Relacje z uprawy proszę zamieszczać tylko w tym dziale
ODPOWIEDZ
Posty: 30 • Strona 3 z 3
Online
  • 163 / 21 / 0
cancelotti Online

Re: Mój out
Post
Afganczycy i tak wszystko trzepią na hash, więc palki mogą być pewnie i liche, ale ciekawa wiadomość Jezus. Faktycznie tamtejsza gleba nie jest zapewne turbo dobra,choć żaden że mnie znawca, to tamtejszy region kojarzy mi się właśnie z piachem.
Apropo piachu kolega, znalazł zajebiste miejsce, ale wbił łopatkę i okazało się, że glina i kamyczki. Mimo to do dołka wsypał trochę ziemi z worka, ale tak ze 5L. Zobaczymy czy faktycznie urośnie jak w Afganistanie :)
  • 896 / 194 / 0

Re: Mój out
Post
jest tam jeszcze jedna z delikatnymi przebarwieniami, ale w sumie nie przejmowałbym się tym
27 maja 2022Akashi pisze:
Wyczytałem ze dodaje się skórek z banana
owszem, korzysta się z bananowych skórek, ale już na etapie kwitnienia, gdy ziemie wzbogaca się w potas, na etapie takiej małej sadzonki najlepiej nic nie cudować, tylko dać im dobrą ziemię
27 maja 2022Akashi pisze:
Tak to donice tylko na czas przechowywania indoor, takie Akurat miałem pod ręka. Ziemia kupiona 5-5,6-5 pH wymieszana 1:5 z ziemia spod pokrzyw w srodku łupki z jajek i obierki z banana.
a Ty, o ile dobrze tą wypowiedź rozumiem, zastosowałeś ziemię z ogródka wymieszaną ze śmieciami z dodatkiem ziemi ze sklepu. Niemniej myślę, że jakoś sobie dadzą radę, ale martwi mnie Twoje podejście
27 maja 2022Akashi pisze:
zeszłoroczna umarła w boxie ;(
xD
  • 79 / 3 / 0
Awatar użytkownika

Re: Mój out
Post
No dobra wiec proszę o rady.
Myślałem żeby lecieć na spota początkiem czerwca, u roślinek zaczyna rosnąć drugie "piętro". Więc za około 3-4 dni powinny być już pokaźniejszych rozmiarów. Takie krzaczki chyba już nie będą miały problemów z mocniejszym deszczem ?
Dwie roślinki z zgrai chyba zostaną zutylizowane, bo mają ponad tydzień a nie chcą rosnąć. (potem edytuje i dodam zdjęcia)
Odnośnie spota mam tam doły wyłożone kamyczkami i korą z drzew, ziemią uniwesalna 5,5-6,5ph wymieszana z perlitem, co moge zrobić jeszcze aby polepszyć jakość ziemii ?
Blancior? Eee to nie klepie lepiej Bonio :-D
  • 10980 / 2064 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Re: Mój out
Post
^
W środku przyszłego sezonu możesz już spokojnie wysadzać. Po pierwszym tygodniu żaden deszcz im już nie groźny - jedynie grad może je zajebać. Możesz kupić dla bezpieczeństwa takie kilkulitrowe, bezbarwne doniczki z plastiku. Często są tam dziury na dnie, który będzie robił za dach. Do tego z 6 dziurek na ściankach (tylko nie za dużych żeby ślimak nie wszedł). Znakomita ochrona w pierwszym okresie. Tylko w Twoim przypadku musiałbyś kupić dość duże. Widziałem dziś w tym popularnym ogrodniczym... zapomniałem nazwy. Koszt to jakieś 10-12 zł.
Nie wiem, czy ta kora do dobry pomysł - nigdy się z tym nie spotkałem. W dołkach nie musisz robić żadnego drenażu, a taka kora może utrudniać korzeniom funkcjonowanie. Kamyczki spoko, mogą być w nie za dużej ilości.

