Endomorfiny - knajpa sport

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 65 Strona 6 z 7
Rejestracja: 2008
  • 510 / 93 / 0

endomorfiny - czy to znaczy że działają na receptory opioidowe ??
Rejestracja: 2015
  • 2028 / 325 / 9

Ja to usłyszałem w Monarze Dębowiec jak biegłem z chłopem 5 km do szlabanu i z powrotem. Ale tak chyba jest, że te endorfiny to endoMorfiny a organizm wytwarza je na skutek mikrouszkodzeń katabolicznych. Tak samo jak w przypadku bólu. Jeśli się mylę to proszę mnie sprostować. Gwiazda Chucka Norrisa nie zawsze sprawia, że kop z półobrotu dochodzi.

Odwyk w raju: uzależnieni z Zachodu wybierają detoks w Tajlandii

50 mężczyzn w czerwonych szatach z napisem “POKONANY” klęczy nad rynną przy murze otaczającym kompleks świątyń ze złotymi dachami. Podchodzi do nich świątynny zielarz i podaje każdemu gęsty brunatny płyn do wypicia, po którym zaczynają wymiotować do rynsztoka. Niektórzy słabną, inni się trzesą, jeszcze inni chodzą na czworaka. Nowy film Tarantino? Nie – tak wygląda jeden z najpopularniejszych odwyków w Azji.

100 tysięcy podpisów za legalizacją? Dopiero w 2021…

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, Wolne Konopie przekładają organizację obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej na rok 2021. To była paskudnie trudna decyzja.
Rejestracja: 2019
  • 43 / 6 / 0

02 czerwca 20203eyewideopened pisze:
@cakePS. Może jeszcze doprecyzujmy, na jakiej hipertrofii nam najbardziej zależy, sarkoplazmatycznej czy miofibrylarnej? Przy tej drugiej izometryczne ćwiczenia są co najmniej tak samo wartościowe, jak dynamiczne i jest ona bardziej pożądana np. w gimnastyce czy trójboju siłowym, czy ogólnie w sportach gdzie kładzie się nacisk na utrzymanie jak najmniejszej wagi zawodnika i osiąganie "suchej" masy mięśniowej.
Hej, dzięki za odpowiedź. Od siebie dodam, odnośnie progresji planka, o możliwości dodania piłek lekarskich na których opieramy przedramiona, dobre wideo na ten temat ma Squat University.

Nie wiem co starasz się powiedzieć w swoim akapicie o hipertrofii, pozwolę sobie jednak zacytować Grega Nuckolsa:

" The degree to which sarcoplasmic hypertrophy takes place may be influenced by training, but whether you can specifically train for sarcoplasmic vs. myofibrillar hypertrophy is unclear. More than anything, it seems to be a natural consequence of muscle growth itself."

Więc to jaki rodzaj hipertrofii jest przez nas bardziej pożądany, według obecnej literatury, nie ma większego znaczenia.
Rejestracja: 2018
  • 201 / 84 / 0

@cake

Ale ten cytat Nuckolsa mówi moim zdaniem trochę co innego, mianowicie że nie da się *ściśle* rozdzielić tych dwóch rodzajów hipertrofii w treningu siłowym czy siłowo-wytrzymałościowym. Zgadzam się, że zawsze w jakimś stopniu będziemy zarówno "pompować" mięśnie, jak i zwiększać ich gęstość, ale nie zgodzę się absolutnie że nie mamy wpływu na proporcje w jakich trenujemy ww. rodzaje hipertrofii, niezależnie od doboru ćwiczeń, obciążenia i zakresów powtórzeń.

Podałem przykłady dyscyplin, gdzie świadomie tak ustawia się rutyny, żeby trening nie powodował zbędnych przyrostów masy (więc, wbrew temu co piszesz, rodzaj hipertrofii ma w tym przypadku kluczowe znaczenie), a bardziej wzrost gęstości mięśni właśnie: celowo piszę o planach treningowych, a nie o diecie, bo wiem jakie są zalecenia odnośnie podaży kalorii i białka dla np. gimnastyków. Tak z teorii, jak i z autopsji (miałem okazję trenować z gimnastykami). Wpierdalają tyle co niejeden stereotypowy koks z siłki. Ale wydatki energetyczne mają dużo większe w skali tygodnia (zawodowy gimnastyk trenuje codziennie poza niedzielami), siłowe elementy w ich treningach są bardzo mocno zorientowane na izometrię (siła do jakiej dąży gimnastyk w tych elementach to głównie tzw. siła prostych rąk) i stąd m.in. udaje im się wypracować ogromną siłę (także w ćwiczeniach gdzie mamy wyraźną fazę koncentryczną i ekscentryczną - sam najlepszy progres w podciąganiu na drążku zaliczyłem, gdy równolegle trenowałem pod wagę tyłem i przodem), ale przy zachowaniu niskiej wagi ciała.

Niskiej, co nie znaczy że wyglądają jak przysłowiowe "pół dupy zza krzaka": specjalizujący się w kółkach gimnastycznych zawodnicy definicją muskulatury moim zdaniem zostawiają mocno w tyle niejednego kulturystę. Dla mnie ich sylwetki są ideałem atletycznej budowy ciała. Najlepsze jest to, że żaden gimnastyk nie bawi się w cykle "rzeźbienia", bo zwyczajnie nie musi: idealnie wyrzeźbione ciało (no, może nogi trochę odstają...) to stały efekt uboczny uczciwych gimnastycznych treningów.

Wygogluj sobie Ivana Ivankova, Jake'a Daltona czy Donella Whittenburga, to będziesz wiedział do jakich sylwetek piję. Obczaj na youtube np. poranny trening obwodowy Daltona i porównaj z typowymi rutynami uskutecznianymi na siłowni: https://www.youtube.com/watch?v=WhHpiJm5P_o
Takiego wykorzystania hantli, jakie on pokazuje, nie uświadczysz praktycznie nigdzie poza gimnastyką i to jest właśnie ta "siła prostych rąk", o której wspomniałem. Nie zbudujesz w ten sposób optycznie ogromnych biców, ale kurewsko silne bice - jak najbardziej.
Rejestracja: 2015
  • 2028 / 325 / 9

Napierdalaj Swoją Otyłość | Nie wyglądaj jak GÓWNO! | Kampania Trzeźwy Miesiąc

Mój filmik motivational speech. Forma przed wycinką. Zobaczymy jak będzie po detoxie.

Qac

Rejestracja: 2011
  • 66 / 16 / 0

Coś w tym jest. Na początku detoxu mimo brania końskich dawek paroksetyny czułem się jak gówno, od kiedy zacząłem codziennie spacerować po 3-6km jakość snu znacznie się poprawiła ale co ważniejsze ustąpił poranny brain fog (którego zazwyczaj zaleczałem trzema kawami do śniadania).
Rejestracja: 2020
  • 296 / 34 / 7

A tytul tematu to nie powinno byc endorfiny?
Czy to taki fajny slang :D

Najlepszy drag ogolnie, bo nie powoduje wyniszczenia organizmu oraz kazdy go ma pod reka tyle ile chce, a najwazniejsze ze jest za darmo i legalny (jeszcze) :P

Haj biegacza to najlepszy haj!

Efinki pomogly mi wyjsc na prosta, z mala pomoca dietyloamidu kwasu lizergowego ;)
Calkiem czesto po mocnym wysilku mam tak ze az ciarki na ciele czuc, grube wejscie endorfinowe.
Rejestracja: 2015
  • 2028 / 325 / 9

Endorfiny to jest nazwa skrócona. Podejrzewam, że na potrzeby prozdrowotne celowo ukryto powiązania mehanizmu euforii biegacza z analogią do tego jak działają opioidy.
Rejestracja: 2020
  • 296 / 34 / 7

Endorphins to skrot "endogenous morphine".
Natomiast endormorfiny to grupa, a w jej skladzie sa m.in. endorfiny.
(Wikipedia)

DuckDuckGo mnie na to wczoraj nie skierowala😖
Rejestracja: 2015
  • 2028 / 325 / 9

https://pl.wikipedia.org/wiki/Endorfiny "Endorfiny (skrótowiec od „endogenne morfiny”)"

Małolat, nie bądź zbyt dociekliwy bo waran z komodo Cie odwiedzi i tyle będzie. %-D Zrobisz mały sobie jogging bo offtop siejesz.
Posty: 65 Strona 6 z 7
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 1241 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości