Alkomaty

Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

• 4401 / 676 / 22

Siema.
No właśnie jak to jest z tymi alkomatami.
W poniedziałek mieliśmy kontrolę jakaś kurwa przyjechała i z alkomatem.
*Nie piłem, ale płukałem usta płynem z alkoholem - nic.
*Kumpel, mówił że rano walił browca - nic.
* Taki stary, pił kilka dni - promil.
No co jest kurwa.
  • 74 / 11 / 0

Siema @london5 , mam dużo testów za sobą z różnymi alkomatami i to co piszesz brzmi sensownie ;)
- Płukanie ust jakimś płynem z alkoholem - po minucie masz 0.00. Podobnie jest z pawełkiem o smaku... adwokatu. Po zjedzeniu i dmuchnięciu od razu, nieraz pokazywało ponad promil. Po minucie, 0.00. Wynika to stąd, że to są jakieś mikro ilości alko, ale które masz w pysku, więc dlatego czasami mierząc zaraz po, może pokazać kosmiczne wartości.
- Co to jednego browca - to jak jestem czysty, to po godzinie pokazuje 0.00, oczywiście u różnych osób inaczej to może wyglądać. Ale generalnie jak wypijam 1 bro, to po godzinie mam 0.00. A pewnie te zakładowe alkomaty, ustawione są jak policyjne. Że 'pikają' dopiero po przekroczeniu 0.2.
- A co do starucha to uważasz że dużo czy mało? Jak skończył chlać dzień wcześniej na wieczór i dmuchaliście zakładam o 8-10, to według mnie dość dużo wydmuchał ;) Ale to zależy jaki ciąg, ile przyjmował itd itp :)

COVID19 - Redukcja szkód dla osób zażywających narkotyki

Poniższe wskazówki zostały opracowane w celu poinformowania globalnej społeczności osób zażywających narkotyki o ważnych wskazówkach dotyczących redukcji szkód, które należy stosować w trakcie obecnej pandemii COVID-19 ("koronawirus"). Podziel się nimi, rozpowszechnij je i edytuj w miarę potrzeb, aby dopasować je do potrzeb swojej społeczności. A przede wszystkim, dbaj o swoje bezpieczeństwo i o twoich bliskich.

Medyczna marihuana w reklamie i marketingu medycznym

Czyli prawnik o tym, dlaczego nie można reklamować medycznej marihuany i kiedy można ją reklamować ;)
  • 74 / 11 / 0

@london5, chujaku. Czemu mi nie odpowiedziałeś na zajebisty wywód?
  • 334 / 32 / 0

Bo alkomaty nie reagują na alkohol a na coś co jest tam dalej w przemianach... zatem po płukaniu ust nic nie wyjdzie... nawet wypijesz i po kilku minutach też nic nie wyjdzie. Dopiero jak alkohol dojdzie do krwi, a potem płuc wychodzi.
  • 74 / 11 / 0

@Carlosa, gówno prawda. Dlatego w alkomatach jest napisane żeby dmuchać minimum po upływie jakiegoś (np. 30minut) czasu. Inaczej odczyt jest zburzony, bo wychodzi to co masz jeszcze w jamie ustnej. Podałem przykład z batonikiem o smaku adwokatu. Chwila po spożyciu, ponad promil. Po minucie, dwóch 0.00.
  • 334 / 32 / 0

@dziksk
Uważaj jak chcesz, alkomat nie reaguje na alkohol... przetestowałem to osobiście. Nawet przepłukanie gardła i dmuchnięcie nic nie dało. na 2 różnych urządzeniach, jeden taki za 180 zł drugi za 500zł z certyfikatem.

Może to kwestia technologii, kiedyś alkomaty działy też jak ktoś miał cukrzycę...
  • 19 / 2 / 0

Jak wydmuchasz na kontroli,to wpierw pan policjant sie pyta czy używałeś płynu do spryskiwaczy podając ci alkomat jeszcze raz a dopiero potem każe wyjąć kluczyki ze stacyjki,zapraszamy do poloneza idt..
Coś jest widać na rzeczy.
  • 74 / 11 / 0

Oczywiście że tak jest. Głupi batonik pokaże promil, żeby po minucie było 0.00. Mówię o alkomatach elektrochemicznych, może jakieś biedronkowe gówna za 100zł nie mają takiej czułości.
Wróć do „Etanol”
Na czacie siedzi 1065 uczestników Wejdź na czata