Uncle Ben's uprawa grzybów psylocybinowych

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 3 / / 0

Witam, interesuje mnie uprawa grzybów przy pomocy brązowego ryżu Uncle Ben's ciężko dostępnego w Polsce, ale można zamówić np na Amazon. Niestety jeszcze dość mało materiału w języku polskim na ten temat. Może ktoś próbował? Może ma ktoś ochotę przetłumaczyć?
https://www.reddit.com/r/unclebens?utm_ ... urce=share
Na Reddit r/unclebens jest bardzo obszerny pokój poświęcony hodowli, wspomina o tym również znana para Czas na kwas na YT.
https://youtu.be/yjkFRetVlKE
Podaję także link na film o uprawie, ale po angielsku:
https://youtu.be/1doXheZi-co
  • 3 / 1 / 0

W stanach gdzie można kupić to w każdym sklepie ma to jakiś sens ale po co to specjalnie sprowadzać? Co za problem kupić szybkowar?

Narkotyk, którym odurzono Hitlera. Pod jego wpływem zmienił historię wojny

W lipcu 1943 r. Benito Mussolini poważnie rozważał wycofanie Włoch z działań wojennych. Wiadomość o możliwej zdradzie sojusznika załamała Adolfa Hitlera. Na 19 lipca, dzień po kluczowej przegranej z Armią Czerwoną pod Kurskiem, Führer miał zaplanowane spotkanie z Duce, ale był cieniem samego siebie. Na takie okazje jego przyboczny lekarz, Theo Morell, trzymał specjalne „lekarstwo”.

Prawie tona kokainy w węglu. Śledczy rozbili narkotykowy gang

Funkcjonariusze hiszpańskiej policji wraz z pracownikami portugalskich służb rozbili międzynarodowy gang, który od kilku lat zajmował się przerzutem narkotyków do Europy. W policyjnej akcji przejęta została niemal tona kokainy, która przewożona była w ładunku z węglem.
  • 6 / 1 / 0

21 stycznia 2021Wraith pisze:
W stanach gdzie można kupić to w każdym sklepie ma to jakiś sens ale po co to specjalnie sprowadzać? Co za problem kupić szybkowar?
W temacie z monotubami ktoś wrzucił soczewicę z jęczmieniem z Lidla i na tą chwilę chyba działa. Czekam na więcej info od kolegi.
  • 3 / 1 / 0

Jeśli mozna u nas coś takiego dostać to zupełnie inna sprawa. Jak będę widział coś takiego u siebie w sklepie to na pewno spróbuje ale muszę odciski najpierw porobic
  • 28 / 10 / 0

Witam tutaj soczewica team na ten moment wygląda to tak, eksperymentuje też z dzikim ryzem i w tym właśnie pokładałem większą nadzieję a tu niespodzianka soczewica wystartowała pierwsza. Ale to i tak nie umywa się sloika z kukurydza ktury w startował już po 7 dnia ha po 9 widoczne byky skupiska grzybni, dla porównania soczewicy zajęło to 21 dni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 246 / 20 / 1

A zrobiłeś otwory na cyrkulację powietrza? Możesz je przemiętolić, żeby zakolonizowało się szybciej.
Wygląda na to, że mamy Polski odpowiednik ryżu wujka bena %-D
  • 28 / 10 / 0

Tak zrobiłem otworki cyrkulacyjne, i tak mietosilem dla szybszego rozwoju.
  • 28 / 10 / 0

Wszystko co dobre szybko się kończy saszetka umrla wdala się pleśń.
  • 63 / 23 / 0

Pochodziłem trochę po sklepach i znalazłem kandydata polskiego. Co prawda biały, ale lepszy ryż nic nic. %-D
W lelklerku za 4.5 ryż biały basmati firmy "Comptov du Giain", "gotowy już w 120 sekund" . Przez okienko na dole widać, że jest w miarę suchy, bez dodatku oleju/oliwy jak kasze z lilda. W składzie żadnych przypraw, dodatkowych ziaren, czy czegokolwiek co było w ryżach w oszą, ryżach firmy knurr, gotowych daniach wujka bena i gotowcach z innych sieci marketów.
Zaszczepiłem 05/01 4cc meduzy. Dziś czuć przez dziurę do wietrzenia pieczarki, więc jest szansa.

PS. Jako Polacy powinniśmy być bardziej leniwi, może wtedy dadzą nam większy wybór ryżu do mikrofali. :zombie:
  • 63 / 23 / 0

No i chyba mamy polskiego, importowanego z zachodu juropy, ben-teka.
0d - ścięty róg, zaszczepione 4cc LC.
+8d - mieszanie ryżu, na górze zrobiła się bryła, więc dobro było trzeba rozprowadzić po całości.
+13d - dalej czuć pieczary ze środka, bryła twarda już po całości paczki (struktura takiej galaretki z grudami - niby twarde, ale jednocześnie kruche). Przez okno na dole widać już przerastającą grzybnię. Wymieszałem, myślę że za tydzień/dwa będzie można zrobić lasagne z torfem.
1.jpg
2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 2431 uczestników Wejdź na czata