Współpracujemy przy projekcie badawczym Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR" - czytać pierwszy post

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 3290 / 386 / 0

Ja mam malutkie dawki tego baklofenu 5-5-10 ale nie powiem że tez jestem sceptycznie nastawiony przyjmowac substancje działająca na gaba codziennie. Czy po dłuższym czasie na takich małych dawkach tez mogą być jakieś większe problemy? Czy jakoś odstawi sie to bezboleśnie zmniejszając te dawki? Mam benzo w domu w ch... a sie pilnuje i nigdy nie nadużywam bo mam nauczke odkad sie na klonie przejechałem. To coś co tyra gaba biore po prostu doraźnie.
  • 1115 / 113 / 0

14 lipca 2020mniemanolog pisze:
Ile miesięcznie? Ciężko powiedzieć, bo niektórych leków starczy pewnie na kilka miesięcy, inne mają się skończyć wcześniej. Zapłaciłem 289zł, w tym suplementy dla matki. Zrobiłem sobie rozpiskę i rzeczywiście, jest tego trochę. Niełatwo się połapać.
Spoiler:
Czy powinienem przy moim zestawie unikać marihuany? Nigdy nie byłem od niej uzależniony, ani nie miałem krzywych jazd. Nie paliłem chyba z pięć lat, a fajne źródełko trafiłem. Jeżeli są jakieś przeciwskazania, to bez problemu sobie odpuszczę.

EDIT
Jeszcze taka ciekawostka i przestroga zarazem. W styczniu odstawiłem klony. Niedawno wypiłem ćwiartkę wódki i zero jakiejkolwiek przyjemności, tylko senność. marihuana też jakoś słabiej zadziałała, po długiej przecież przerwie. W niedzielę miałem wpadkę i trochę alpry zjadłem i telepało mnie jeszcze dzisiaj.
Dbajcie o GABA!

@LOBO87 , maszdokładnie ten zestaw, co ja prócz bupry i fenidatu?

Kanadyjczyk w stanie terminalnym składa podanie o dostęp do psylocybiny

Hartle próbował wszystkiego, od leków przeciwlękowych po medytację, ma jednak nadzieję na bardziej trwałe rozwiązanie, które pozwoliłoby złagodzić odczuwany przez niego lęk, dlatego został jednym z kilku śmiertelnie chorych Kanadyjczyków, którzy apelują do minister zdrowia o specjalne zezwolenie, które pozwoliłoby im na używanie nielegalnej substancji obecnej w „magicznych grzybkach”.

Pomorskie: Kulisy przemytu 3 ton kokainy do Polski

Firma "krzak" ściągnęła do Polski 3 tony kokainy. Na zakupione w Ekwadorze dziesiątki ton pulpy ananasowej spółka nie miała odbiorców w kraju, co wzbudziło podejrzenia śledczych. Postanowili więc sprawdzić drogę towaru z Ameryki Południowej do Polski.
  • 177 / 52 / 0

Może jednak przesadziłem z reakcją. Bo o ile źle na mnie te leki działały i ogółem mam wiele przeciwskazań i nadal uważam, że taka ilość leków to przesada (dwóch znajomych lekarzy złapało się za głowę), to zauważyłem, że tydzień temu minął mi miesiąc bez kodeiny. Nie wiem na ile w tym pomógł baklofen (jadłem go 15 dni normalnie, potem zrezygnowałem), ale może coś dał.

Bądź co bądź, nie było za dobrze. metylofenidat z baklofenem, reszty leków nie kupiłem, ale już te dwa razem dość mi obniżały inteligencję na codzień (np w pracy), a sam stymulant powodował mega zjebę na wieczór i spadek nastroju. Może to dobre do hamowania głodu i wyciszenia się na wieczór, jak się wiercisz i nie możesz spać bo musisz coś przycpać, ale w gruncie rzeczy to też ćpanie, tylko mniejszą dawka. Wieksza ilość baklofenu i masz upojenie alkoholowe, w lepszym wydaniu.

Dawajcie Panowie znać jak na Was te leki działają. Może otworzę nowy temat na tego typu rzeczy? Zostawimy tutaj pytania i rozmowy z lekarzem, a tam wrzucimy listę leków i będziemy wymieniać się doświadczeniem i jak działają?

Niech ktoś da karmę albo PW albo oznaczy mnie w poście niżej, jeśli chciałby prowadzić taki dziennik. Przecież nie będę robić tematu, jeśli mam sam w nim pisać.
  • 90 / 21 / 0

Naskrobałem długiego mejla, ale widzę że go nie wysłałem. Brawo ja %-D

Odnośnie interakcji to przecież połowa jak nie więcej tych leków ma wykrzykniki na opakowaniu. Nic dziwnego, że między większością potencjalnie zachodzą interakcje odnośnie pogłębienia się otumanienia czy senności.

Tak samo jak zawsze SSRI + trazodon będzie zwiększać możliwość wystąpienia zespołu serotoninowego.

