Moja pierwsza uprawa OUTDOOR

Moderator: Konopia

Posty: 22 Strona 2 z 3
Rejestracja: 2014
  • 10023 / 1952 / 0

10 godzin na start jak najbardziej OK.
Rejestracja: 2020
  • 15 / / 0

I tutaj jednoczesnie mam pytanko, kiedy moge przesadzic rosliny juz na spota?

Narkotyk, którym odurzono Hitlera. Pod jego wpływem zmienił historię wojny

W lipcu 1943 r. Benito Mussolini poważnie rozważał wycofanie Włoch z działań wojennych. Wiadomość o możliwej zdradzie sojusznika załamała Adolfa Hitlera. Na 19 lipca, dzień po kluczowej przegranej z Armią Czerwoną pod Kurskiem, Führer miał zaplanowane spotkanie z Duce, ale był cieniem samego siebie. Na takie okazje jego przyboczny lekarz, Theo Morell, trzymał specjalne „lekarstwo”.

Znaleziono górę kokainy w Londynie

Podczas specjalnej operacji policyjnej w Londynie aresztowano podejrzanych handlarzy narkotyków i znaleziono ogromną ilość kokainy.
Rejestracja: 2014
  • 10023 / 1952 / 0

Już możesz, choć ja bym jeszcze poczekał kilka dni, aż podrosną. Na spocie jest zawsze ryzyko ataku ślimaków / saren, które mogą poobgryzać roślinki tak, że albo padną, albo będą karłami.
Za jakieś 14 dni rośliny będą już dużo większe i tym samym ew. ubytki w liściach nie odbiją się tak negatywnie. Najważniejsza sprawa, to porozdzielać je do osobnych pojemników.
Jeśli faktycznie masz tam 10 h bezpośredniego słońca, to ja bym jeszcze czekał.
Rejestracja: 2020
  • 15 / / 0

mam przygotowane butelki ktore chcialem nalozyc na roslinki zeby slimaki im nie przeszkadzaly, a na sarny itd. mam duzo roznych specyfikow, pewnie w jakims stopniu zadzialaja
Rejestracja: 2014
  • 10023 / 1952 / 0

Problem jest taki, że jak przykryjesz przeciętą bulką, to roślinki się tam przy takim słońcu ugotują. Z kolei jeśli zostawisz górę odciętą, to i tak tam wejdą i narobią szkód.

Wydaje mi się, że walka z nimi na zasadzie blokowania im dostępu, powinna być przy użyciu czegoś, co uniemożliwi im przejście. Przykładowo tzw. ziemia okrzemkowa, lub drut pod lekkim napięciem (można zobaczyć na YT, jak ludzie to robią).
Rejestracja: 2020
  • 15 / / 0

no mam takze od cholery trutki na slimaki :D
moim znajomym w zasadzie zawsze to wystarczalo:)
Rejestracja: 2020
  • 15 / / 0

tak aktualnie prezentuja sie roslinki :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2014
  • 10023 / 1952 / 0

Widzę, że chyba nie masz zamiaru ich rozdzielać. W takim razie musisz przygotować odpowiednio duży dla łącznie 4 sztuk pojemnik / dziurę w ziemi i wsadzić wszystkie razem.
Choć i tak pewnie będą rywalizować, w środku będzie jedna wielki gąszcz i mało światła.
Ja bym jeszcze próbował, choć nie wiadomo, jak bardzo na boki poszły korzenie.
Rejestracja: 2020
  • 15 / / 0

Kurcze... probowalem przesadzac to wyszlo tak, ze jedna z roslinek ucierpiala i potem juz sie balem. Jesli posadze je tak jak są w ziemi, blisko siebie (tak jak np. w jednej doniczce sa 4 sztuki) to bardzo to wplynie pozniej na plony i ogolnie na roslinki?
Rejestracja: 2021
  • 46 / 6 / 0

troche wpłynie...powinny rosnąć minimum metr od siebie..., spokojnie - ja bym je rozsadził-czy to do pojemników czy na stale do gruntu, powinny sie pozbierać wszystkie, teraz sa jeszcze młode w miare - to korzenie nie powinny być jakos zbytnio pozrastane :uwaga:
Posty: 22 Strona 2 z 3
Wróć do „Outdoor”
Na czacie siedzi 2414 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości