Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3931 • Strona 345 z 394
  • 2 / / 0
Biorę od 1 tyg. 37.5mg, mam zwiększyć do 70mg za chwilę.
Ogólnie po 1 tyg. czuje poprawę. Może dlatego, że somaty mogę zwalić na side effects i dlatego lęk jest mniejszy kiedy się pojawiają.
Skutki uboczne - lekki ból żołądka (da rade wytrzymać), lekkie zawroty głowy, lekkie zamulenie i totalny brak apetytu. Co dziwne zwiększenie libido. Ale jestem na początku terapii. Liczę, że ustąpią.
  • 1006 / 176 / 0
@pat90 wenlafaksyna to dla mnie najlepszy lek a brałem praktycznie wszystkie. Zajebiście pomógł mi na lęk i fobię społeczną. Jeszcze jedną jego zaletą jest według mnie bardzo szeroki dawkowania, obecnie biorę 262,5 mg, najdłużej byłem na 150 mg ale nawet do 450 mg można stosować i kiedyś chcę takich dawek spróbować.
  • 2 / / 0
Jak długo bierzesz? Ja mam brac dawkę 75mg. Nie wiem czy nie za mało.
  • 1006 / 176 / 0
@pat90 obecnie biorę jakoś ponad rok, może półtora roku. Za pierwszym razem brałem ponad dwa lata. 75 mg to dość mało ale powinieneś już w tej dawce czuć działanie leku, po jakimś czasie pewnie dr zwiększy ci do 150, to jest taka standardowa dawka.
  • 16 / / 0
Witam szanowne grono.
Chciałbym zapytać czy zwiększając dawkę wenlaxyny z 75 po w miesiącach na 150 będą efekty uboczne takie jak na początku? Czy mniejsze? Krótsze? Ma ktoś doświadczenia?

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi
Pozdrawiam
  • 2 / / 0
Witam, to mój 1 post tutaj, mam nadzieje ze dział dobry :D
Od ponad miesiąca biorę wenle na fobie społeczna, wycofanie, brak energii do działania (do tego stopnia ze panicznie boje się znaleźć pracy).

Pierwsze 2 tyg brałem 37,5 mg, później na kolejne 2 tyg zwiększyłem do 75. Nie widziałem większych efektów. 19.01 lekarz stwierdził ze to dawka początkowa, a skoro nie mam żadnych skutkow ubocznych to będziemy dalej powoli zwiększali. Od 19 do 22 brałem 112,5, ale nadal nie widziałem żadnych skutkow ubocznych, wiec zwiększyłem do docelowego 150mg, które biorę 3 dzień. Nagle zauważyłem lekką poprawę nastroju, większą chęć do działania, zaczynam nawet powoli rozglądać się za pracą (co wiąże się z przeprowadzką). Niestety wyższa dawka zaczęła wpływać negatywnie na możliwość prokreacji.
Moje pytanie: dosyć szybko zwiększyłem dawkę do 150, a z tego do wiem, lek rozkręca się dosyć długo. Czy aktualny efekt (poprawa nastroju, lekka aktywizacja) to efekt całego 150 mg (maks ile da z siebie ta dawka), czy dopiero załącza się działanie mniejszych dawek a na podwyższona muszę jeszcze zaczekać?

Przeniesiono do już istniejącego wątku — CATCHaFALL
  • 407 / 19 / 0
@kracken32
Wenla dziala wg teorii tak calkiem po dwoch tygodniach a czasem po dluzszym czasie... sadze ze dopiero poprzednie dawki zaczynaja dzialac a 150 mg ktore bierzesz dopiero sie rozkreci ;)
Ja biore 37.5 mg i zamierzam zwiekszyc do 75 mg. 37.5 mg przeciwlekowo zaczyna dzialac po 2 -3 dniach a po dwoch tygodniach dopiero w pelni u mnie dziala a wlasciwie to po dluzszym czasie tez jej dzialanie sie rozwija ;)
  • 500 / 18 / 0
Co myślicie połączenie wenli + paro ?
Wenle brałem samą ale była za słaba na lęki a znów biorąc paro jestem bardzo senny . Mam organiczne zab depresyjno - lękowe....nie życzę nikomu 😞
  • 913 / 163 / 0
@PeTek89 stosuje się takie połączenie,mi psychiatra do wenli 150mg chciała dodać 20mg paro.Wenla dawała napęd ale przeciwlękowo było słabo dlatego taki mix.
  • 500 / 18 / 0
@tajemniczy25 Teraz co stosujesz ?
ODPOWIEDZ
Posty: 3931 • Strona 345 z 394
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.