Planer redukcji – arkusz kalkulacyjny do pobrania

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 5134 / 233 / 9

Witam,

Mój urojony przyjaciel chce odstawiać pewien lek-depresant – lecz nie wiedział jak zrobić gładkie lądowanie, kiedy tabletki mają 300mg i podziałkę na cztery (a więc najmniejsza część, o jaką może kolega wziąć mniej, jest 75mg) – definitywnie za wysoko i ja zalecałem 25mg. Kolega nie wiedział, jak uzyskać taki poziom precyzji w warunkach domowych. Przygotowałem więc dla niego – jak i dla Was – automatyczny kalkulator dawki dobowej. Można to liczyć z ręki, ale po to mamy smartfony i wagi, by liczyły to za nas.

Redukcja wymaga bardzo precyzyjnej kontroli dawek, i ten skrypt ma na celu ułatwić ustalanie, ile to jest – na przykład – co do miligrama „2⅝ tabletki”. Przez zinkorporowanie parametru masy tabletki, każdy posiadacz wagi może taki parametr zbadać i wprowadzić do obliczeń. Tabletki, które mój urojony przyjaciel chce porzucić, zawierają 300mg subst.czynnej i 366mg wypełniacza – waga, na którą położona została tabletka, wskazała 666mg.
rozklad.gif
Korzyść, z tego płynie jest taka, że ów kolega – wrąbany w 2000mg substancji codziennie – nie musi redukować na gradiencie „każdego dnia 75mg mniej”. Korzystając z mojego skryptu w minutę można wygenerować „rozkład jazdy” jak ten na przykładzie w załączniku – i jeśli dziś jest 27. sierpnia – to wie, że by kontynuować swój spokojny powrót na Ziemię, powinien zjeść substancji 4 całe tabletki i jedną ćwierć. Natomiast 28. sierpinia zetrze jedną ćwierć na proch i spożyje 111mg masy tabletkowej (obok tych 4 pełnych). Zachowuje tendencję zniżkową, bez destabilizowania organizmu.

Oczywiście to kuracja dla cierpliwych, ale – na zasadzie langsam aber sicher – ma prawo się udać i przy zachowaniu łagodnego gradientu nie będą potrzebne inne środki (albo wystarczą substytuty słabsze). Fama jest również taka, że bardziej skutecznie od zwykłej przerwy resetują tolerancję. Nie mogę tego potwierdzić ani zaprzeczyć, ale może wyjdzie to w praniu?

Ograniczenie jest takie, że arkusz zawsze wylicza 32 punkty na linii schodzącej. Nie chciało mi się przy tym za bardzo grzebać. Oddaję Wam do użytkowania. ↓
redukulator.xlsx
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 83 / 13 / 0

Dzielenie tabletek na tak małe ilości nie ma kompletnie sensu. Już przy podziale na pół, w jednej części możesz mieć 10% więcej substancji czynnej, niż w pozostałej. Dzieląc dalej, proporcje między częściami się zwiększają. Substancja czynna nie jest równomiernie przecież rozprowadzona po tabletce, nie ma technicznie takiej możliwości.

Paula przez pół roku pracowała na nielegalnej plantacji zioła w Kalifornii.

"Najlepsi zarabiali 750 dolarów dziennie" - wywiad Noizz.pl

Efekty psylocybiny mogą utrzymywac się długo po tym, jak opuści ona organizm

Nowe badania pokazują, że aktywny składnik grzybów może wpływać na mózg długo po tym, jak nie ma go już w organizmie użytkownika.
  • 5134 / 233 / 9

01 czerwca 2020dziksk pisze:
Dzielenie tabletek na tak małe ilości nie ma kompletnie sensu […] Substancja czynna nie jest równomiernie przecież rozprowadzona po tabletce
Dlatego należy ją zgnieść w proch, jak każdy antidolowiec tłucze te 15-60 tabletek łyżką przez papier – tak samo należy tę niepełną tabletkę zgnieść. Potem na wadze (lub metodą „na pół, na ćwierć, na ósme”) odmierzyć wskazaną w moim arkuszu wartość i tyle zażyć.

BTW Zaktualizowałem arkusz, żeby lepiej działał w Excelu.
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1111 uczestników Wejdź na czata