Outdoor 2021 - wątek ogólny

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

Posty: 359 Strona 27 z 36
Rejestracja: 2021
  • 47 / / 0

Jezus a ja mam pytanie, bo zrobilem ta oslonke, moglbym nawet wysłać zdj ale nwm jak. I na tym spocie gdzie doniczki stoja jest pare mrowisk. I czy mrówki mi nie wjebią roslin, to byly czarne mrówki. I czy moge się spodziewać ślimaków wszedzie czy jednak sa miejsca gdzie ich nie ma?
Rejestracja: 2019
  • 204 / 26 / 0

Takie kiełkowanie w naturze to jednak loteria. Ja mam już 24 ponad ziemią, części pomogłem usunąć zalegającą łupkę a czasami błonę. Trzeba być precyzyjnym, jedna jest jakaś mizerna, jak jutro się nie bujnie to out, szkoda na to czasu. Polecam listewki ledowe cosmorrow 20w, są mega wydajne. Tak czy tak 23/24 to przyzwoity wynik. Do jutra powinny ruszyć pozostałe 10, już wychylają się.

Narkotyk, którym odurzono Hitlera. Pod jego wpływem zmienił historię wojny

W lipcu 1943 r. Benito Mussolini poważnie rozważał wycofanie Włoch z działań wojennych. Wiadomość o możliwej zdradzie sojusznika załamała Adolfa Hitlera. Na 19 lipca, dzień po kluczowej przegranej z Armią Czerwoną pod Kurskiem, Führer miał zaplanowane spotkanie z Duce, ale był cieniem samego siebie. Na takie okazje jego przyboczny lekarz, Theo Morell, trzymał specjalne „lekarstwo”.

Kulesza o projektach ws. legalizacji marihuany: koślawy kroczek w dobrą stronę, złożymy poprawki

Posłowie Konfederacji zapowiedzieli złożenie poprawek do pakietu projektów ustaw ws. legalizacji marihuany, aby doszło w Polsce do "zniesienia prohibicji narkotykowej" i "pełnej legalizacji wszystkich środków". Wypracowane w Sejmie propozycje uznali za "koślawy kroczek w dobrą stronę".
Rejestracja: 2014
  • 10057 / 1959 / 0

No loteria w ch*j. Muszę kupić kubeczki papierowe jak w zeszłym roku i w domu je wystartuję.

Ślimaki są wszędzie.
Rejestracja: 2020
  • 21 / 2 / 0

Chciałem się was zapytać, czy polecacie dodawać do gleby przed zasiewaniem roślinek obornik granulowany np taki? https://sklep.swiatkwiatow.pl/bio-oborn ... gJhy_D_BwE Bo są różne opinie na temat dodawania obornika do ziemi, jedni mówią że warto taki obornik dodać przed zasiewaniem roślinek, a inni znowu że w przypadku hodowli mj, jest on bezużyteczny. Ogółem planuję rośliny sadzić w ziemi sklepowej z Ph około 6,5, do tego dodać do niej dolomit, keramzyt i perlit. I dodatkowo podlewać roślinkę biohumusem a potem czymś na kwitnienie. Czy w takim wypadku dodać lepiej obornik kurzy, czy bydlęcy do gleby?
Rejestracja: 2014
  • 10057 / 1959 / 0

Nigdy nie stosowałem, to nie wypowiem się. Na pewno jest mniejsze ryzyko popalenia, niż w przypadku używania płynnych / sypkich mineralnych nawozów.
Jeśli zamierzasz być na spocie sporadycznie, to to w sumie dobra opcja może być. Jeśli jednak w miarę regularnie, to na początek polecam Biohumus do zielonych / kwtinących.
Rejestracja: 2019
  • 204 / 26 / 0

Obornik jest spoko, kwestia czy chcesz startować od kiełkowania w ziemii z nim, czy dodać go potem. Na start ziemia powinna być w miarę jałowa. Pierwsze dwa tygodnie nie ma raczej potrzeby dokarmiania. Dzięki temu roślina będzie szukać substancji odżywczych przez co zbuduje dużą masę korzeniową. Jedyne czego używa się na start to mikoryza żeby zaszczepić grzyby. Potem można dawać biohummus bo jest lajtowy, a przy przesadzaniu sadzonki już można ją dokarmić porządnie.