Tylko, że te interakcje w ulotce nie powstały z myślą o młodych, (zasadniczo) zdrowych ćpunach. Interakcje muszą uwzględniać wszystkie reakcje, również pacjentów w podeszłym wieku lub tych, którym podroby już nie działają tak jak trzeba. Historia zna na przykłady ludzi którzy dostali ZS po jednej (sic!) tabletce antydepresanta, tylko że u 99.9% ludzi to powikłanie nie wystąpi nigdy w normalnych dawkach leków.

Więc gadanie o interakcjach to głupie gadanie moim zdaniem.

Odnośnie gadki o witaminach: nie rozumiem zupełnie czemu nigdy żaden lekarz od głowy nie pytał mnie o takie "szczegóły" jak co jem i kiedy. W innym topicu (i zapewne pod innym nickiem) pisałem o psychologu klinicznym dr Jordanie Petersonie, który mówił że u wielu jego pacjentów wystarczyło jedzenie śniadania opartego na białku i tłuszczu aby doprowadzić zaburzenia lękowe do subklinicznego poziomu (w sensie nie wymagały brania leków). Ale kurwa - jak ktoś jest w tym temacie prosząc o pomoc to raczej witaminy go nie uleczą z narkomanii, więc z takimi sugestiami to sugerowałbym iść się jebać gdzieś indziej.

Nie żałuję, że przestałem brać leki, ponieważ czuję się wciąż tak samo dobrze i jestem trzeźwy (z pewnością nie mógłbym tego powiedzieć po tych wszystkich lekach). Nie miałem jednak ani razu wrażenia, że ktoś próbuje nade mną eksperymentować.

Jedyne co mogę zarzucić doktorowi i jedyna rzecz, której jakoś nie potrafię sobie uporzątkować w głowie to to, że dr chciał mnie włączyć na program metadonowy. Brać metadon żeby nie brać tramadolu to jest jakiś totalny kosmos, którego chyba nie będzie łatwo obronić racjonalnymi argumentami....

No i dr powiedział, że jak nie będę brał leków to moje ciągi się powtórzą, a jak stwierdziłem, że to chyba ode mnie zależy to powiedział, że już nie %-D Ja wiem, że ćpam ponad 2/3 życia i że >90% naszych decyzji powstaje bez udziału świadomości, ale kurczę, chyba mam tu coś jeszcze do powiedzenia jako człowiek...

Pozdrawiam

EDIT: odnośnie paranoicznego kolegi, co chce do 9 leków mających zmienić funkcjonowanie mózgu jeszcze dobrać sobie marihuanę - jak myślisz, czy dodawanie do stacka marihuany na sens? %-D najlepiej zapytaj lekarza prowadzącego, czy marihuana Cię wspomoże w procesie trzeźwienia %-D

Czasem na tym forum ktoś pierdolnie coś takiego, że aż się pode mną nogi uginają. Zresztą co ja piszę. Nie czasem, tylko praktycznie codziennie..
  • 177 / 52 / 0

• 1805 / 729 / 0

14 lipca 2020TymekDymek pisze:
metylofenidat z baklofenem, reszty leków nie kupiłem,
Nie no spoko, wykupiłeś te leki które Ci się podobały i teraz narzekasz... Nie pomyślałeś że cały zestaw przestrzegając dawek może zadziałać całkowicie inaczej, niż sobie to wyobrażasz? Chuj z takim leczeniem, zawracacie tylko dupę profesorowi... Ja biorę cały zestaw i nie narzekam uboki są bardzo nikłe, a leki w takim mixie mogą działać po prostu synergicznie i nawzajem znosić uboki. Jak zwykle userzy mądrzejsi. A opinia jakiegoś konowała gówno znaczy... A typ który pyta o jaranie to już w ogóle rozjebał system, powiedz mi jaki sens miałaby taka terapia, zresztą zajaraj do tych leków to pewnie zaśniesz na 3 dni %-D
Użytkownik zbanowany
  • 159 / 16 / 0

Ale się ćpuny zesrały tym pytaniem o trafke. W końcu ADHD leczymy amfetaminą.
  • 285 / 51 / 0

Ja mimo lekkiego zamulenia i spuchniętej mordy jestem zadowolony z leczenia. Czuje sie lepiej i nie ciągnie mnie do ćpania
  • 90 / 21 / 0

Nie ćpuny się zesrały pytaniem o trawkę (cokolwiek to znaczy), tylko trzeba zupełnie nie wiedzieć jak działa układ endokannabinoidowy żeby myśleć, że palenie mj nie wpłynie na leczenie
Użytkownik zbanowany
  • 159 / 16 / 0

Jasna pogoda, układ endokannabinoidowy i interakcje marihuany napewno zrobią zgliszcza z mieszanki amfetaminy z połową apteki z wykrzyknikami na opakowaniach i ich interakcji xD
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1316 uczestników Wejdź na czata