SNRI: Wenlafaksyna (Effexor, Efectin, Faxigen) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2121 Strona 192 z 213
Rejestracja: 2016
  • 951 / 82 / 0

Nie polecam zwiększania dawek >150 dla lekowciw.
Ja jestem na 150,zszedlem z 450 co nie było łatwe. Myślałem że zwiększenie dawki coś pomoże, natomiast wzrosło rozdrażnienie i niepokoj.
150 wydaje mi się optymalna dawka i na niej planuje pozostać. Zastanawiam się tylko czy zmniejszając z 450 na 150 ta 150 będzie działać? Jak to wygląda wgl?
Rejestracja: 2012
  • 10 / / 0

Słuchajcie, mam w planach odstawienie metylofenidatu i uregulowanie receptorów dopaminowych.
Antagonisci NMDa, cdp cholina itd itd
Czy przy takiej kuracji warto też zejść z wenlafaksyna albo chociaż zredukować dawkę?
Muszę odtruc się od stymulamtow :p

Pomoc osobom uzależnionym i w kryzysie bezdomności w czasach zarazy

Pandemia COVID-19 wymusiła duże zmiany w funkcjonowaniu programów redukcji szkód. Jak obecnie wygląda pomoc osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych czy osobom w kryzysie bezdomności? Na pytania Damiana Sobczyka (Polska Sieć Polityki Narkotykowej) odpowiadają Aleksandra Stańczak-Wiercioch i Beata Stelmaszczyk z Fundacji Polityki Społecznej PREKURSOR.

Konopie i olibanum. To palono na ołtarzach przy wejściu do celli świątyni izraelskiej w Tel Arad

Analiza zwęglonego materiału organicznego, który znaleziono w zagłębieniach ołtarzy z wapienia, stojących po obu stronach wejścia do celli (hebr. debîr) w świątyni izraelskiej w Tel Arad, wykazała, że palono tu konopie zmieszane z odchodami zwierzęcymi i olibanum z tłuszczem zwierzęcym.
Rejestracja: 2016
  • 2720 / 720 / 0

Szykuje się deprecha, nic nie zmniejszaj z wenlafaksyną, prawdopodobne, że wręcz będziesz zmuszony zwiększyć.
Rejestracja: 2012
  • 10 / / 0

Najchętniej bym na niej właśnie pozostał, po prostu zastanawiam się czy nie zaburzy to 'detoksu', chociaż w sumie wenlafaksyna dopaminy i tak nie podbija w moich dawkach, więc może faktycznie nie zaburzy tego procesu.
Rejestracja: 2019
  • 157 / 18 / 0

Zaczynam kurację wenlą, narazie 75 mg, jak nie będzie lepiej to za 2 tygodnie 150 mg. Do tego zaczynam odstawiać kwas walproinowy - 300 mg na noc.

Zastanawiam się nad zakupem stacku prokognitywnego i przywracającego trochę do życia, coś w stylu: ashwa, ginko, bacopa, NALT, noopept.

Są jakieś przeciwskazania do łączenia w/w z wenlą ? Coś dodać do tego mixu/odjąć, żeby lepiej działało ?

-------------------

Biorę 75 wenli, jeśli za 2 tygodnie będzie dalej źle mam zwiększyć dawkę do 150 mg.

Czuję różnice już po 4 dniach, wcześniej byłem 9 tygodnii na innych ssri. Zależy mi na tym by zacząć rok akademicki gotów do nauki - czy wieksza dawka pogorszy zdolności poznawcze ? Co można nootropowo miksować z wenlą ? Myślałem nad piracetamem, ashwą, ginko, bacopą, NALT

Scalono. taurinnn
Rejestracja: 2016
  • 2720 / 720 / 0

Jeśli na skutek depresji były zaburzone to poprawi, sama z siebie wenlafaksyna je psuje.
Ginkgo i bacopę monnieri zostaw, jeśli bierzesz wenlafaksynę. Oczywiście możesz piracetamy przeróżne, NALT, ashwagandhę też.
Rejestracja: 2019
  • 157 / 18 / 0

@misspill

Dziękuję za odpowiedź :)

Jeśli mógłbyś wyjaśnić, to powiedz proszę dlaczego lepiej nie ruszać ginko i bacopy na wenlafaksynie ?

Co oprócz w/w dobrze komponuje się z wenlą ? Różne rodzaje żen szenia, ALCAR, cholina, olejek CBD, delikatnie kurkumina ?

Pozdrawiam !
Rejestracja: 2019
  • 1040 / 75 / 0

Ja dostalem wenlafaksyne od psychiatry ( naprawde fajna babeczka ) jakie akcje mialem mialem po wenli to nikomu nie zycze naprawde . A mialo mi pomoc ...no coz to ze na mnie tak dzialala to nie znaczy ze na kazdego
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 534 / 155

@michass90 Co masz na myśli? Jakie miałeś akcje po wenli?
Niestety z antydepresantami tak jest, że na każdego działają inaczej. Dobranie odpowiednich to naprawdę sztuka, a faworytów każdy ma innych.
Rejestracja: 2016
  • 2720 / 720 / 0

@Dendryczny - tych dwóch ziółek, tj. gingko biloby i bacopy monnieri z reguły nie łączy się z antydepresantami ze względu na interakcje mogące prowadzić do nadciśnienia czy nawet udaru.

Cholina, ALCAR, CBD, kurkuma - tak, można, co do tej ostatniej to również zalecałabym ostrożność, bo nie wiadomo czy nie występują jakieś nieciekawe interakcje.

Jak najmniej ziół na lekach psychotropowych! Albo porządna suplementacja albo ciągnięcie do pierwszego na psychotropoach. Z drugiej strony wiadomo, jeśli jakieś ziółko jest skuteczne i nie ma wielu interakcji szkodliwych - można stosować, czy nawet ratować się, kiedy trzeba skontrować jakieś skutki uboczne leków psychotropowych.
Posty: 2121 Strona 192 z 213
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1225 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości