Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 1 z 2
  • 19 / 1 / 0
Wielu ludzi zgłasza, że nabawiło się problemów z popędem czy erekcją po antydepresantach. Wydaje mi się, że mnie też to dotyczy. Co prawda po odstawieniu paroksetyny po dwóch latach na wiosnę wytrwałem tylko 2 miesiące bez SSRI, ale w tym okresie erekcją mi się nie poprawiła, a raczej pogorszyła. Teraz biorę escitalopram, który brałem latami bez takich problemów i poprawy za bardzo nie ma. Spontanicznych wzwodów nie miewam, nawet rano. Jak się postaram, to mogę uzyskać erekcję, ale ciężko ją utrzymać, ogólnie wszystko sflaczałe. Nie tak dawno najdrobniejszy bodziec powodował choćby częściową erekcję. Niby PSSD w większości ustępuje po rzuceniu leków, ale ja nie potrafię ich odstawić, a na forach ludzie piszą, że odstawili je lata temu i nie ma poprawy. Spotkałem się nawet z opinią, że kto ktokolwiek leczył się SSRI, ten nigdy nie odzyskuje w pełni swojej seksualności, nawet jak dysfunkcje są bardzo łagodne.
Ma ktoś podobne problemy? Coś może pomóc?
  • 2497 / 330 / 0
Bzdura. U mnie po odstawieniu tabletek dwa tygodnie i wszystko wraca do normy wytrysk idealny i twardy fjut.
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
  • 19 / 1 / 0
@Mefistofeles1945
No cieszę się bardzo, ale jak mówiłem, u mnie i wielu innych ludzi wygląda to gorzej.
  • 556 / 86 / 0
@Fichte musisz odstawić leki na dłuższy czas i wtedy stwierdzić czy PSSD Ciebie dotyczy.Bedąc ciągle na lekach musisz się liczyć z tym że tam na dole nie będzie grało tak jak trzeba.
  • 19 / 1 / 0
@tajemniczy25 Właśnie ciężko mi to zrobić. Ale jak odstawiłem na 2 miesiące i dawno przestałem czuć działanie, wróciły lęki i depresja, a instrument działał nawet gorzej, to myślę, że mogę mieć PSSD. Chętnie bym zrezygnował z leków, ale to nie takie proste. Jakieś substancje mogą pomóc podczas ich brania?
  • 556 / 86 / 0
@Fichte próbowałeś dodać trazodon do antydepa?Dobrze działa na libido,rano budzisz się a żagiel stoi na baczność.
  • 9 / / 0
Trazodon, Mirtazapina i inne pigułki nie działają... Orgazm spłycony i penis jakiś niewrażliwy na bodźce przed braniem SSRI popęd był cały czas na wysokim poziomie
  • 155 / 17 / 1
bupropion lub buspiron próbowałeś dodać? Ewentualnie zmienić lek, np. na SNRI, jak duloksetyna. Wszystko u mnie wtedy grało.

Zresztą, zawsze mówię Pani doktor, że jakiekolwiek leczenie wdrażamy, nie może osłabiać mi funkcji seksualnych, ponieważ to chyba jedyna rzecz, która działa u mnie bardzo prawidłowo.
  • 39 / 10 / 0
21 grudnia 2022vitaliswag1337 pisze:
Trazodon, Mirtazapina i inne pigułki nie działają... Orgazm spłycony i penis jakiś niewrażliwy na bodźce przed braniem SSRI popęd był cały czas na wysokim poziomie
A próbowałeś dopaminergicznych leków jak bupropion czy metylofenidat?
  • 2 / / 0
Biorę paroksetynę od 2,5 roku. Popęd mam bardzo słaby i zaburzony. Mało kiedy samej z siebie chce mi się. Przed braniem leków miałam fobię przed seksem. Z dwojga złego lepiej nie mieć lęków i mieć niskie libido, niż mieć je, ale męczyć się potem ze strachem (w moim odczuciu). Trochę się zmieniło od kiedy biorę metylofendat - Raz się dojdzie, raz nie.
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.