Leczenie substytucyjne od tramal

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 3 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2020
  • 1 / / 0

Czesc
Poszukuje jaksiegoś lekarza psychiatry w WWa który przeprowadzi mnie przez proces odstawienia Tramalu. Bardzo odpowiada mi leczenie substytucyjne . Ceny detoxów są troche chore 3500 za tydzień to troche sporo , a to dopiero początek . Tak więc sami rozumiecie,
Lekarz może być prywatnie chodzi o to żeby wiedział ocb i znał się na rzeczy. Jeśli bedzie na NFZ to jeszcze lepeij :)
Dawki to do 4-5 200mg tabletek przez jakies 7-8 miesiecy

Polecicie cos koledze? :)
Rejestracja: 2007
  • 58 / 5 / 0

Mnie pomógł zwykły alprazolam. Jechałem na Tramalu przez jakieś 7 lat daily. Tyle że to było 150-400mg przy średniej ~200. Ale dostałem te benzaki i tak stopniowo samo zaczęło schodzić. 4 miesiące i nawet nie poczułem kiedy przestałem o tym myśleć.

Co prawda teraz pozostaje kwestia alpry, ale to już na refundację wychodzą grosze. Rodzinny spoko, rozumie, wypisuje (to nie musi być psychiatra, oni czasem bardziej skąpi od zwykłych). 1,5-2mg na dzień i dawka ani drgnie.

Tylko nie wypal tak wprost że jesteś uzależniony od opioidów i chcesz coś na odstawienie jakbyś próbował tego sposobu. Ot stres, czy coś... To dalej lekarz, też czasem nie chce wiedzieć wszystkiego ;)

Współpracujemy przy projekcie badawczym Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR"!

Otrzymaliśmy (jako portal Hyperreal) zaproszenie do współpracy przy projekcie badawczym, szczegóły w treści newsa!

Medyczna marihuana wraca do aptek

Surowiec niezbędny do przygotowania tzw. medycznej marihuany, już powinien być dostępny w aptekach - wynika z informacji Ministerstwa Zdrowia.
Rejestracja: 2020
  • 9 / / 0

Serio, cena alpry sprawia, ze taki nałóg, to nie problem? Absolutnie nie ładuj się w benzo!! To dużo gorszy nałóg niż tramal. A po paru latach z mózgu zostaje sieczka. Odstawienie Tramalu w poównaniu z benzo to spacerek. Rozumiem poratować się beno przez kilka dni, na skręcie, nawet polecam, ale to tyle.

Ja byłam w ciągu na opio - tramal + DHC i okazjonalnie bupra,maja - około pół roku. Brałam 2 - 3 razy dziennie, dawki dobowe koło 300 mg DHC i 400 - 500 mg Tramalu + wieczorem czasem coś ekstra. Odstawienie to 2 tygodnie skręta, do przezycia, najgorsze pierwsze 4 dni. Tramal niestety daje sporą deprechę, dlatego ja się poratowałam antydepresantami - brałam kilka mc paroksetynę. Szybko wyregulowała sen, który był tragiczny i ustabilizowała nastrój (na skręcie miałam mysli samobójcze, obecnie jest ok). Doraźnie alpra, zużyłam 30 tabletek 0,25 mg przez 3 mc.

Co do substytucji - no niby można wejść na buprę, ale po co? To nie heroina. bupra też uzależnia, a skręt po niej to nic dobrego. Nie bierzesz aż takich dawek. JA bym próbowała albo redukcji dawek wg wyznaczonego plan, jeśli masz silną wolę, albo ew. bupra, ale to już z lekarzem i TYLKO na króko. No chyba, ze wcale nie chcesz przestać ćpać, a jedynie przerzucić się na inną substancję.

Jakby co pisz, postaram się pomóc.
Posty: 3 Strona 1 z 1
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1215 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: klaudia03, YoungestFlexer i 3 gości