Znalazłem ten filmik, o którym pisałem - https://www.youtube.com/watch?v=OHAqYJcf_mw - przecież ten krzak jest niedorzeczny : D
  • 79 / 3 / 0
Awatar użytkownika

Re: Mój out
Post
Update roślinki rosną jak na drożdzach, w czterech na pięć krzaczków wyszły drugie piętra i teraz pytanie - co z tym jednym mikrusem który zatrzymał sie w rozwoju ? desantować na spota czy nie ma sensu ?
Miałem zamiar dziś je przetransportować (najwyższy czas, nów już za nami)
Odnośnie podpowiedzi @Jezus Chytrus czy nada się wycięcie butelki 2l i nawiercenie jej z kilku stron wiertełkiem, od boku i kilku od góry ?
I czy kupować Keramzyt w ogrodniczym skoro już mam obficie z perflitem wymieszaną ziemię.
Z góry dzięki za odpowiedzi, przesyłam też zdjęcia roślinek (są podpisane na stronie).
https://ibb.co/vxcF171
https://ibb.co/hdFkzxs
https://ibb.co/FnMSHzQ
https://ibb.co/BrYKhZR
https://ibb.co/yd0dc5c - mikrus
Pozdro
Blancior? Eee to nie klepie lepiej Bonio :-D
  • 81 / 14 / 0
Awatar użytkownika

Re: Mój out
Post
Cześć. Czy to już nadaje się do ścinki i suszenia ? Trichomy mleczne, liście już żółkną. Roślinka ma około 10 tygodni ( może trochę ponad). Auto amnezia feminized.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 10980 / 2064 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Re: Mój out
Post
^
Jeszcze nie - pręciki w zasadzie prawie wszystkie białe.

@Akashi

Desantuj - nie ma na co czekać. Teraz jest najlepsza pogoda. Obyś tam było jak najwięcej słońca, bo aktualnie chyba za dużo go nie mają.
Ja keramzytem ścielę ziemię u swoich. Poza tym mieszanka 4 ziem, dużo perlitu i trochę sproszkowanego dolomitu. Do tego po 2 tabletki BioTabs z mikoryzą (bardzo tania opcja, ale nie sprawdzałem jej nigdy. Jedna to koszt ok 6 zł).
Gdybym sadził w gruncie, to ziemię przygotowałbym z różnymi dodatkami pochodzenia naturalnego. Odchody ptaków / konia, resztki po rybie, kompost - takie bajery. Niestety mój spot nie oferuje takiej opcji więc sadzę w pojemnikach. 3 razy z rzędu w plastiku, a teraz testuję materiałowe.
  • 79 / 3 / 0
Awatar użytkownika

Re: Mój out
Post
Update
Ziemia wyścielona keramzytem, ukorzeniacz trafił do ziemi wieczorem obficie podleje krzaczki, niestety na trzech roślinkach z pięciu mocno oklaply liście nie wiem czy to spowodowane bardzo wysoka temp, bo mam u siebie 26 stopni w cieniu i pełne słońce, czy źle je przesadziłem, mam nadzieje ze odżyją bo łodyga stoi w pionie.
Blancior? Eee to nie klepie lepiej Bonio :-D
  • 969 / 225 / 0
Awatar użytkownika
Kobyszcze
Kompetentny
Kompetentny

Re: Mój out
Post
@GrobeNoody
Na oko jeszcze dobry miesiąc.
@Akashi
Pewnie im wody brakuje.Jeśli podlewane równo i rośliny równe wiekiem i wielkością i nagle tylko część padła
to możesz mieć poważny problem w bryle korzeniowej. Ale to takie zgadywanki z zamknietymi oczami i bez danych z mierników.
  • 79 / 3 / 0
Awatar użytkownika

Re: Mój out
Post
Update rośliny wszystkie ładnie pięły się do góry, nawet te które mocno oklaply, dopóki nie założyłem donic na krzaki, po drugiej takiej akcji 2 wyschnely w opór a w jednym mocno zjaralo liście, poprzednie oklapnięcia tez spowodowane były przykryciem kwiatów donicami
Blancior? Eee to nie klepie lepiej Bonio :-D
ODPOWIEDZ
Posty: 30 • Strona 3 z 3
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.