Moje autosy idą jak dzikie, 3 dzień i już puszczają 2 pary liści pomijając liścienie. Auto Ultimate od Dutch Passion wykazuje niesamowity wigor, liczę na niego to podobno potwór wśród autosów.
Rejestracja: 2021
  • 37 / 1 / 0

Jest w ogóle sens nawozić roślinki biohumusem, jeśli przez następny tydzień prawie nie ma być słońca? W następnym roku planuję siać w czerwcu/lipcu.
Rejestracja: 2014
  • 10057 / 1959 / 0

To zależy, ile mają dni. Jeśli min 14, to możesz bardzo delikatnie im polać. Zaszkodzić nie zaszkodzi.

Pogoda na ten czerwiec nie zapowiada się ciekawie : ( Zajrzałem do swoich fotorelacji z poprzednich 2 sezonów i podniosłem się na duchu. 2 lata temu zaczynałem (i to z sezonami) 11 czerwca z Passionem i pod koniec czerwca z Early Skunkiem - wyszły zajebiste, choć ES oczywiście nie był duży.
Za to rok temu wystartowałem z Fast Vesrion'ami.... 1 lipca i na rozmiary nie narzekałem.

Mam aktualnie w kubeczku 1 sadzonkę, którą dziś przenoszę na spot. Niestety nie wiem, co to jest, bo kiełkowałem razem. Albo coś FV z sweet seeds, albo.... bubble gum, który nie ma szans dojść.

Resztę pestek kiełkuję tak, by wystartować z nimi w przyszły weekend. Mam ich niestety tylko 7, a znając już ich skuteczność, może ze 3 wykiełkują i przetrwa 1 sztunia, która pewnie okaże się chamem. Trzeba koniecznie zamówić automaty.

EDIT
Zaniosłem dziś tą pierwszą sadzonkę na spot. Normalnie kubeczek do woreczka i jakby nigdy nic (muszę zrobić coś z podejściem "na przypale albo wcale") przeparadowałem tak do samego końca.
Niestety trochę padało więc mówiąc delikatnie było mało komfortowo. Uzupełniłem ziemię w przygotowanej wcześniej donicy dosypując z 2 mniejszych, które przygotowałem wcześniej i nic z nich nie wyszło (a przynajmniej nie na moich oczach). Przesadzanie mam już opanowane więc trwało to 2 minuty łącznie z formowaniem odcisku kubeczka w ziemi (żeby pasowało idealnie).
Zrobiłem też ochronę w postaci górnej części butelki po mineralnej z 2 dodatkowymi otworami. Jest raczej chłodno więc się nie upiecze. Pogoda powoli ma się poprawiać, choć z naciskiem na powoli. Przynajmniej nie będę musiał zasuwać na spot celem podlania. Dodatkowo zastawiłem pułapkę piwną z celowo na tą okazję odłożonym w piwnicy Miłosławem Witbierem, który jest tak obrzydliwy, jak tanie wino z dodatkiem potu. Ślimaki nie wydawały się być wybredne w zeszłym sezonie więc powinno być OK.
Jakoś w poniedziałek kładę wszystkie pestki na jedną kartę. Jeśli wykiełkuje mniej, niż 4, to muszę koniecznie coś zamówić.
Rejestracja: 2021
  • 5 / / 0

10 maja posadziłem 3 różne automaty i trzymam je cały czas we foli, a jako że noce były zimne największa ma dzisiaj ok 10 cm(w sumie nie wiem, czy to dużo, czy mało). Niestety nie mogę ich tam trzymać jeszcze zbyt długo i muszę je wyeksportować na spot. Zresztą coraz poważniej myślę o zainwestowaniu w indoor , bo a to ślimaki, a to złodzieje, a to jakieś sarny, dziki i hooj wie co jeszcze. Za dużo niewiadomych i stresu jednym zdaniem. I jeszcze na koniec mam pytanie; Jakoś tak wyszło, że mam w sumie 12 pestek, a zasadziłem 3 i to mi starczy. W jaki sposób i czy mogę bezpiecznie przechować resztę na następny sezon.
Rejestracja: 2019
  • 32 / 6 / 0

Gdy tylko rok to nawet w szawce mozna a gdy wiecej lat to pewniej w lodowce
Posty: 359 Strona 27 z 36
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 2431 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości