Paniczny lęk przed chorobami psychicznymi

Reszta nie pasująca do powyższych

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 32 / 1 / 0

15 lipca 2020Siemaeniu420 pisze:
...
moje 3 grosze:
1. nic wyjątkowego się z tobą nie dzieje - kupa ludzi takie jazdy ma/miała jak tu już ktoś napisał - także nie ma co panikować i sobie nie wiadomo czego wkręcać, a nastawienie w takich sprawach ma moim zdaniem ogromne znaczenie
2. na pewno, jeżeli potrafisz, to odstawiłbym używki, nie pomagają w takiej sytuacji
3. schizofrenii nie masz - cała choroba, przynajmniej ta z efektami wytwórczymi, w moim rozumieniu, polega na tym że nie jesteś jej świadomy i nie kwestionujesz urojeń - czyli odwrotnie niż stan który opisujesz, a co dokładnie tam się dzieje, czego doświadczyłeś/doświadczasz (czy to rzeczywiście jakieś ataki lęku albo nerwice - czy po prostu za mało sportu za dużo sortu) to nikt ci tu raczej nie powie - od tego jest lekarz (lekarz czyli psychiatra po akademii medycznej a nie psycholog po jakiejś szkółce niedzielnej i kilku kursach) jak mu/jej opowiesz dokładnie ten swój stan to ci powie bez dramatyzowania co ci ew. dolega, czy trzeba jakoś to leczyć czy nie. ci ludzie mieli dużo takich przypadków więc nie masz się co krępować, a uwierz mi, zaoszczędzisz sobie dużo czasu i zdrowia, jak to skonsultujesz z fachowcem, a nie będziesz sam rozmyślał i szukał w necie co to się dzieje.
  • 1242 / 179 / 0

Ciężar rozmowy z rodzicami, i ukrywanie przed rodzicami daje sprzężenie zwrotne i bezużyteczną autosugestię, czyli naiwne tłumaczenie sobie że ogarniesz bez problemu wszystko w pięć minut, moim zdaniem, to by załatwiło połowę stresów. No chyba że rodzice spanikują i od razu wyślą Cię na głęboką wodę do psychiatry.

Przesyłał dopalacze przez firmę kurierską. Wpadł przez przypadek

Policjanci zatrzymali 21-letniego łodzianina, który obracał dopalaczami. Wpadł dlatego, ponieważ dopalacze wypadły z przesyłki, którą wysłał za pomocą firmy kurierskiej.
  • 8 / 1 / 0

Siemka, juz bylem u psychiatry, mam zaburzenia lekowe i nerwice natrectw
  • 1242 / 179 / 0

A możesz napisać jaką rolę odegrali w tym Twoi rodzice?

@Siemaeniu420
  • 7860 / 826 / 0

01 sierpnia 2020Siemaeniu420 pisze:
No to nie pozostaje Tobie nic jak odstawić wszystkie narkotyki i zacząć leczenie farmakologiczne :tabletki: + terapia. :patrzy:
  • 8 / 1 / 0

01 sierpnia 2020VERBALHOLOGRAM pisze:
A możesz napisać jaką rolę odegrali w tym Twoi rodzice?

@Siemaeniu420
No po prostu powiedzialem, co mi jest i chcialem isc do psychiatry, bo w moim mniemaniu zachowywalem sie dziwnie, jak schizofrenik. Niedosc, ze moja mama nic nie zauwazyla, to myslala, ze zmyslam, ze pewnie nic mi nie jest, no ale wyszla nerwica
  • 2908 / 1193 / 1

Kontynuuj diagnostykę o ile to możliwe. Tego typu rozpoznanie jest typowym rozpoznaniem lekarskim w sytuacji gdy" "coś z nim nie tak, ale chuj wie dokładnie co"

Nie twierdzę, że w twoim przypadku jest tak samo, ale lepiej sprawdzić i być pewnym niż leczyć widmo którego nie dasz rady złapać. Podczas gdy problem jest blisko Ciebie i czeka na odkrycie.
  • 8 / 1 / 0

01 sierpnia 2020DexPL pisze:
Kontynuuj diagnostykę o ile to możliwe. Tego typu rozpoznanie jest typowym rozpoznaniem lekarskim w sytuacji gdy" "coś z nim nie tak, ale chuj wie dokładnie co"

Nie twierdzę, że w twoim przypadku jest tak samo, ale lepiej sprawdzić i być pewnym niż leczyć widmo którego nie dasz rady złapać. Podczas gdy problem jest blisko Ciebie i czeka na odkrycie.
Psychiatra pytal sie czy slysze glosy i w ogole zrobil ze mna wywiad. Ja nic takiego nie mam.
  • 7860 / 826 / 0

@Siemaeniu420
To standardowa procedura jeśli chodzi o glosy i urojenia, żeby wykluczyć jedna z najczęstszych choroba psychicznych tego świata.
Później dopiero lekarz się powinien wgłębić mocniej w Twoje odczucia, nastrój, napęd etc.
Użytkownik nieaktywny
  • 551 / 86 / 7

Lek przed chorobami spychicznymi?
Kurwa, lek przed lekiem.
Wróć do „Pozostałe”
Na czacie siedzi 1359 uczestników Wejdź na czata