Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
  • 4 / 1 / 0
Cześć

Są tu znawcy tematu. Chciałabym dowiedzieć się czy mefedron źle wpływa na leczenie WZW C. Czy miał ktoś podobna sytuację? Za 2 tygodnie rozpoczynam leczenie. alkohol odstawiłam ale chciałam raz na jakiś czas przedmuchać nos mefedronem :nos:
Dostałam info od dość dobrego "specjalisty", że mef można łączyć ze wszystkimi lekami przeciw HCV, ale nie wiem czy mnie nie wkręca.

Pozdro 600

Przeniesiono do właściwego działu. DexPL
  • 399 / 27 / 0
Jak się zaraziłaś HCV? Nie wiadomo jak mefedron wpływa na leczenie HCV ale ja bym w ciemno nawet odradzał.
Uwaga! Użytkownik vzpe nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 4 / 1 / 0
23 stycznia 2021vzpe pisze:
Jak się zaraziłaś HCV? Nie wiadomo jak mefedron wpływa na leczenie HCV ale ja bym w ciemno nawet odradzał.
Niestety nie wiem..... w 2018 roku miałam zabieg laparoskopowy i myślałam, że to wtedy, przez nieodpowiednio odkażone narzędzia do zabiegu, ale lekarka, która niedawno robiła mi fibroscan wątroby /ocena elastyczności narządu/ stwierdziła, że zarazić musiałam się dużo wcześniej, aczkolwiek stan zapalny wątroby może przekłamywać ocenę elastyczności.

Wiem, że absolutnie zabronione są wszelkie specyfiki w żyłkę, z resztą nigdy w ten sposób niczego nie brałam i nie zamierzam, no ale mef raz na jakiś czas mnie kusi. :mniam:
  • 399 / 27 / 0
Widziałem są w internecie pozwy co do szpitali o zakażenie HCV bo to się zdarza :/
Miałaś wcześniej jakieś objawy?
A co do IV to znam takich co z HCV i nadal walą w żyłe... I zyją...
Uwaga! Użytkownik vzpe nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 4 / 1 / 0
Ale ja już nie jestem w stanie udowodnić, że to szpital mnie zakaził .... tym bardziej, że laska, tak jak pisałam wyżej, twierdzi, że zostałam zarażona wiele lat wcześniej.....
Objawów zero, bo wiesz.... wątroba nie boli, jedyny organ który śpi i nie da znać, że czas zrobić stopkę. Prędzej nerki zaczną napieprzać, odwodnienie itp.
No właśnie szczerze, mnie to przeraża, że nosiciele IV pompują i żyją.... A ja się stresuje, choć mam głowę na karku..... Ale czasem w chmurach i lubię odlecieć z mefistofelesem.
To wszystko
Dam radę bez alko te kilkanaście tygodni leczenia
  • 1965 / 450 / 0
Wątpię żeby dało się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Jak wiesz jakie leki będziesz przyjmował to możesz szukać w bazach danych interakcji z mefedronem lub związkami podobnymi strukturalnie. Jeśli je znajdziesz to sprawa jest prosta. Jeśli interakcji nie znajdziesz to możesz być nieco spokojniejszy. Chociaż gwarancji, że takowe istnieją dalej nie masz. Możesz wtedy przyjąć, że raczej można łączyć.

Natomiast całkiem inna kwestia to hepatotoksyczność mefedronu. Być może on sam w sobie szkodzi mocno wątrobie i to też musisz sprawdzić jaka jest aktualna wiedza na ten temat.


Przykładowa wyszukiwarka interakcji gdzie jest uwzględniony mefedron:

https://go.drugbank.com/interax/multi_search

Na Twoim miejscu zrobiłbym sobie przerwę na ten czas od tej substancji.
  • 4 / 1 / 0
@KapitanAizen

Dzięki za wyczerpującą odp. Jakie leki będę brała - dowiem się za ponad tydzień, ale widzę, że odradzacie mimo wszystko mefa, więc będę walczyć;-)

Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio nad naszym postem. - {owerfull}
  • 127 / 5 / 0
@bebs i co wiesz jakie leki dostalas oraz jaki masz genotyp wirusa?
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.