SNRI: Wenlafaksyna (Effexor, Efectin, Faxigen) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 225 / 22 / 0

Akurat wenla w niskich dawkach to SSRI bardziej, w ogóle w rodzinie SNRI jest jedną ze słabszych substancji, jeśli chodzi o wychwyt zwrotny noradrenaliny.
Oceniajcie lek zawsze po choćby tych 8 tygodniach, a jak niskie dawki was robią, to tym lepiej.
  • 125 / 14 / 0

To nie do końca ocena leku, a opis tego, jak zarówno ja, jak i mój kolega jesteśmy wyczuleni na noradrenalinę.

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Lekarz zapisał 4-latkowi marihuanę. Stracił licencję

Doktor William Eidelmann z Kalifornii stracił licencję, a wszystko przez receptę, którą wystawił.
  • 2161 / 386 / 0

Wenla potrafi czasem wejść jak jakiś kipściutki mietek chociażby, ale góra kilka dni tego typu efekt uboczny instalacji leku się utrzymuje i należy do rzadkich. Ćpanie doraźne wenlafaksyny? No way. Duloksetyna jeszcze mocniej wchodzi, taki protip, lol.
  • 1474 / 191 / 0

Zdarzają się takie dziwne przypadki, że wrzucają doraźnie wenlę i na ogół ich "klepie", ale niestabilnie właśnie. Mnie klepało również, ale jak jakiś bieda-tramadol. Kurwa no, czeski film z tymi antydepresantami. Jeden się zerzyga, drugi zesra, trzeci wpadnie w manię a czwarty schowa się pod stół. Pojebanie z poplątaniem, a wszystko w tej samej dawce i substancji.

Nie istnieje algorytm na tyle zaawansowany, by wyliczyć wiarygodne rachunki prawdopodobieństwa jak sajkotrop zajebie w dany czerep. Alchemia umysłu w służbie higieny psychicznej spoueczeństwa. Hmmm.
  • 2973 / 181 / 0

Zwróćcie uwagę, że wenlafaksyna jest pochodną fenetylaminy. Dokładnie PMPEA, niezbadane są ścieżki neurofarmakologii.
  • 238 / 4 / 0

Mogę po tygodniu brania 150 wskoczyć na 300? Mam depresję jak chuj, tylko boje się skutków ubocznych tak szybkiej zmiany. W lutym mam wizytę, do tych 300 bym dorzucił 30 mizartapiny.
  • 314 / 24 / 0

Wrzucic mozesz wszystko choc to juz dosyc sporo. Moze wejdz na razie na 225mg i poczekaj troche. U mnie wena sie krecila gdziesz z miesiac zanim cos poczulem.
Suma sumarum wyladowalem ma esci i jest bajka.
  • 15 / / 0

Brałam to po blistrze dziennie (525 mg razem) jak skończyła się duloksetyna, brana w podobnie astronomicznych dawkach. W sumie 0 efektów, czy + czy -.

Ciekawostka : choć (0-demetylo)wenlafaksyna to b. słaby IWZ wszystkich 3 monoamin, to wyjątkowo słabo wiąże się z białkami osocza i jej stężenie jest o rząd wielkości wyższy od innych antydepresantów, co warunkuje jej dość silne działanie.
  • 126 / 6 / 0

@up a jak zeszłaś z takiej dawki wenli?
  • 203 / 7 / 0

Zauważył ktoś znacznie zmniejszoną przyjemność z słuchanej muzyki po wenlafaksynie, czy to tylko moje subiektywne?
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata