...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 582 / 3 / 0

Jestem po odstawieniu leków z grupy ssri I snri prisze mi poradzić jak ustabilizowac organizm po tych lekach czy jakieś sumplementy itd?
  • 58 / 1 / 0
Awatar użytkownika

Stopniowa redukcja dawek zmniejszy dolegliwości i ryzyko jakiś bardziej długotrwałeych efektów nieporządanych (które tak czy siak nie jest wysokie). Czas redukcji dawek powinien być proporcjonalny do czasu brania, czyli po wielu latach brania, można odstawiać stopniowo nawet przez kilka miesięcy.

Organizm sam po jakimś czasie zazwyczaj się ustabilizuje. To proces wymagający czasu, a suplementacja najwyżej zmniejszy dolegliwości i odciąży nieco układ nerwowy. Z suplementów może pomóc melisa. Unikanie kofeiny, bardzo słodkich rzeczy i większe niż normalnie spożycie mięsa również pomoże.

Dolegliwości związane z dyskontynuacją SSRI są sprawą indywidualną, niektórzy w ogóle ich nie doświadczają po wielu latach przyjmowania wysokich dawek leku i nagłym odstawieniu, inni mogą doświadczyć bardzo nieprzyjemnych po stosunkowo krótkim braniu małych dawek.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.