Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0

Witam. Nurtuje mnie pytanie. Będąc na imprezie znajomi namówili mnie na kreskę substancji psychoaktywnej. Chciałbym zapytać czy istnieje ryzyko zakażenia podczas "wciągania" z banknotu, który wyjąłem z bankomatu kilkanaście godzin wcześniej? Dodam, że z nikim się tym banknotem nie dzieliłem, używałem go jako jedyny i tylko raz "spróbowałem". Dodatkowo na skutek kataru następnego dnia po jakiś 30h od ciągłego wydmuchiwania zauważyłem swoją krew na papierze z podrażnionej śluzówki. Użyty banknot mam ze sobą i oglądałem go z każdej strony, żeby wykluczyć czy nie jest brudny od jakiejś krwi czy płynów i w tym temacie czysto
Proszę o odpowiedź czy jest się czym martwić i czy jest jakiekolwiek ryzyko zakażenia hiv/hcv skoro z nikim nie współdzieliłem ów banknotu.
Z tego co się orientuje ryzyko jest kiedy wspóldzieli się banknot czy słomkę, a tutaj?
  • 18 / 2 / 0

Myśle ze nie masz się czym martwić
  • 2 / 2 / 0

Jeżeli nie jesteś pewny, czy się nie zarazisz, to dla swojego spokoju psychicznego używaj własnej zwijki.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.