Terapia z MAR - relacje, wnioski, opinie, raporty

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 177 / 52 / 0

Odbyłem z panem Gorzelańczykiem jedną, 30-minutową rozmowę przez Skype oraz sporo wiadomości. Dostałem Trittico, Edronax, Medikinet, kwetiapinę i baklofen. Osobiście uważam, że to szaleństwo, a znajomi z wykształceniem medycznym mają podobne zdanie. Koniec końców zdecydowałem się na metylofenidat (gniecenie kończyń, krzywe pozycje, zła postawa i napięcie fizyczne), a także baklofen (to samo + tłumienie ssania na kodeinę).

metylofenidat powodował ogłupienie, zjazdy psychiczne pod koniec dnia i zero efektów, jeśli chodzi o moje problemy, które to doktor podpiął pod ADHD. Wyrzuciłem połowę, gdyż przez moje przeszłe uzależnienie od amfetaminy, bałem się zacząć to brać nałogowo.

baklofenu również zużyłem połowę, również miałem nieciekawe skutki uboczne, ale koniec końców, możliwe, że to właśnie ten lek, pomógł mi rzucić kodeinę, której to od ponad miesiąca nie ruszam.

- rozmowa z doktorem była bardzo mechaniczna, pytania zadawał mi z automatu, choć nie widziałem, aby je czytał
- nie zauważyłem zainteresowania z jego strony, ani też żadnej dociekliwości
- ilość leków jest przytłaczająca
- leki miały na ulotkach przeciwskazania, o których doktor wiedział i nie powinienem ich brać

+ doktor pozwalał mi "wygadać się" w każdej kwestii, nie przerywał i słuchał uważnie
+ baklofen mi pomógł
+ diagnoza zapewne była prawidłowa
+ szeroki wachlarz leków, które ciężko byłoby dostać od innego lekarza
+ część leków doktor dorzucił na moją prośbę, gdy oprócz ADHD z gnieceniem, zaproponowałem, aby dał mi coś na tłumienie ssania na kodeinę i "uśpienie mnie"
+ za wsparcie nie zapłaciłem
  • 34 / 6 / 0

Moje leki:
Propanolol
Pregabalina
baclofen
paroksetyna
Akamprozat
Ropinolol
Kwetiapina
Lamotrygina
Trazodon
metylofenidat

Rozpoznania to m.in CHAD, ADHD, symptomy OCD lub ruminacje natrętne.
Jestem ciekawy czy te sezonowe myśli/niepewność miną..

Koniec z karami za posiadanie. Polska Sieć Polityki Narkotykowej domaga się reform

Wojna z narkotykami nie działa, a wręcz szkodzi. Karanie użytkowników substancji psychoaktywnych nie rozwiązuje kwestii nadużywania narkotyków, skazuje ich na marginalizację oraz pogłębia problemy społeczne i zdrowotne – pisze Polska Sieć Polityki Narkotykowej 26 czerwca 2020, w Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Narkotyków.

Mój brat zmarł, bo heroina była (i nadal jest) nielegalna

Paul z brytyjskiej organizacji Anyone’s Child opowiada, jak stracił brata i dlaczego dopiero kilkanaście lat po jego śmierci zmienił swoje zdanie o regulacji substancji psychoaktywnych.
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1316 uczestników Wejdź na czata