Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.
ODPOWIEDZ
Posty: 24 • Strona 3 z 3
  • 4029 / 1689 / 1
Awatar użytkownika
DexPL
Kompetentny
Kompetentny

Re: Czyszczenie KSIP
Post
Fikcja prawna jako pojęcie z zakresu prawa jak najbardziej istnieje i Wincent ma rację. Inna sprawa, że żyjemy w kraju, gdzie nie ma prawa precedensowego i to, że jeden sąd (nie ważne jaki) orzekł, że Policja musi zbierać informacje w oparciu o ustawę o danych osobowych nie oznacza, że tak będzie od teraz wszędzie i zawsze. Ot inny kierownik jednostki organizacyjnej odpowie, że on zbiera na podstawie ustawy o Policji i jedynie możesz go zaskarżyć na drodze administracyjnej.
Coś, jak z obecnymi sędziami. Trybunał mówi, że sędzia ma wrócić do orzekania, a prezes sądu twierdzi, że on nie podlega jurysdykcji i chuja mu zrobisz.
Jeżeli masz do mnie pytanie na forum użyj opcji "mention"
Jeżeli sprawa jest trudniejsza lub prywatna użyj PW (nie nadużywaj)
Jeżeli moja odpowiedz Ci pomogła użyj opcji "Dzięki"

Nie spamuj i unikaj OT, a warn nie będzie CI dany!
  • 1042 / 107 / 3
Awatar użytkownika
Wincent
Kompetentny
Kompetentny

Re: Czyszczenie KSIP
Post
Kurwa gdzie się nie powołać (w sensie dyskusji na necie) na jakiś wyrok SN czy WSA to ktoś wyskakuje że nie ma prawa precedensu. Na chuj takie truizmy. No nie ma więc wyrok sądu nie jest precedensem bo nie wiąże innych sądów ale wyrok sądu jest oparty na jakimś uzasadnieniu w którym dokonuje się wykładni prawnej danego przepisu. I wykładnia przepisu sądu dla innego sądu raczej jest istotniejsza niż wykładnia moja czy tego Pana czy tamtej Pani. Przy czym wykładnia SN choć nie jest precedensem prawnym to jest bardzo ważna bo jak sąd ją w danej instancji oleje to w wielu przypadkach ostatecznie ta sama sprawa trafi na wokandę tego właśnie SN którego wykładnie ktoś olał bo nie jest precedensem. W mniejszym stopniu jest tak z WSA. Oczywiście są różne linie orzecznicze, tak jak orzekają różne składy SN i WSA i często są one przeciwstawne i w zależności od potrzeby prawnik może się powoływać na tą linię albo tamtą. Ale w przypadku KSIP to nie jest sprawa jak np. nie wiem określanie stosunku pracy bo tam nie ma linii orzeczniczych z PRL i z III RP i z państwa PiS bo to za nowa instytucja.

Wykładnia WSA w temacie tego że policja przy przetwarzaniu danych osobowych ma się trzymać ustawy o ochronie danych osobowych nie ustawy o policji ma taki sens że np. samorząd terytorialny w temacie np. podatków lokalnych trzyma się ogólnych ustaw podatkowych nie ustawach regulujących pracę samorządu terytorialnego.

To jest temat do wygrania w 1szej czy drugiej instancji tylko po prostu mi szkoda życia żeby się pierdolić z tym tematem i tracić kasę na np. takie listy polecone z potwierdzeniem zwrotnym odbioru a także czysty KSIP nie jest mi potrzebny do niczego. To jest bezprawie że ktoś przetwarza moje dane w zakresie którym ja nie kontroluję zwłaszcza w świetle rodo ale to państwo jest od 30 lat z tektury.

Argumenty pomagiera prawnego KGP są bzdurne bo co mnie obchodzi czy to że oni przetwarzają moje dane mnie stygmatyzuje czy mnie stygmatyzuje jak oni po prostu przetwarzają te dane bez podstawy prawnej.

I teraz się powinien wypowiedzieć ktoś kto zna wybitnie działalność policji i prokutatury i stwierdzić czy przetwarzanie tych danych ma jakikolwiek sens operacyjny. No moim zdaniem nie ma to znaczenia operacyjnego natomiast stygmatyzuje w taki sposób że tego kto sprzedał komuś zioło 20 lat temu prędzej o ten oskarżą niż kogoś kto faktycznie to robi prawie ćwierć wieku później ale ma czyste konto.
  • 1042 / 107 / 3
Awatar użytkownika
Wincent
Kompetentny
Kompetentny

Re: Czyszczenie KSIP
Post
I teraz powstaje kolejne pytanie (jak mod uzna że trzeba ten post wydzielić to uznaje że ma podstawy). Na jakiej podstawie jak sąd wydaje postanowienie o zatarciu wyroku Krajowy Rejestr Karny kontroluje postanowienie sądowe i jego wykonanie? Sąd wydaje takowe postanowienie a KRK bada czy doszło np. do przepadku dowodów czy to wykonał skazany? (jak skazany ma wykonać postanowienie o przepadku dowodów pt. dragi?). No moim zdaniem jest to zupełnie bezprawne bo pracownicy KRK nie sprawują merytorycznego nadzoru nad pracami sądów.

Ta kwestia mnie nurtuje bo rozważam żeby wystąpić z roszczeniem o kilka tysięcy złotych odszkodowania.

CDN.
  • 1240 / 371 / 0
Awatar użytkownika
ZX

Re: Czyszczenie KSIP
Post
te info ktore chcesz wymazac i tak juz wszyscy maja wiec raczej nie da sie nic wymazac, np. matce z pamieci nie wymarzesz, tak samo w sadzie cie pamietaja i na policji, w ogole kurator ma cie w pamietniku
ODPOWIEDZ
Posty: 24 • Strona 3 z 3
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.