SNRI: Wenlafaksyna (Effexor, Efectin, Faxigen) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 1947 Strona 154 z 195
Rejestracja: 2018
  • 6 / / 0


Brałem wenle 3 lata na depre i fs w dawce 75mg, potem 75+37mg, sam przerywając w wakacje, zmniejszajac dawki i łączac z wódą, a w koncu calkowicie rzucając leczenie. Taka dawka chyba jakos działała, bo w miare normalnie funkcjonowalem. Następnie 2 lata nie bralem nic. W tym czasie calkowita stagnacja, zycie mentalne, zamartwianie sie wszystkim.
I tu pytanie 1. Czy antydepresanty lub taki tryb leczenia moze cos zjebac w glowie czy to niezaleczona depra? Zjebac mam na mysli utrate ogarniania umyslem, koncentracji, oslabienie funkcji poznawczych, zero decyzyjnosci, zero motywacji [do wstania, jedzenia, mycia, wyjscia, pracy, towarzystwa, zabawy, zycia].
Pytanie 2. Jak myslicie czy antydepresanty pobudzaja te osrodki neutrotransmiterow do wzrostu tak jak mowia pschiatrzy czy tylko dzialaja doraznie wychwycajac zwrotnie, a wiec w przypadku zarzucenia leczenia drop calkowity i zjazd po pochylni?
Pytanie 3. Co dobrze działa na bystrosc umyslu, naped i motywacje do działania?
Obecnie znowu jestem na 75mg, a mam dojsc do 225mg, ale nie wiem czy to ma sens.
Rejestracja: 2013
  • 89 / / 0


Cześć i czołem! Mam problem z działaniem wenlafaksyny. Otóż w niskiej dawce wenla mnie zawsze aktywizowała. Trwało to jakieś 2 lata. Nagle posypało mi się zdrowie. Zacząłem dostawać bardzo krótkich ataków paniki, pojawiła się łuszczyca i tachykardia. Po kilku miesiącach doszły objawy gastryczne - zespół jelita drażliwego. Wraz z tym dostałem silnego brain fogu. Kiedy pojawiły się objawy gastryczne, zauważyłem, że wenla nie działa już tak jak kiedyś. Na niskiej dawce (18mg!) czuję się jakbym wziął co najmniej 150 - czyli typowe zamulenie. Lekarz rodzinny mówi mi co do tych objawów, że to prawdopodobnie nerwica lękowa. Psychiatra z kolei (któremu ufam jako jedynemu) twierdzi, że jak już to jest wtórna do jakiegoś zaburzenia/choroby, a nie psychiki (długa historia). Mi najbardziej zależy na przywróceniu działania wenly, reszta objawów mnie praktycznie nie obchodzi, ale może dawać wskazówkę dlaczego wenla inaczej działa... Czy to możliwe, że stało się tak za sprawą spowolnienia metabolizmu? FT4 spadło mi z 22 na 13 (TSH miałem podwyższone polekowo przez co FT4 w górze miałem). Lekarz jak na razie nie był w stanie wyjaśnić czemu inaczej działa. Mam mieć jeszcze gastroskopię bo lekarz podejrzewa celiakię, choć ja nie jestem przekonany. Wspomnie tylko, że mam nieaktywne guzki na tarczycy. Ktokolwiek, cokolwiek ;_;?

A, no i okazało się, że prawie rok miałem zgorzel zęba... 2 dni temu został wprowadzony w ząb lek. Może to wszystko od zębów?

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Legalna marihuana na rachunku za wodę z Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Zdjęcie reklamy "legalnej marihuany" z Holandii umieszczonej na rachunku łomżyńskiej spółdzielni mieszkaniowej podesłał Gazecie Współczesnej czytelnik. Co więcej sprawdził, że reklama jest kłamstwem.
Rejestracja: 2014
  • 135 / 1 / 0


Jest sens brania wenli podczas substytucji metadonem? Są szanse na jakieś pozytywne efekty w zakresie poprawy nastroju/zwiększenia energii do działania?
Rejestracja: 2014
  • 537 / 5 / 0


wale 450-600mg xD
Rejestracja: 2018
  • 1194 / 95 / 0


Mnie wenfla za bardzo aktywizowała. Wolę sedatywne SSRI paroksetynę a przedewszystkim fluvoksaminę [fevarin]. ^_^
Rejestracja: 2018
  • 377 / 42 / 0


Jak wena+ coda? Wiem ze 100razy pewnie przegadane ale jakos mi ucieklo
Rejestracja: 2014
  • 13 / / 0


O kurde, pół roku temu odstawiłem wenlę. Teraz wziąłem nwm godzinę temu 150 mg i czuję się jakby mi ketony wjeżdżały. Brain fog mi zniknął, zaczęło mnie cisnąć na pisanie, więc wam piszę. Eh, gdyby to się tylko utrzymało na dłużej, no ale aż takim optymistą nie jestem. Cudowna piguła.

edit: Skoro już mój shitpost został zaakceptowany przez moderację, to się spytam jeszcze czy macie jakieś doświadczenie z łączeniem tego z mianseryną. I czy można porównywać to do słynnej kombinacji wenla + mirta. Celem jest jak największa aktywizacja, zniesienie chronicznego braku energii wynikającej, jak podejrzewam z problemów psychicznych.
Rejestracja: 2018
  • 377 / 42 / 0


Jest ktos kto wlasnie schodzi w dol z weny?
Rejestracja: 2017
  • 353 / 20 / 0


Czy SNRI hamują metabolizm? Bo coś mi waga stoi w miejscu mimo kręcenia cardio i ujemnego bilansu kalorycznego.
Rejestracja: 2018
  • 377 / 42 / 0


Ja zaczalem spadac z wagi i to niezle po wenie. W kilku miejscach czytalem ze ludziom waga spadala i to byl jedyny pozytywny aspekt brania tego.
Posty: 1947 Strona 154 z 195
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość