Nieświadome ćpanie

Dział poświęcony wpływowi substancji psychoaktywnych na działalność człowieka.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 20 Strona 2 z 2
Rejestracja: 2011
  • 660 / 87 / 32

Nie tyle co mi się nie chcesz szukać, bo zaciekawiło mnie i poszukam. Pomyślałem, że może będziesz miał coś konkretnego.
Rejestracja: 2018
  • 3609 / 1528 / 1

10 czerwca 2021Attitude pisze:
Ten temat powstał po wpisie DexPl w temacie z anegdotkami ćpuńskimi, gdzie dosypali nieco fety do kawy nudziarzowi.
Wypraszam sobie. Jak nic nikomu nie dosypywałem.

Konopie i marihuana medyczna. Nowy początek (wywiad)

Biznes konopny w Polsce rozwija się dynamicznie, ale przedsiębiorcy muszą uważać, by nie wejść w konflikt z prawem. W tym tygodniu w Sejmie zostały złożone projekty ustaw mające zakończyć drogę przez mękę działających w tym biznesie. Zdaniem Marzeny Łasińskiej, przedstawicielki firmy Medican Campus, to może być nowy rozdział w historii polskiego rynku, patrząc choćby na segment przemysłowy, rolniczy oraz farmaceutyczny. Jednak na całkiem bezmyślną legalizację polskie społeczeństwo nie jest jeszcze gotowe – mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Marzena Łasińska, komentując projekty, które zostały złożone w Sejmie 20.04.2021 r.

Wracali z Holandii z narkotykami

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni wiedzieli, że obaj wracają z Holandii, na terenie kraju wsiedli do pociągu, który jechał ze Świnoujścia.
Rejestracja: 2017
  • 521 / 91 / 0

Ponoć tego białorusina co zatrzymali, dziennikarza i bloggera i ten jego "wywiad" gdzie sypał, był zmuszony, przypudrowana twarz po torturach itp. Pisali również o podaniu mu narkotyków, w celu "ułatwienia" mówienia i podporządkowywania się poleceniom oraz po prostu uzyskania zeznań jakie chcieli. Tak pisali w mediach głównego nurtu, w kilku źródłach.

Zawsze ciekawiło mnie co to konkretnie za substancja. Przecież swoiste serum prawdy nie istnieje, a próby udowodnienia istnienia takiego serum (patrz MK Ultra) spełzły na niczym, Zgadzam się, że aby uprzednio torturowany nie przeżywał załamania nerwowego czy bólu kończyn, tułowia bądź twarzy można podać opio lub benzo, ale wątpię, że jest to stosowane.
Podejrzewam, że w aresztach w celu wymuszenia zeznań szczególnie tych oskarżonych o terroryzm, szpiegostwo itp. oprócz fizycznych tortur jak waterboarding itp., używane są pewnie psychodeliki czy delirianty. Jeden trip w warunkach surowo więziennych i podejrzany imo jest po załamaniu nerwowym i wyśpiewa wszystko, nawet to, czego nie zrobił.

Ogólnie ciekawy temat, co myślicie?
Rejestracja: 2011
  • 660 / 87 / 32

Psychodeliki? Nie widzę tego.
Rejestracja: 2021
  • 6 / 2 / 0

10 czerwca 2021DexPL pisze:
10 czerwca 2021Attitude pisze:
Ten temat powstał po wpisie DexPl w temacie z anegdotkami ćpuńskimi, gdzie dosypali nieco fety do kawy nudziarzowi.
Wypraszam sobie. Jak nic nikomu nie dosypywałem.
Nigdy bym nie śmiał Ci czegoś takiego przypisać. Myślałem, że napisałem to wystarczająco jasno, ale widać wyszło jak wyszło. Powinienem napisać "dosypano".
Rejestracja: 2010
  • 4067 / 591 / 0

Jest jakiś temat w artykułach gdzie w chińskiej pizzeria dosypywali fenta czy coś w tym stylu by zwiększyć zyski.
No to trzeba być świrem.
Rejestracja: 2020
  • 1509 / 267 / 0

Sawant, myślę że mogą używać alkaloidów tropanowych.
Rejestracja: 2016
  • 471 / 155 / 0

@Sawant @pawoleh666
Trzeba rozróżnić wyciąganie z kogoś informacji oraz wyciąganie z kogoś zeznań. Nad tym pierwszym robiono jakieś próby z różnymi substancjami, ale do niczego owocnego nie doprowadziły. Do tego drugiego za to już można używać wielu substancji, bo przecież wystarczy żeby ktoś się do czegoś przyznał, a nie żeby był poczytalny.

Jak ktoś siedzi w Guantanamo czy innym podobnym miejscu, to będą próbowali z niego wyciągnąć informacje, a nie przyznanie się do winy. Jeśli jest potrzeba, to dla takiego typu więźniów zawsze się jakąś winę znajdzie. Z informacjami jest gorzej, bo przecież osoba musi być świadoma i poczytalna żeby podawać informację zgodne z prawdą, a nie takie które są przeinaczone czy całkiem urojone.
Rejestracja: 2020
  • 1509 / 267 / 0

No to fakt, zgadzam się.
Rejestracja: 2021
  • 10 / 5 / 0

Taa amfetamina w szczególności ciekawy pomysł gdzie uzależnienie fizyczne o ile można powiedzieć że występuje (porównując do innych środków- NIE) przechodzi po 3 dniach.
...oczywiście zryta bańka i uzależnienie psychiczne może zostać przy długim podawaniu. Ogólnie pogratulować pomysłu. Bez znaczenia czy autor chce to zrobić sama myśl jest już perełką :D
Posty: 20 Strona 2 z 2
Wróć do „Substancje psychoaktywne a człowiek”
Na czacie siedzi 2424 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości