Współpracujemy przy projekcie badawczym Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR" - czytać pierwszy post

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 36 / 33 / 0

Powiązanie wypowiedzi z nickiem jest zasadnicze dla projektu. Jak przenalizujemy te milion postów to bedziemy mogli więcej powiedzieć o mozliwościach diagnostycznych. Póki co jesteśmy na etapie powiązania diagnoz z określonymi wypowiedziami przypisanymi do konkretnych nicków. Nie trzeba podawać danych personalnych - no chyba, że badany wyrazi potrzebę otrzymania formalnej porady z wystawieniem recept. Tak się już dzieje - po zbadaniu i zdiagnozowaniu zakładam legalną kartotekę - historię choroby i wystawiam receptę. Całość jest umową pacjent - lekarz i podlega rygorom tajemnicy lekarskiej.
  • 1669 / 347 / 0

02 czerwca 2020Sawant pisze:
@KapitanAizen teraz przeczytałem. Czyli już w tym uczestniczysz, a nie podałeś imienia i nazwiska? Jak tak, to zapisuję się na to.
Tak, zgłosiłem się i nie podawałem żadnych danych. Nie byłem do tego namawiany. Dla mnie sprawy mają się tak, że profesor Gorzelańczyk wraz ze swoim zespołem maja dobre intencje
i chcą stworzyć coś naprawdę fajnego. Warto więc pomóc, zachowując środki ostrożności. Oczywiście nie ma pewności, że projekt się powiedzie ale jakieś szanse na to są. Sam jestem bardzo ciekaw wyników.

Kanadyjczyk w stanie terminalnym składa podanie o dostęp do psylocybiny

Hartle próbował wszystkiego, od leków przeciwlękowych po medytację, ma jednak nadzieję na bardziej trwałe rozwiązanie, które pozwoliłoby złagodzić odczuwany przez niego lęk, dlatego został jednym z kilku śmiertelnie chorych Kanadyjczyków, którzy apelują do minister zdrowia o specjalne zezwolenie, które pozwoliłoby im na używanie nielegalnej substancji obecnej w „magicznych grzybkach”.

Meksyk. Wpadli do ośrodka odwykowego. Egzekucja gangsterów

Kolejna fala przemocy ze strony karteli narkotykowych w Meksyku. W środę doszło do masakry w ośrodku odwykowym w mieście Iraputo w środkowej części kraju. Gangsterzy dokonali tam egzekucji na 24 przebywających tam osobach. To drugi atak na ośrodek odwykowy w ciągu miesiąca.
  • 3981 / 276 / 935

31 maja 2020Stteetart pisze:
25 maja 2020pokolenie Ł.K. pisze:
Siema!

Sytuacja wygląda tak, iż otrzymaliśmy (jako portal Hyperreal) zaproszenie do współpracy przy projekcie badawczym, który prowadzący go opisuje w następujący sposób:
Btw doktor dostal posty ale bez ip/maili itd?
Czy sami musieli to posciagac?
@Surveilled
@Unknown
Jeśli chodzi o pozyskiwanie treści z forum w żaden specjalny sposób nie współpracowaliśmy. Zespół we własnym zakresie pozyskał to, co jest dostępne publicznie.
  • 135 / 24 / 0

Przygotowanie crawlera przy pomocy wyrażen regularnych i linka do postów użytkownika to not a big deal :D Magia zaczyna się później, jeżeli chodzi o komputerową analizę treści.
  • 303 / 15 / 0

@metadon1962
Czy Pan jest kierownikiem fordońskiego programu substytucyjnego na Rzeźniackiej?
  • 36 / 33 / 0

Byłem kierownikiem programu substytucyjnego w Bydgoszczy do końca 2018 roku. Od 2005 roku pracowałem w programie substytucyjnym w Świeciu a później równocześnie w Świeciu i w Bydgoszczy oraz prowadziłem program subr=tytucyjny w Gdańsku a teraz pracuje w pragramie substytucyjnym w Łodzi.
  • 86 / 3 / 0

03 czerwca 2020d33nied pisze:
Przygotowanie crawlera przy pomocy wyrażen regularnych i linka do postów użytkownika to not a big deal :D Magia zaczyna się później, jeżeli chodzi o komputerową analizę treści.
O właśnie, temat jest ciekawy z uwagi na tę automatyczną analizę treści i próby diagnozy. Przyznam się, że tylko kilka stron z tego wątku przeczytałem, ale głównie ciekawi mnie jak to jest robione technicznie. Sieci neuronowe? Analiza języka naturalnego sama w sobie już jest interesująca, a w tym kontekście robi się jeszcze bardziej. Sam myślałem nad czymś takim, ale patrząc na teksty ludzi w stanach psychotycznych. Pisali nie tylko specyficzną treść, ale też intuicyjnie wyczuwałem specyficzny styl - pytanie, czy to by się obroniło po obrobieniu tych treści automatem, na co mnie leniwcowi oczywiście zawsze brakowało czasu.
  • 156 / 42 / 0

Ostatecznie dostałem leki, które mają sporo przeciwwskazań, przez które nie mogę ich brać, a o kilku doktor wiedział. Ponadto, potwierdzony naukowo i w praktyce przez tysiące osób, pozytywny wpływ psylocybiny na osoby z depresją i uzależnieniami jest negowany/zbywany. Przykre trochę, bo miałem nadzieję, że projekt wniesie coś nowego, mam nadzieję, że reszta osób biorących w tym udział ma mniej konserwatywne, dogmatyczne podejście. Bo inaczej mało się zmieni.

Ale muszę dodać, że miło się rozmawiało (Skype) i na pewno koniec końców lekarz lepszy niż lekarze z większości opowieści. Zdiagnozował, chyba trafnie, coś z czym od dzieciństwa mam problem, a Internet nie pomagał. Mimo wielu przeciwskazań na ulotce, leki pomagają i nie szkodzą, przynajmniej na razie.

Moje dane osobowe chyba są bezpieczne, przynajmniej były do czasu napisania tego posta, dalej zobaczymy. Chętnie porozmawiam z doktorem jeszcze raz, jeśli będzie taka możliwość i liczę na dalszą współpracę, kiedy będę już w stanie spotkać się face-to-face i uiścić opłatę.

Polecam, napisać do niego nie zaszkodzi, a możecie wyleczyć kilka swoich problemów.
  • 36 / 33 / 0

Cechą ogólna leków są przciwskazania - jest kwestia bilansu zysków i strat przy ich podawaniu. Co do potwierdzenia naukowego skuteczności jakiejś substancji to jest to za mało by móc taka substancję stosować w praktyce nie narażając sie na przekroczenie prawa. Dane osobowe są bezpieczne - obowiązują zasady dobrej praktyki klinicznej i tajemnica lekarska.
  • 6084 / 1069 / 2

04 czerwca 2020TymekDymek pisze:
Przykre trochę, bo miałem nadzieję, że projekt wniesie coś nowego, mam nadzieję, że reszta osób biorących w tym udział ma mniej konserwatywne, dogmatyczne podejście
Od poczatku autor tego eksperymentu twierdzil, ze leczenie jest prowadzone w oparciu o medyczne wskazania a psylocybiny nie ma w takowych.
Tez liczylem na jakies inne podejscie no ale na te chwile to pakowanie lekow w nadziei, ze zadzialaja.
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1236 uczestników Wejdź na czata