Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 9 • Strona 1 z 1
  • 166 / 3 / 0

Co lepsze fluo zy wenla w maksymalnej dawce? Co mniwj splyca emocje i lepiej aktywizuje? Jak z kastracja, co lagodniejsze?
  • 500 / 25 / 0
Awatar użytkownika

Dużo osób pisało, że fluo fakt aktywizuje, ale pobudza jakoś tak niezbyt przyjemnie.
  • 235 / 24 / 0
Awatar użytkownika

Ja biorę jednocześnie wenlafaksynę i fluoksetynę, w dawkach 150 i 20 mg i jestem zadowolony, zwłaszcza od kiedy zmniejszyłem wenlę z 225 i podniosłem fluo z 10 na 20 mg. Efekt był taki że stałem się mniej nerwowy a poprawił mi się nastrój, mam więcej energii ale nie pojawił się lęk który fluoksetyna może powodować.
Co do maksymalnych dawek, kiedyś na innym forum ktoś pisał że bierze 80 mg fluoksetyny (max dawka wg. ulotki to 60) i czuje się bardzo dobrze.
  • 166 / 3 / 0

@zburzony
Czyli mowisz ze fluo moze powodowac lęk? Chodzi Ci o to ze na poczatku tylko czy przez caly okres brania? Przeciez fluoksetyna jest przeciwlękowa i uspokajajaca.
  • 235 / 24 / 0
Awatar użytkownika

U niektórych fluo może wywoływać lęk, zwłaszcza na początku, sporo ludzi o tym wspomina na forach. Ale żeby fluoksetyna była uspokajająca to nie sądzę, może tak zadziałać ale generalnie raczej stymuluje.
  • 378 / 8 / 0
Awatar użytkownika

Pytanie co chcesz osiagnąc ?
Fluo mocno stymuluje
Wenla w max dawce działa troszkę na dopaminę
  • 166 / 3 / 0

@PeTek89
Chce osiagnac dzialanie na natrectwa bez splycenia emocji. Podobno fluo jako antydepresant dziala uspokajajaco i przeciwlękowo, czy to prawda? sertralina tez ma profil aktywizujacy a dziala tonizujaco i przeciwlękowo.

scalono - WRB

Wyczytalem teraz ze fluoksetyna powoduje czasami psyhoze. Jesli po MPH i Bupropionie nie mam zadnej psychozy to czy po fluoksetynie moge ja miec?
  • 378 / 8 / 0
Awatar użytkownika

@Luk890

To wygląda tak
Fluo najmniej spłyca emocje. Najcięższe jest wchodzenie na nią . Jest też na natręctwa.
sertralina bardziej spłyca emocje fakt działa na natręctwa tylko trzeba duże dawki a duże dawki przynoszą spłycenie emocji

wenlafaksyna moim zdaniem nie nadaje się na natręctwa ...dlaczego a no dlatego że działa na noradrenaline która napędza to. No i niewiadomo jak zaeragujesz albo będzisz śpiący i ziewający albo wyrzuci Cię z butów.

Uderzałbym w fluo
  • 166 / 3 / 0

@PeTek89 u mnie wenlaflaksyna moze byc dobra na natrectwa poniewaz noradrenalina i dopamina mnie uspokajaja, bralem MPH i teraz biore bupropion i oba te leki mnei uspokajaja. Wychodzi na to ze noradrenalina w wenlaflaksynie tez mnie uspokoi i doda napedu a na natrectwa tez moze zadzialac bo jest lekiem 3 rzutu na OCD. Ja mam spektrum ADHD dlatego zastanawiam sie nad wenla zamiast fluo tylko nie wiem co bardziej splyca emocje fluo czy wenla? I najwazniejsze czy fluo u mnie zadziala przeciwlekowo bo jesli nie to odpada.

Myslisz ze jak biore bupropion i arypirazol to do tego wenlaflaksyna bedzie ok? Nie za duzo bedzie tej noradrenaliny?
ODPOWIEDZ
Posty: 9 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.