Plamy/pokrzywka/rumień podczas stresu

Moderatorzy: Knajpa, Zdrowie

Posty: 5 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2020
  • 1 / / 0

Hej, gdy się stresuje na dekolcie pojawiają mi się duże, czerwone plamy, do tego dochodzą uderzenia gorąca i drgawki. Może ktoś ma podobnie i wie jak sobie z tym poradzić? Dodam, że niektóre leki a zwłaszcza SSRI nasilają jeszcze te objawy ;/
Rejestracja: 2009
  • 5369 / 310 / 10

Histamina. Często podłoże genetyczne.

SSRI obniżają poziomy katecholamin (dopamina, noradrenalina) i tutaj podobny przypadek był opisywany, gdzie ponoć pseudoefedryna pomagała uśmierzyć te efekty → topic51482.html .

Do tego polecam cetryzynę (antyhistamina II generacji) – 20mg przed snem. W Polsce trzeba iść po receptę jeśli nie chcesz płacić dzikich cen. Czyli pseudoef. rano (+ewentualnie przed porą obiadową) a przed snem cetryzynę.

Oba leki są ogólnie sprawdzone pod kątem efektów ubocznych – ale nie mogę zagwarantować, że przyniosą poprawę w Twojej sprawie (bo nie jestem lekarzem).

2021: rok ważnych zmian w międzynarodowej polityce narkotykowej

Grudzień 2021. Amerykanie i Polacy legalnie palą marihuanę. W Norwegii wymiar sprawiedliwości nie interesuje się już osobami uzależnionymi od narkotyków, bo trafiły one pod opiekę ochrony zdrowia. Z dekryminalizacji cieszą się też w stolicy Australii. Być może takie zmiany zajdą w różnych częściach świata przez kolejne dwanaście miesięcy. Kryka Polityczna i przegląd najważniejszych inicjatywy narkopolitycznych na rok 2021.

Hurtownicy dopalaczy mogą wrócić na rynek. Przez ponad dwa lata nie stanęli przed sądem

Mężczyźni podejrzani o prowadzenie hurtowej sprzedaży dopalaczy po dwóch latach wychodzą na wolność. Wszystko przez przedłużające się śledztwo. Wciąż nie wiadomo, czy i kiedy uda się ich postawić przed sądem.
Rejestracja: 2007
  • 762 / 148 / 1

Po wykluczeniu pewnych przyczyn chorobowych (ch. tarczycy, ukł. krążenia), można stwierdzić czy to rumień naczynioruchowy - naturalna wygórowana reakcja na stres, polegająca na rozszerzeniu naczyń skóry w pewnych okolicach. Reakcja jest dziedziczna, u podłoża leży genetyka. Medycyna uznaje ten stan raczej za defekt kosmetyczny. Można ratować się niewielkimi dawkami propranololu (do 40 mg doraźnie) przed spodziewaną sytuacją stresową. Niestety, farmakoterapia nie zawsze jest skuteczna. Można próbować oddziaływań psychoterapeutycznych, mindfulness. Mechanizm u podłoża nie zależy od histaminy, więc leki przeciwhistaminowe nic tu nie zdziałają. Bardzo rzadko jest wskazaniem do terapii lekami przeciwdepresyjnymi - fatalny stosunek korzyści do strat.
Rejestracja: 2021
  • 9 / 2 / 0

Również mam dokładnie ten problem co autor napisal. Niestety ale przez to gowno rozwija się u mnie powoli fobia społeczna bo każdy sie patrzy i dopytuje a co ty taki czerwony itp. A w dodatku mam wlasnie tendencje do stresu...
Rejestracja: 2020
  • 1 / / 0

Dokładnie niektórzy ludzie reagują na to jakbym miała zaraz umrzeć przez co jeszcze bardziej się stresuje ;/ Propranolol też dziwnie na mnie działa, bo powoduje u mnie takie drżenia głowy, że rozmawiając z kimś nie jestem w stanie patrzeć na tą osobę a teoretycznie na takie drżenia powinien pomóc... Na razie pokombinuje z tymi antyhistaminami może w końcu coś pomoże
Posty: 5 Strona 1 z 1
Wróć do „Knajpa pod Przychodnią”
Na czacie siedzi 1940 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość