Telemedycyna - wizyty online

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 867 / 27 / 0

Halo doctor polecam lekarze wystawiają bez żadnego problemu recepty. Pan Marcin L jest super dostałem ostatnio tramal i relanium bez żadnych opisów po prostu napisałem co chce i dostałem kody
  • 50 / 2 / 0

Wszystko super, jak czytam i was i opinie o halodoktorku - natomiast pytanie jest następujące, bo nie mogłem w żadnym regulaminie, nigdzie znaleźć. Czy nie będąc ubezpieczonym w Polsce, wypiszą mi w ogóle receptę? Oczywiście na 100% - to logiczne. Mogę przedstawić kwit, że biorę codziennie x w dawcę y i a w dawcę b.
Zawsze można ewentualnie spróbować, na czyjeś dane zamówić u np Pana Marcina.

Kanadyjczyk w stanie terminalnym składa podanie o dostęp do psylocybiny

Hartle próbował wszystkiego, od leków przeciwlękowych po medytację, ma jednak nadzieję na bardziej trwałe rozwiązanie, które pozwoliłoby złagodzić odczuwany przez niego lęk, dlatego został jednym z kilku śmiertelnie chorych Kanadyjczyków, którzy apelują do minister zdrowia o specjalne zezwolenie, które pozwoliłoby im na używanie nielegalnej substancji obecnej w „magicznych grzybkach”.

Chowanie zioła w paczce fajek już dawno jest spalone. Policjanci od razu tam zajrzeli

Wczoraj, po 13, na jednej z ulic w centrum Suwałk, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku wylegitymowali rowerzystę. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 19-latek w opakowaniu po papierosach ma schowane zawiniątko z zawartością suszu roślinnego.
  • 406 / 140 / 0

Jak to ogólnie wygląda? Da się załatwić receptę przez sam czat, czy trzeba rozmawiać prze telefon?
  • 663 / 113 / 1

Oczywiście, że się da, czat prawie zawsze będzie też tańszy niż wizyty z kamerką/mikrofonem. Co bardziej lubiący ryzyko wystawią nawet L4 przez czat.
01 sierpnia 2020HitlerPremier pisze:
Wszystko super, jak czytam i was i opinie o halodoktorku - natomiast pytanie jest następujące, bo nie mogłem w żadnym regulaminie, nigdzie znaleźć. Czy nie będąc ubezpieczonym w Polsce, wypiszą mi w ogóle receptę? Oczywiście na 100% - to logiczne. Mogę przedstawić kwit, że biorę codziennie x w dawcę y i a w dawcę b.
Zawsze można ewentualnie spróbować, na czyjeś dane zamówić u np Pana Marcina.
Nie ma tu znaczenia ubezpieczenie gdy nie korzystasz z refundacji. Jeśli masz PESEL, to nie ma problemu. Jeśli nawet nie masz PESEL - wtedy wystarczy wydruk i też nie ma problemu. Płacisz za prywatną wizytę, to jest twój koszt.
  • 406 / 140 / 0

1.Dzięki, ale to jest słabo pooznaczane. To ja sobie wybieram czy jak?
2. Lekarze teraz widzą co brałem, czy mogę ściemniać? Mogę też powiedzieć, że brałem jak jeszcze nie wprowadzali online i miałem przerwę?
  • 108 / 26 / 0

Udało się komuś wyciągnąć recke na dhc bez papierów przez telewizyte?
  • 13 / / 0

Ja tam dzwonię do przychodni i proszę o mojego lekarza ("w miarę możliwości, jeśli nie ma zbyt dużo pacjentów chciałbym tylko po rc bo lek się skończył") i w ten sposób, nawet bez rejestracji, od razu łączą z moim internistą i dostaję psychotropy (ciężkie typu benzo, prega) przez telefon- kodzik i do apteki. Plusy Pandemii.
  • 406 / 140 / 0

Powiem tyle. Działa. Krótki opis, minuta rozmowy telefonicznej.
  • 11 / / 0

A ja chyba jestem jakąś kompletną pierdołą, nawet alpry mi się nie udało wyrwać, a akurat się skończyła. No cóż.
  • 6155 / 1085 / 2

12 sierpnia 2020return_zero pisze:
Powiem tyle. Działa. Krótki opis, minuta rozmowy telefonicznej.
Tzn co ma nie działać ?
Jak masz podstawy do otrzymania leku to go dostaniesz.
Jak Ci się kończy lek który bierzesz to tym bardziej.
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 1357 uczestników Wejdź na czata