Dział o sprawach, w których zarzut nie opiera się na Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 7 / 2 / 0
Witam.
Sprawa wygląda tak, że złapali mnie w sklepie na kradzieży. Miałem dokumenty przy sobie. Nie podpisywałem niczego. Przychodzą polecone z komisariatu, nie odbieram. Czy w przypadku rutynowej kontroli, jeśli będę poszukiwany to raczej na pewno będę miał gotówkę na opłacenie, jesli pozwolą na skorzystanie z bankomatu.
Mogę wnioskować o umorzenie lub rozłożenie na raty? Wtedy, załóżmy, zapłaciłbym tylko jedną ratę.

Mandaty w przeszłośći z zasady lądowały w koszu(spożywanie alko.) i z zaskoczenia przychodziło umorzenie ze względu na to, że w skrócie, "jestem biedny, zadłużony i nieściągalny". Racjonalne i ludzkie, muszę przyznać, ze strony urzędników(nie pamiętam, która instytucja wydała decyzję)
Czy jeśli w najgorszym wariancie zamienią mi to na kilka dni puchy, to co na to mówi prawo pracy w przypadku UoP i niespodziewanej nieobecności?
Wybaczcie kombinatorstwo, w tej chwili nie chcę płacić. Nie dlatego, że nie mam z czego. %-D
Najlepiej niech sobie ściągają ze zwrotu podatku.
Proszę o najbardziej prawdopodobny scenariusz takiej sprawy.
Najważniejsza dla mnie kwestia:
Czy jeśli niezapłacony mandat zamienią mi na odsiadkę to będę figurował jako karany? Jest dla mnie dużo ważniejsze od tych 500zł, zamyka za dużo drzwi.
  • 2105 / 458 / 37
Mogę wnioskować o umorzenie lub rozłożenie na raty? Wtedy, załóżmy, zapłaciłbym tylko jedną ratę.
Jeśli nie przyjąłeś mandatu, to sprawa idzie do sądu. Tam możesz wnioskować o oddalenie wniosku o ukaranie, tutaj jednak sąd wyda na 99% najpierw wyrok nakazowy, który niezakwestionowany w odpowiednim terminie się uprawomocnia. Nieodbieranie listów z sądu nie jest żadną wymówką, po określonym czasie podwójnie awizowane pismo uznaje się za doręczone.
Najlepiej niech sobie ściągają ze zwrotu podatku.
Komornik na konto siada, a nie lata po urzędach skarbowych żeby ci wysłali pomniejszony zwrot podatku xd
Czy jeśli niezapłacony mandat zamienią mi na odsiadkę to będę figurował jako karany?
Nie, ponieważ:
- kradzież do 500 zł to wykroczenie, a nie przestępstwo. Za popełnienie wykroczenia nie następuje wpis do rejestru skazanych.
- w przypadku niezapłaconych mandatów sąd może zamienić karę pięniężną na ARESZT, nie więzienie. Za wykroczenia można trafić do tego pierwszego, natomiast do więzienia trafia się za przestępstwo. Zanim trafisz do aresztu pewnie komornik będzie próbował najpierw ściągnąć należność.
Lubisz koks?
  • 11585 / 2236 / 0
Jeśli działania zbiegną się z terminem zwrotu nadpłaty podatku, to na pewno z tego skorzystają.
Jeśli pracujesz na umowę o pracę, to nie ma opcji, żeby nie ściągnęli, bo to pracodawca Ci potrąci. Skoro nie przyjąłeś mandatu (a jeszcze obywatel ma takie prawo, które planują odebrać), to jak napisano wyżej - sprawa, którą na 99% przegrasz i dostaniesz do zapłacenia np tałzena.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.