Brązowe plamki na szyi

Moderator: Zdrowie

• 3 / / 0

Witam
Niedawno zauważyłem wysyp brązowych plamek na szyi i w związku z tym chciałbym się zapytać czy może mieć to coś wspólnego z przyjmowaniem kodeiny i tramadolu?
  • 87 / 11 / 0

Nie wiąż brachu wszystkiego z dragami, zwłaszcza że nie bierzesz heroiny po której są poważne zmiany skórne, często brązowe przebarwienia naskórne świadczą o grzybicy, polecam clotrimazolum, około 5zł za tubkę.

Psychoterapia z użyciem MDMA. Jak to działa?

Maciej Lorenc rozmawia z Peterem Oehenem, psychiatrą, psychoterapeutą i członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa na rzecz Terapii Psycholitycznej. Oehen przeprowadził jedno z pierwszych badań klinicznych dotyczących wpływu MDMA na pacjentów cierpiących na zespół stresu pourazowego i uzyskał od szwajcarskiego rządu pozwolenie na stosowanie tej substancji w ramach prywatnej praktyki terapeutycznej.

Marihuana kontra nowotwory. Nowe badanie potwierdza, że medyczna marihuana zabija komórki rakowe

Chodzi o badanie naukowców z Uniwersytetu Newcastle, którzy udowodnili, że tzw. medyczna marihuana może zabijać lub hamować rozwój komórek rakowych, nie wchodząc przy tym w interakcję ze zdrowymi komórkami.
  • 177 / 46 / 0

U mnie pojawiają się zmiany na skórze, właśnie brązowe plamki od zażywania kodeiny w formie leku Thiocodin. Podejrzewam, że ma to związek z sulfogwajakolem lub innym wypełniaczem tabletek. Gdy brałem morfinę dożylnie zamiast kodeiny, czy inne opioidy, te zmiany nie występowały. Wykluczyłem wszystkie inne aspekty i faktycznie po zażyciu rekreacyjnej dawki Thiocodinu te zmiany na skórze wracają, odstawka Thio i znikają.
Jak wyżej napisano, clotrimazolum przyspiesza znikanie plamek.
Pozdrawiam
  • 374 / 110 / 0

To najprawdopodobniej plamy od wątroby, a mogą one występować od praktycznie wszystkiego. Ziomek który jest na fetowym ciągu odkąd go znam a znam prawie dekadę, ma cały brzuch, żebra oraz szyję wyjebaną w plamach, które nie znikają pomimo (sporadycznych, ale jednak) przerw.

Wątroba dostaje konkretnie w pizdę od alkoholu, dragów, oraz leków, zazwyczaj dostarczanych do organizmu nierozsądnie oraz w dawkach z kosmosu.

Ktoś wyżej wspomniał o grzybicy. Myślę, że oprócz plam byłoby więcej nieprzyjemnych objawów, takich jak na przykład świąd.
  • 188 / 35 / 0

ja mam całe ciało, najbardziej ręce w brązowych piegach, większość jest bardzo mała, jak ukłucie od szpilki to wyglada. Nie wiem czy to od ćpania ale grzybica to to napewno nie jest, od słońca tez nie. Te większe to lekarz powiedział, że wątroba ale te małe nie mam pojęcia.
  • 171 / 5 / 0

Może być to łupież pstry albo naczyniak płaski.
Wróć do „Opisz swój przypadek”
Na czacie siedzi 1359 uczestników Wejdź na czata