Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 2483 / 1374 / 34
Grzyb jadalny o właściwościach leczniczych
1)Pomaga schudnąć:
Ameliorating Effect of Mycoleptodonoides aitchisonii on High-fat Diet-induced Obese Mice
2)INHIBICJA ACETYLOCHOLINESTERAZY:
Badanie oceniało trzy grzyby jadalne: Lentinus edodes, Sparassis crispa i Mycoleptodonoides aitchisonii, pod względem hamowania acetylocholinesterazy (AChE), siły przeciwutleniającej oraz składników wolnych aminokwasów i minerałów. Stwierdzono, że stężenie niezbędnych aminokwasów wynosi 34,10 mg/g w M. aitchisonii, 26,25 mg/g w S. crispa, 25,99 mg/g w L. edodes. S. crispa wykazywały najwyższą aktywność zmiatania DPPH i zawartość fenoli. Najlepsze wyniki dla hamowania AChE uzyskano z M. aitchisonii.

3) zwiększenie wydzielania dopaminy

Przeprowadzono przejściową obustronną niedrożność tętnicy szyjnej wspólnej na szczurach i zbadano, czy podawanie wodnego ekstraktu z Mycoleptodonides aitchisonii, grzyba jadalnego, wpłynęło na metabolizm monoamin w korze mózgowej, prawdopodobnie chroniąc przed uszkodzeniem niedokrwiennym. Siedemnaście dni po operacji stężenia metabolitu dopaminy (DA) kwasu 3,4-dihydroksyfenylooctowego (DOPAC) i kwasu homowanilowego (HVA) w korze mózgowej w grupie karmionej M. aitchisonii (MV) były wyższe niż w grupie grupa kontrolna niedokrwienia (CV). Wskaźnik rotacji DA, który wykazał (DOPAC+HVA)/DA, w grupie CV był istotnie niższy niż w grupie MV, a wartość w grupie MV była taka sama jak w grupie operowanej pozornie. Dane te wskazują, że M. aitchisonii wpływa na dopaminergiczny układ neuronalny po uszkodzeniu niedokrwiennym mózgu w korze mózgowej.
Aqueous extracts of M. aitchisonii also increased dopamine release from rat striatum (Okuyama et al., 2004.
Wszyscy jesteśmy równi wobec śmierci tylko pozytywna energia.
Fajne koszulki
https://vm.tiktok.com/ZMFDPae1K/
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.