Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 2965 / 1601 / 35
Nie wiadomo czemu nie opisany jest ten barwinek?
Krótko:
Jest to większy brat barwnika mniejszego (który ma część podobnych alkaloidów ale nie wszystkie i trochę mniej też może działać psychoaktywnie wszystko zależy od gleby lub drobnej pomocy w postaci nawozu NPK 😈 wtedy z większością roślin dzieją się cuda i wzrasta stężenie alkaloidów i tworzą się nowe 😈😈🔪)
Barwinek większy ma kilka odmian w Polsce są to varegata białe lub żółte obwódki i w środku zielony liście, kwiaty czerwone , białe (rzadko) niebieskie, fioletowe, purpurowe.
Roślina lecznicza i toksyczna w dużych dawkach.
Należąca do rodziny toniowatych to te z reguły narkotyczne i lecznicze.
Osiąga wysokość do 70cm(i 2 m ub więcej długość łodyg pełzających)z reguły wytrzymuję mrozy mimo , że jego rejonem native to jest zachonia część basenu morza śródziemnego.
Od -12 do -21 wytrzymuje z tym, że im starsza roślina tym odporniejsza, trzeba tylko osłonić od wiatru i obsypać kora na zimę.
Dobra a teraz co tygryski lubią najbardziej.
Działanie podobne do barwinka mniejszego ale mocniejsze:
-antyrakowe
-antydepresyjne
-usmierza ból według wiedzy do 70% mniejszy ma siłę do 30%
-zwieksza przepływ krwi i glukozy do mózgu i organów wewnętrznych plus mięśni.
-moze uspokajać ale to z reguły do kilku razy po czym roślina bardziej stymuluje coś w stylu Kratom.
-oprocz tego relaksuje i regeneruje układ pokarmowy wnętrze zwłaszcza regeneruję.
-zwieksza wchłanianie substancji odżywczych.
-dziala wspomagająco w chorobach Alzheimera i Parkinsona (wpływa na dopamine)
-poprawia koncetracje i pamięć mocniej niż mniejszy i Winpocetyna.

Akuammina jest alkaloidem indolowym występującym w Picralima nitida , vinca major oraz vinca minor(najmniejsze stężenie)i ma działanie przeciwbólowe.
Wybiórczo wiąże się z receptorami opioidowymi μ i κ w stosunku do receptora opioidowego δ (Kis = 0,3, 1,68 i 10,4 µM dla receptorów ludzkich odpowiednio.
Alkaloidy
https://www.wizdom.ai/publication/10.10 ... _variegata

https://link.springer.com/article/10.1007/BF00573553

https://www.semanticscholar.org/paper/T ... 30e47b56f4
Narcotic trust tylko i wyłącznie. Wiadomo jebać polityków co od 1989r sprzedali Polskę i dalej komuchy rządzą i myślą, że ktoś dla nich będzie walczył o co, o jaki kraj jaką Polskę? Na świecie liczą się pieniądze
  • 2965 / 1601 / 35
A oto zdjęcie młody okaz w końcu wybił, działa. Potwierdziłam już, że faktycznie nie tylko nootropow trochę opiod like trochę dyso troche psajko i nutka stymulanta narazie nie mogę zezrec go bo ma trochę liści.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Narcotic trust tylko i wyłącznie. Wiadomo jebać polityków co od 1989r sprzedali Polskę i dalej komuchy rządzą i myślą, że ktoś dla nich będzie walczył o co, o jaki kraj jaką Polskę? Na świecie liczą się pieniądze
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”

Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.

[img]
Trzech mężczyzn oskarżonych o przemyt kokainy promem Norræna

Trzej mężczyźni w wieku 60–70 lat zostali oskarżeni o próbę przemytu ponad trzech kilogramów kokainy z Hiszpanii do Islandii promem Norræna. Grozi im do 12 lat więzienia.

[img]
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie

Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.