Ephedra Sinica - uprawa

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 127 / 19 / 0

Ja czekam dalej na Sinice od magica tą drugą zamówiłem od kogoś innego bd w tym tyg, ale wydaje mi się że za ciepło jest na wysiew ephedy czytałem że musi miec chłodno do skiełkowania :/
one bardzo wolna rosną mam je dalej pod folią, tempo wzrostu jak kaktusy :D
Użytkownik nieaktywny
  • 939 / 152 / 0

Ephedra wolno rośnie? Czy Sinicuichi? Jeśli chodzi Ci o Ephedrę, to mi ona szybuje w górę bardzo ładnie; jeśli o sinicuichi natomiast - wczoraj zaobserwowałem malutkie białe korzonki z nasion a dziś powiększyły się one nieznacznie, więc jeśli o tą roślinę chodziło to potwierdzam.

Sędzia Trybunału Sprawiedliwości UE orzekł, że państwa członkowskie nie mogą zakazać importu CBD

Sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, że państwa członkowskie UE nie mogą zakazać importowania produktów CBD, ponieważ prawo nie uznaje kannabinoidów jako narkotyków.
  • 127 / 19 / 0

No ephedra też jakoś super szubko nie rośnie na początku tak.
@pawoleh666 wpadł mi wczoraj do głowy szalony pomysł czytałem trochę o krzyżowaniu roślin wygląda na to że to nie jest zbyt trudne wyobrażasz sobie co by wyszło po skrzyżowaniu ephedry z khatem albo Morning Glory z sinicuichi?
Użytkownik nieaktywny
  • 939 / 152 / 0

Jest to dosyć trudne. Szukałem informacji ile khat ma chromosomów, ale nie mogę znaleźć żadnego info.
Poza tym, sinicuichi i Ipomoea Tricolor należą do zupełnie innych rzędów roślin.. Ipomoea do psiankowcow, sinicuichi do mirtowców..
A khat i ephedra mają zupełnie odmienne nisze ekologiczne
  • 127 / 19 / 0

Możesz krzyżować wszystko tylko nie wiadomo jakie cechy genetycznie przejdą ja bym sie tego podją chętnie katynon i efedryna może tam by coś nowego wyszło z tego :D
  • 127 / 19 / 0

wysiałem dziś 12 nasion ephedry nevadensis mam też złą nowine moja najstarsza ephedra tą którą przesadzałem umiera wsadziłem ja do szklarni domowej chyba za duża wilgotność tam była
Użytkownik nieaktywny
  • 939 / 152 / 0

no w szklarni na pewno jest za duza wilgoc dla ephedry..
Ja się zastanawiam ostatnio nad przestawieniem Bogdana do growboxa w którym byłby sam, bo:
-zrobiło się ciepło, dzięki czemu rośnie jeszcze lepiej
-mimo, że zrobiło się ciepło to słońca jest coraz mniej
-w konsekwencji powyższego, Bogdan zaczął się wyciągać do światła.
W boxie miałby ok. 18, 19 stopni, w obecnym miejscu ma ok. 22, ale miałby o wiele więcej światła.
  • 127 / 19 / 0

Wyślij foty jak już wygląda :) mi jeszcze 2 ephedry zostały mam je w takim pokoju gdzie są wielkie okna na 3 scianach gorąco tam jak w piekle wszystkie egzotyczne rośliny mi tam rosną jak szaone np czerwona pitaja i róża pustyni skiełkowały w 4 dni słońca tam dużo nie ma tylko z rana i po południu
Użytkownik nieaktywny
  • 939 / 152 / 0

u mnie ephedra stoi właśnie w takim miejscu, że słońce jest najsilniejsze rano, utrzymuje się do ok 13.
Krótko, ale to najlepsze godziny słoneczne jakie mogą być.
Muszę za to wywalić z jej towarzystwa parę innych roślinek, bo pojawiła się na nich rdza i gdyby przeszła ona na ephedrę to bym chyba z mostu skoczył.
Zdjęcie na pw.
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 1225 uczestników Wejdź na czata