SNRI: Wenlafaksyna (Effexor, Efectin, Faxigen) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 7 / / 0

Siemanko wszystkim bowiem to mój pierwszy post u was ;) Może zostanę na dłużej, dunno. W każdym razie będę wam w miarę regularnie relacjonował działanie wenli z kwasem walpro. Doktórka zaleciła mi pierwsze na prawdopodobne ADHD zaś z drugiego będę schodził i zaznaczę że to na prawdę niezły lek ale wiadomo, nie dla każdego.

Pytanie: jak wygląda funkcjonowanie z wenlą, np. przy regularnym treningu aerobowym (jest to możliwe czy ciśnienie skacze do niebiezpiecznego poziomu).

Kombo z yerba mate (dzienną, dużą ilością) nie zrobi źle pod kopułą? Jedno i drugie pobudza i ma wpływ na oun.
  • 1165 / 91 / 0

[Wszystko to indywidualna reakcja wenfla może podbijać ciśnienie w dawkach powyżej 150mg, a kwas walprominowy ja nie mam o nim najlepszego zdania

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

GIS: Wzrasta liczba śmierci z powodu użycia opioidów w dopalaczach

W Polsce wzrasta liczba przypadków zatruć i śmierci z powodu użycia opioidów zawartych w nowych narkotykach, czyli tzw. dopalaczach – poinformował na swojej stronie internetowej w piątek Główny Inspektorat Sanitarny.
  • 1174 / 46 / 0

Brałem Wenlę w dawce 150mg i mi nie podeszła. Za bardzo nakręcała negatywne myśli i OCD. A jak do tego brałem kwas walproinowy i chlorprotixen to jakiś lekowy spidbol wychodził i paskudnie się czułem.
  • 7 / / 0

Dopiero co zacząłem więc i na efekty będzie trzeba poczekać kilka dobrych tygodni lub dłużej ale póki co to nie specjalnie dziś miałem potrzebę na kawę i yerbe a mix ten uwielbiam codziennie.

Ciekawe bo wg. doktórki lek powinien mnie ustabilizować niż spidować co potwierdzi ADHD. Zobaczymy.
  • 1165 / 91 / 0

Wenfla ma profil: aktywizujący co za tym idzie lękorodny podobnie jak fluoksetyna.
Szukaj sedatywnych SSRI fluvoksamia , paroksetyna ewentualnie escilopram , citalopram.
Zamiast kwasu waloprominowego zastanowiłbym się nad pregabaliną.
Chloropotyksem może być jak Tobie nie pasi spróbuj pomyśleć o kwetiapinie.
  • 7 / / 0

Nie wiem jak to możliwe ale mój post można dwojako odebrać z przewagą dla nie zachęcającym pierwszym spotkaniu z wenlą. Jest odwrotnie!

Działa na mnie stabilizująco, motywująco i ciężko mi uwierzyć jak mogłem wcześniej funkcjonować z chaosem w głowie.
  • 1477 / 191 / 0

31 maja 2018Sezmada pisze:
Pytanie: jak wygląda funkcjonowanie z wenlą, np. przy regularnym treningu aerobowym (jest to możliwe czy ciśnienie skacze do niebiezpiecznego poziomu).

Kombo z yerba mate (dzienną, dużą ilością) nie zrobi źle pod kopułą? Jedno i drugie pobudza i ma wpływ na oun.
Większe obciążenie układu krążenia pewnie będzie, ale raczej bez tragedii. Na Twoim miejscu sprawdzałbym czasem profilaktycznie ciśnienie, choćby czysto poglądowo. Co do treningów... Ja po ośmiu miechach na wenli schudłem z 75 do... 63kg. To mnie skłoniło do odstawienia. Pracowałem w tamtym okresie fizycznie.
  • 7 / / 0

Lekarz zalecił regularne EKG więc pod kontrolą. Też zaczynam na niej chudnąć, w ogóle się jeść nie chce prócz słodkich przekąsek.

Darowałem sobie yerbe tymczasowo ale dzięki za odpowiedź.

Jutro startuje z 75mg dawką.
  • 543 / 29 / 0

jeden z najgorszych antydepresantow.
zero dzialania poprawiajacego nastroj, na poczatku tylko rano lepiej sie wstawało, ale to szybko zniklo, brane 225mg wiec nie tak mało. brane chyba troche wiecej niz miesiac, pozniej przez 2 tyg po odstawieniua prądy w glowiek, takie hujowe.

ogolnie pisząc: czlonkowie nalezacy do grupy poszukiwaczy złota nie polecają tego nikomu.
  • 660 / 37 / 0

To co zamiast tego? Żrę to i żrę, z nadzieją że coś to da, a tu szit. Odstawili mi lit na rzecz dupakiny (kwas walproinowy) i chuj. Minimalnie lepiej, za to pojawiły się dodatkowe objawy podobne do akatyzji (tyle że lżejsze) + zespół niespokojnych nóg (to mam długo, ale ostatnio się nasiliło).

Ps. Wenla 225 mg+ Dupakina łącznie 1500
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata