
  • 30 / 1 / 0

W moje ręce wpadł wyciąg z korzenia ashwy standaryzowany min. 7% witanolidów, ma generalnie przywrócić mi chęci do działania jak i łagodzić stany lękowe/nerwicowe

Mój codzienny zestaw leczniczy przepisany przez psychiatrę wygląda teraz tak
- klonazepam 3x 1mg (powolne odstawianie po prawie rocznym ciągu)
- Pregabalina 1x 75mg rano na stabilizację, fajnie tłumi lęki społeczne, za tydzień zwiększam do 150mg
- Propranolol 1x 10mg rano bo czasami serce przypomina o swoim istnieniu w stresujących sytuacjach, chyba za dużo stimów leciało kiedyś

Jeszcze 50mg kwetiapiny przed snem

Z supli biorę witaminki z grupy B i magnez na odbudowę OUN, osobno do tego 5-htp jako że ostro nadwyrężyłem zapasy serotoniny w ostatnich miesiącach i piracetam na poprawę funkcji poznawczych

Teraz PYTANIE: Czy ashwa może prowadzić do jakichkolwiek negatywnych interakcji, czy idealnie wpasuje się do rzeczy, które już biorę? Ostatni raz brałem ją kilka lat tam, w prochu prosto z Indii i pamiętam, że fajnie działała na motywację i podbijała zauważalnie ogólne chęci do życia ale wtedy byłem w lepszym stanie ogólnym i nie brałem żadnych leków ani dragów
Rejestracja: 2016
  • 2760 / 735 / 0

Ashwagandha z tego co się orientuję nie kłóci się szczególnie z lekami psychotropowymi, wręcz synergizuje. Wiadomo, że nie zadziała na Ciebie tak jak przed klonazepamem, ale pomysł, by go odstawić pregabaliną i wskoczyć dodatkowo na ashwę jest trafiony! Powodzenia!
Posty: 230 Strona 17 z 23
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1316 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość